Dordrecht, Netherlands

Bouw zonnepark van start

De aanleg van een zonnepark op voormalige stortplaats Crayestein gaat volgend jaar van start. Dat is mogelijk door een subsidie van het Rijk. Op de heuvel bij de spoorbrug naar Sliedrecht komen genoeg panelen voor de stroomhuishouding van 950 woningen.
Peter Tromp | 23 december 2016 11:45 | Aangepast op 23 december 2016 11:45
De 11.250 zonnepanelen worden geplaatst op een afgedekte oude stortplaats die verder niet wordt benut. Ze leveren jaarlijks ruim 2,9 miljoen kilowattuur elektriciteit op. De capaciteit van het zonnepark is iets groter dan begin dit jaar is gepresenteerd.

Onderzocht wordt of het haalbaar is om Dordtenaren aandelen in het zonnepark te laten kopen of panelen te adopteren.

De subsidie van het ministerie van Economische Zaken is niet voldoende om alle aanlegkosten te betalen. Banken moeten ook mede-financieren.

Het zonnepark levert een bijdrage aan de doelstelling om als gemeente in 2050 energieneutraal te zijn. De panelen zouden de CO2-uitstoot verminderen met 1.800 ton ton per jaar. Daarnaast bouwt Dordrecht ook windmolens, stimuleert energiebesparing in woningen en legt een stadswarmtenet aan.

Het zonnepark wordt aangelegd door Energiecoöperatie Dordrecht. Dat is een samenwerkingsverband van gemeente Dordrecht en energie- en grondstoffenbedrijf HVC. ECD heeft als doel om de ontwikkeling en het gebruik van duurzame energie in Dordrecht te stimuleren en daarnaast om energiebesparing te realiseren.




Lees ook

Deze gemeente maakt plaats voor woonwagens: tot wel 25 nieuwe plekken

De gemeente Papendrecht gaat ruimte vrijmaken voor 20 tot 25 nieuwe woonwagens. Dat staat in een nie...

Meer armoede ondanks positieve cijfers; ‘landelijk structureel beleid nodig’

De gemeente Dordrecht maakt zich zorgen over toenemende armoede. Net als andere grote gemeenten in o...

Bouw 'loterijwoningen' begonnen: voor jonge starters

De bouw van de 14 'loterijwoningen' in Hardinxveld-Giessendam is deze week van start gegaan. De star...

Nieuwe poging om asielopvang Papendrecht te blokkeren: 'Ernstige tekortkomingen'

Een aantal inwoners van Papendrecht is opnieuw een petitie gestart tegen de komst van asielopvang in...

Dit monumentale schakelstation herbergt binnenkort tientallen Dordtenaren

In het voormalig schakelstation op de hoek van de Oranjelaan en het Wantij wordt de hand gelegd aan ...

Bodemonderzoek naar explosieven uit Tweede Wereldoorlog in Amstelwijck

In de Dordtse wijk Amstelwijck start binnenkort een bodemonderzoek naar een mogelijk niet-gesprongen...