Dordrecht, Netherlands

1200 handtekening tegen sloop Willemshoeve

Buurtcomité Behoud de Willemshoeve heeft al 1200 steunbetuigingen binnen tegen de sloop van het pand aan de Venuslaan in Sterrenburg. De handtekeningenactie in Winkelcentrum Sterrenburg heeft afgelopen zaterdag alleen al 900 handtekeningen opgeleverd.
Peter Tromp | 27 januari 2016 11:55 | Aangepast op 27 januari 2016 11:55
Buurtcomité Behoud de Willemshoeve heeft al 1200 steunbetuigingen binnen tegen de sloop van het pand aan de Venuslaan in Sterrenburg. De handtekeningenactie in Winkelcentrum Sterrenburg heeft afgelopen zaterdag alleen al 900 handtekeningen opgeleverd. Het comité wil de handtekeningen overhandigen aan wethouder Sleeking. Daarvoor moet nog een afspraak worden gemaakt.

De Willemshoeve is gebouwd in 1941 als vervanging van de 17e eeuwse Hoeve Bouwlust die een jaar eerder was afgebrand tijdens een aanval van de Duitsers in de Tweede Wereldoorlog. Bouwlust stond iets zuidelijker.

De Willemshoeve is geen monument. Het pand staat leeg en wordt volgende maand geveild. Het buurtcomité vreest dat het wordt afgebroken en vervangen door nieuwbouw. Als het alsnog de status van gemeentelijk monument krijgt, wordt dat voorkomen.

Lees

Meest gelezen

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

Dit familiebedrijf moet plaatsmaken voor Maasterras: ‘Ons lust en ons leven’

Motorzaak BNM Motoren in Dordrecht zit met de handen in het haar. Het bedrijf moet namelijk verhuize...

Magnetron in de brand: één persoon door ambulance meegenomen

Er is donderdagochtend brand uitgebroken in een kantoorpand aan de Maxwellstraat op bedrijventerrein...

Kan asielopvang Papendrecht ook open zónder veiligheidsplan? 'Hoeft niet langs de rechter'

Of er nu wel of geen veiligheidsplan is, de asielopvang in het centrum van Papendrecht gaat maandag ...

Rechter fluit provincie terug: Ridderkerk blijft voorlopig uit samenwerkingsverband volkshuisvesting

Het besluit van de provincie Zuid-Holland om Ridderkerk te verplichten zich te houden aan provinciaa...

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Een heldenactie voor een glazenwasser uit Dordrecht. De 54-jarige Peter Tiemans was rustig aan het w...

Mol: sinds begin dit jaar 10 autobranden, maar dader(s) spoorloos

Van in totaal tien autobranden in Dordrecht, zijn er negen aangestoken. Dat schrijft burgemeester Na...