Dordrecht, Netherlands

10 jaar Totally Trafic: zoveel weten jongeren over verkeersveiligheid

"Denk niet dat we er al zijn. Te vaak nog worden jongeren, zelf, of door hun leeftijdsgenoten geconfronteerd met ongevallen in het verkeer. Samen maken we een punt van nul verkeersslachtoffers." Dat is de boodschap die Wiesje Hofstede, projectleider van Totally Traffic, heeft aan iedere verkeersdeelnemer. De organisatie bestaat dit jaar tien jaar en dat werd woensdag in de Duurzaamheidsfabriek gevierd.
Dennis Koorevaar | 16 september 2020 14:52 | Aangepast op 16 september 2020 14:52
"We willen de jongeren vooral bewust maken van het feit dat zij zelf verantwoordelijk zijn voor hun eigen veiligheid", legt Hofstede verder uit. "En vandaag hebben we een workshop die gegeven wordt aan twee scholen uit Dordrecht, zij krijgen les van het Nationale Verkeerslab."

24 procent van alle verkeersongevallen hebben te maken met afleiding in het verkeer; zoals smartphonegebruik. Hoewel dit in 2019 ook op de fiets verboden is en sindsdien beboet wordt, staat het percentage niet op nul.

"Die prikkel van een binnenkomend berichtje, die is sterker dan de wil om je veilig in het verkeer te gedragen. Natuurlijk gaan wij voor nul en daar doen we ook alles aan", vertelt Hofstede. "Maar niet iedereen is zich altijd bewust van het risico dat zij zich zelf of een ander aan doen in het verkeer."

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...

Op Pad Met Ad: Rondje Dordt met de burgemeester

“U stond hoog op mijn verlanglijstje”, geeft presentator Ad van der Herik toe aan burgemeester Nanni...

Dordtse oud-wethouder Van der Linden geïnstalleerd als burgemeester in Lansingerland

“Ik fietste hier rond en dacht: dit is ‘m. Dit is de plek”, aldus Rik van der Linden, de kersverse ...

Hennep helpt niet om vervuilde moestuinen schoon te maken, blijkt uit proeven

Hennep is ‘geen realistische oplossing’ om met PFOA-vervuilde moestuinen te saneren. Dat concludeert...