Dordrecht, Netherlands

Alaa vlucht uit Syrië en begint snoepwinkel in Dordrecht

Ze ontvluchtte een aantal jaar geleden noodgedwongen haar thuisland en zette ruim vierduizend kilometer verderop een snoepwinkel op. Alaa Sari verkoopt in Dordrecht allerlei Syrische lekkernijen, zoals snoep, marsepein en baklava. Syrische, Turkse maar vooral ook Nederlandse klanten weten haar winkel aan de Spuiweg te vinden.
Dennis Koorevaar | 21 juli 2020 12:38 | Aangepast op 21 juli 2020 12:38
Wat maakt Syrisch snoep zo bijzonder? "Het is echt lekker, want het meeste heeft pistache erin", zegt Alaa. "En er zit niet veel suiker in." Dat geldt ook voor de baklava. "Daardoor is -ie wat anders dan de Turkse baklava. Maar ze zijn allebei lekker hoor!", lacht ze.

Alaa prijst ook haar marsepein aan. "Ik geloof dat Nederlanders daar wel van houden, want jullie hebben dat ook veel in snoep zitten", legt ze uit. De Syrische marsepein wordt wel op een andere manier bereid dan de variant die in Nederland veel wordt gegeten: "het wordt in de oven gebakken, heerlijk!"

Vluchten met een bootje

Alaa vluchtte drie jaar geleden vanuit Syrië vanwege de oorlog. "Mijn man ging eerst, daarna kwam ik. Hij ging met een bootje, van Turkije naar Griekenland en dan naar Nederland. Een moeilijke tijd. Ik kwam later met het vliegtuig, dus ik deed het beter dan hij."

De situatie in Syrië is nog altijd verschrikkelijk. Een terugkeer ziet ze dan voorlopig ook nog niet voor zich. "Ik heb een dochtertje en zij is veilig hier. Ik kan haar hier een veilige toekomst bieden. Maar niemand weet hoe het in de toekomst gaat en of de situatie in Syrië beter wordt. Ik denk dat iedereen ooit weer terug wil naar zijn eigen stad."

Dordrecht bevalt haar in ieder geval goed. "Hier zijn aardige mensen en het is een leuke stad. Een mooi thuis."

'Wat is dat?'

Haar winkeltje aan de Spuiweg is sinds een half jaar open. De Syrische en Turkse klanten kennen haar producten grotendeels, maar de Nederlanders minder. "Zij vragen dan: 'wat is dat?', 'is dat nieuw?' Ze vinden het snoep heerlijk."

De zaken lopen goed. "Het was een moeilijke tijd met corona, maar het wordt nu beter en beter. En eind deze maand is het offerfeest, dus krijg ik steeds meer bestellingen."

Lees ook

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...

Tweede winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht sinds de jaarwisseling. De 23-jarige verdedi...