Dordrecht, Netherlands

19e eeuwse ornamenten te koop

Een grote verzameling ornamenten uit 19e eeuwse Dordtse panden is te koop. Ze gaan weg voor vaak maar een paar tientjes. Het huis van de verzamelaar is namelijk verkocht.
Peter Tromp | 15 juni 2016 16:57 | Aangepast op 15 juni 2016 16:57
Martien van Ruitenbeek verzamelde jarenlang ornamenten. Hij haalde ze zelf weg uit panden die werden gesloopt. Met toestemming. Hij knapte ze op en verkocht ze. Allemaal uit hobby.


Van Ruitenbeek overleed in 2010. Zijn kapitale huis aan het Steegoversloot stond sindsdien te koop. Pas nu is het verkocht. Zijn dochter Nicole ruimt het leeg en biedt de ornamenten te koop aan. “Met pijn in ons hart”, zegt ze, maar ze moet wel. Volgende week vrijdag moet het huis leeg zijn.


De ornamenten zijn komende vrijdag 17 en zondag 19 juni te koop tussen 10.00 en 14.00 uur aan het

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

FC Dordrecht verslaat Helmond Sport en blijft ongeslagen in 2026

FC Dordrecht heeft in eigen huis de ongeslagen reeks naar vier duels verlengd. Op een druiligere din...

Voor het eerst sinds 2012 weer prijs: Johan de Witt-gymnasium wint NK Debatteren

Het debatteam van het Johan de Witt-gymnasium heeft de nationale titel binnengehaald op het NK Debat...

Lucinda Brand opnieuw sporter van het jaar bij Dordtse Sportuitblinkers

Dordtse sporters en coaches zijn maandagavond tijdens de Dordtse Sportuitblinkers verkiezing geëerd ...

Accepteer en praat over tegenslag: ‘Het leven is als mens leuker dan als held’

Hoe ga je om met tegenslag, verlies of druk als de buitenwereld van je verlangd dat je er altijd ben...

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Voor een recordbedrag heeft FC Dordrecht clubtopscorer Yannick Eduardo verkocht aan de huidige numme...

Deze brug gaat maanden dicht vanwege werkzaamheden

De Matenabrug in Wijngaarden (gemeente Molenlanden) wordt tussen 3 februari en eind april volledig a...