Dordrecht, Netherlands

Boot door monumentale muur: “Het verhaal klopt niet”

Kunstenaar Edward Thomson is ontstemd over de ophef, die is ontstaan over zijn kunstproject. Volgens hem wordt de monumentale muur van het Dordrechts Museum helemaal niet gesloopt en deugt de berichtgeving in de media niet.
Stephanie Roggekamp | 5 augustus 2021 15:23 | Aangepast op 5 augustus 2021 15:23
Thomson is hard bezig is om een tjalk te bouwen voor zijn project ‘Rivier Boot Stad’. Die tjalk moet op 9 oktober vanuit de museumtuin door de muur 'breken'. Daarvoor moet een deel van de muur verwijderd worden en tijdelijk vervangen door een nieuwe muur die kapot gaat. De kunstenaar vindt deze beschrijving echter onjuist.
 

“De constructie wordt aangepast, maar de muur gaat niet kapot”, zegt Thomson. Ook het hekwerk wordt volgens hem niet doorbroken. “Alles wordt op een zorgvuldige manier gedaan.” Eerder deze week liet de Dordtse politiek horen het niet eens te zijn met het weghalen van een stuk uit de muur. Thomson vindt dat de politici hun vragen en oordelen baseren op 'niet accurate berichtgeving’.

Wanneer het te verwijderen deel van de originele muur precies wordt teruggeplaatst is nog niet bekend. “Daarover besluit de welstandscommissie deze of volgende week”, zegt de kunstenaar. Volgens de gemeente gebeurt dat op 23 augustus, nadat ook de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed (voorheen Monumentenzorg) over dit plan geoordeeld heeft.

Eerder werd erover gesproken om het te verwijderen stuk muur pas na 25 jaar terug te plaatsten, maar ook de cijfers tien of vijf jaar zijn gevallen. Thomson laat weten continu in gesprek te zijn met verschillende organisaties over de plannen.

Het project ‘Rivier Boot Stad’ is opgezet in het kader van 600 jaar Sint Elisabethvloed. De tjalk, die gebouwd wordt in de Biesboschhal, moet op 9 oktober door honderden vrijwilligers -op mankracht - door de straten van Dordrecht 'varen' en daarbij langzaam uiteen vallen. Het startpunt is de museumtuin en het schip eindigt op Het Hof van Nederland.

Benieuwd wat de welstandscommissie zei over het kunstwerk? Bekijk het hier:

&t=28s

Lees ook

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...

FC Dordrecht verliest laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar van FC Eindhoven

FC Dordrecht heeft de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met een verliespartij afgesloten. ...