Dordrecht, Netherlands

Alaa vlucht uit Syrië en begint snoepwinkel in Dordrecht

Ze ontvluchtte een aantal jaar geleden noodgedwongen haar thuisland en zette ruim vierduizend kilometer verderop een snoepwinkel op. Alaa Sari verkoopt in Dordrecht allerlei Syrische lekkernijen, zoals snoep, marsepein en baklava. Syrische, Turkse maar vooral ook Nederlandse klanten weten haar winkel aan de Spuiweg te vinden.
Dennis Koorevaar | 21 juli 2020 12:38 | Aangepast op 21 juli 2020 12:38
Wat maakt Syrisch snoep zo bijzonder? "Het is echt lekker, want het meeste heeft pistache erin", zegt Alaa. "En er zit niet veel suiker in." Dat geldt ook voor de baklava. "Daardoor is -ie wat anders dan de Turkse baklava. Maar ze zijn allebei lekker hoor!", lacht ze.

Alaa prijst ook haar marsepein aan. "Ik geloof dat Nederlanders daar wel van houden, want jullie hebben dat ook veel in snoep zitten", legt ze uit. De Syrische marsepein wordt wel op een andere manier bereid dan de variant die in Nederland veel wordt gegeten: "het wordt in de oven gebakken, heerlijk!"

Vluchten met een bootje

Alaa vluchtte drie jaar geleden vanuit Syrië vanwege de oorlog. "Mijn man ging eerst, daarna kwam ik. Hij ging met een bootje, van Turkije naar Griekenland en dan naar Nederland. Een moeilijke tijd. Ik kwam later met het vliegtuig, dus ik deed het beter dan hij."

De situatie in Syrië is nog altijd verschrikkelijk. Een terugkeer ziet ze dan voorlopig ook nog niet voor zich. "Ik heb een dochtertje en zij is veilig hier. Ik kan haar hier een veilige toekomst bieden. Maar niemand weet hoe het in de toekomst gaat en of de situatie in Syrië beter wordt. Ik denk dat iedereen ooit weer terug wil naar zijn eigen stad."

Dordrecht bevalt haar in ieder geval goed. "Hier zijn aardige mensen en het is een leuke stad. Een mooi thuis."

'Wat is dat?'

Haar winkeltje aan de Spuiweg is sinds een half jaar open. De Syrische en Turkse klanten kennen haar producten grotendeels, maar de Nederlanders minder. "Zij vragen dan: 'wat is dat?', 'is dat nieuw?' Ze vinden het snoep heerlijk."

De zaken lopen goed. "Het was een moeilijke tijd met corona, maar het wordt nu beter en beter. En eind deze maand is het offerfeest, dus krijg ik steeds meer bestellingen."

Meest gelezen

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

Dit familiebedrijf moet plaatsmaken voor Maasterras: ‘Ons lust en ons leven’

Motorzaak BNM Motoren in Dordrecht zit met de handen in het haar. Het bedrijf moet namelijk verhuize...

Magnetron in de brand: één persoon door ambulance meegenomen

Er is donderdagochtend brand uitgebroken in een kantoorpand aan de Maxwellstraat op bedrijventerrein...

Kan asielopvang Papendrecht ook open zónder veiligheidsplan? 'Hoeft niet langs de rechter'

Of er nu wel of geen veiligheidsplan is, de asielopvang in het centrum van Papendrecht gaat maandag ...

Rechter fluit provincie terug: Ridderkerk blijft voorlopig uit samenwerkingsverband volkshuisvesting

Het besluit van de provincie Zuid-Holland om Ridderkerk te verplichten zich te houden aan provinciaa...

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Een heldenactie voor een glazenwasser uit Dordrecht. De 54-jarige Peter Tiemans was rustig aan het w...

Mol: sinds begin dit jaar 10 autobranden, maar dader(s) spoorloos

Van in totaal tien autobranden in Dordrecht, zijn er negen aangestoken. Dat schrijft burgemeester Na...