Dordrecht, Netherlands

19e eeuwse ornamenten te koop

Een grote verzameling ornamenten uit 19e eeuwse Dordtse panden is te koop. Ze gaan weg voor vaak maar een paar tientjes. Het huis van de verzamelaar is namelijk verkocht.
Peter Tromp | 15 juni 2016 16:57 | Aangepast op 15 juni 2016 16:57
Martien van Ruitenbeek verzamelde jarenlang ornamenten. Hij haalde ze zelf weg uit panden die werden gesloopt. Met toestemming. Hij knapte ze op en verkocht ze. Allemaal uit hobby.


Van Ruitenbeek overleed in 2010. Zijn kapitale huis aan het Steegoversloot stond sindsdien te koop. Pas nu is het verkocht. Zijn dochter Nicole ruimt het leeg en biedt de ornamenten te koop aan. “Met pijn in ons hart”, zegt ze, maar ze moet wel. Volgende week vrijdag moet het huis leeg zijn.


De ornamenten zijn komende vrijdag 17 en zondag 19 juni te koop tussen 10.00 en 14.00 uur aan het

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Lees ook

Liefde en geluk boven alles: zo zag de Dordtse carnavalsoptocht eruit

“In Ooi- en Ramsgat draait het om liefde en geluk”, zo luidt het motto van de carnavalsoptocht in Do...

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...

Man aangehouden nadat politie verkeerde link stuurt

Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond aangehouden, nadat de politie zelf een fout maakt...

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...

Een warme feesttent, koud bier en optredens: Dordts carnaval pakt uit

Afreizen naar het zuiden voor carnaval? Dat is helemaal niet nodig, als het aan de Dordtse carnavals...