Dordrecht, Netherlands

Avondvierdaagse loopt uit op teleurstelling, bestuur vreest voortbestaan

Het bestuur van de avondvierdaagse in Dordrecht zit met de handen in het haar. De organisatie heeft ook dit jaar wederom besloten de avondvierdaagse net als in 2020 te cancelen. “Het lukt gewoon niet”, zegt Rika Geway, voorzitter van de Dordtse wandelsportvereniging. “Als het maatregeltechnisch binnenkort zou kunnen is het gewoonweg veel te kort dag om nog mensen bij elkaar te krijgen om vaste voet aan de grond te krijgen.”
Jordy Nijenhuis | 31 maart 2021 14:24 | Aangepast op 31 maart 2021 14:24
Er komt heel wat bij kijken om zeker 4000 mensen organisatorisch te laten deelnemen aan het wandelevenement. Er moeten verkeersregelaars ingezet worden, EHBO moet worden geregeld en dan moeten er ook nog begeleiders en mensen die de routes uitzetten komen. “Dat regel je niet in een maand tijd. Daar gaat echt wel wat tijd overheen. Daarnaast zijn veel mensen die we dan nodig hebben niet in staat om nu te werken. Dat komt omdat ze op leeftijd zijn, maar ook omdat bijvoorbeeld de mensen van het verkeer en de EHBO nu veel te druk zijn met anderen dingen.”

Om te huilen vindt Geway het. “Jonge kinderen bewegen tijdens de coronacrisis veel te weinig. Laatst stond het nog in de krant dat jongeren onwel werden tijdens de gymles. Dat komt gewoon omdat de kinderen te veel binnen achter hun game zitten.” Als organisator van de avondvierdaagse ziet de organisatie het als must om kinderen in beweging te brengen. Maar of er nog toekomst zit in de Dordtse avondvierdaagse is twijfelachtig.

“Ons bestuur bestaat zo’n beetje uit mensen van zeventig- tot tachtigjarigen. Het is voor ons nu te risicovol om onder de mensen te zijn, daarnaast houdt het leven een keer op. We roepen al heel lang om nieuwe handen binnen de organisatie en het bestuur, maar we krijgen helemaal geen reacties. Het is heel verdrietig.”

Voor de jeugd hoopt Geway komend jaar in ieder geval nog een avondvierdaagse te kunnen organiseren. “Dat hangt natuurlijk af van wat er dan kan."

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...

Op Pad Met Ad: Rondje Dordt met de burgemeester

“U stond hoog op mijn verlanglijstje”, geeft presentator Ad van der Herik toe aan burgemeester Nanni...

Dordtse oud-wethouder Van der Linden geïnstalleerd als burgemeester in Lansingerland

“Ik fietste hier rond en dacht: dit is ‘m. Dit is de plek”, aldus Rik van der Linden, de kersverse ...

Hennep helpt niet om vervuilde moestuinen schoon te maken, blijkt uit proeven

Hennep is ‘geen realistische oplossing’ om met PFOA-vervuilde moestuinen te saneren. Dat concludeert...