Dordrecht, Netherlands

Advies KPMG na ondergang ToBe

KPMG heeft acht aanbevelingen opgesteld voor de gemeente om te voorkomen dat het in de toekomst weer zo mis gaat als bij ToBe. Het cultuurcentrum ging eind vorig jaar failliet.
Peter Tromp | 16 november 2016 09:00 | Aangepast op 16 november 2016 09:00
De raad had gevraagd om een extern onderzoek naar de ondergang van ToBe. Het is bedoeld om lering te trekken uit de processen die voorafgingen aan het financiële debacle.

De aanbevelingen lijken open deuren. KPMG heeft het over inzetten van voldoende deskundigheid, tijdige managementrapportages, niet verloren laten gaan van kennis en alles onderbrengen in één organisatie.

Cultuurcentrum ToBe had de zaken niet onder controle. Het was een financiële en bestuurlijke chaos. Negen gemeenten gaven subsidie, maar geen één had inzicht in de bedrijfsvoering. Het bestuur van het centrum vertelde de gemeenteraden alles onder controle te hebben. Ondertussen ontstond voor tonnen verlies. Een faillissement was onvermijdelijk.

De adviescommissie Bestuur en Middelen bespreekt 29 november de aanbevelingen.

Het rapport van KPMG kost 60.000 euro.

Lees ook

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...