Dordrecht, Netherlands

Avonturen van Dordtse Engelandvaarders vastgelegd in boek

In de Tweede Wereldoorlog waren de Dordtse broers Willem en Cornelis Snijders twee van de Engelandvaarders. Alles wat zij hebben meegemaakt, is te lezen in het boek ‘Dordrecht Stockholm Londen’.
Corrado Francke | 30 april 2020 20:20 | Aangepast op 30 april 2020 20:20
“Ik heb mijn hele leven al de behoefte gehad om het op schrift te krijgen, zodat het nageslacht weet wat opa of overgrootvader heeft meegemaakt”, vertelt auteur Dick Snijders. “Ook wilde ik het voor mijzelf helderder hebben.”


“Dordt is de geboorteplaats van mijn vader, die na de capitulatie van het Nederlandse leger onmiddellijk besliste het land te ontvluchten, maar met de bedoeling op zee tegen de Duitsers te vechten.”


Zij reisden via Stockholm naar Engeland, wat een reis op onder andere Duitse schepen werd. Wat de broers hebben meegemaakt, hebben zonen uitgezocht. Het boek hierover is donderdag aan wethouder Piet Sleeking overhandigd.

&t=1s

Lees ook

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...

Uitgeputte koe krijgt stroomstoten, Veehandelaar sleept haar weg met touw

Een veehandelaar uit Oud-Alblas claimde op zijn website dat de dierenliefde hem met de paplepel was ...

Gaat dit beeldmerk Dordrecht écht op de kaart zetten? 'Het lijkt op Google'

Dordrecht heeft een nieuw beeldmerk én een nieuwe slogan. De leus 'Het begint in Dordrecht’ moet de ...

GroenLinks-kopstukken stappen op na verkiezingen: missen menselijkheid en eerlijkheid

De twee wethouders die namens GroenLinks in het Dordtse gemeentebestuur zitten keren na de verkiezin...

Celstraf voor Ridderkerker (33) voor het plegen van ernstige zedendelicten met minderjarigen

Een 33-jarige man uit Ridderkerk is veroordeeld tot een celstraf van 4 jaar, waarvan een half jaar v...