Dordrecht, Netherlands

Dordtenaar wint prestigeuze fotografieprijs

De Dordtse fotograaf Franks Peters heeft de International Photograpy Award (IPA) in de categorie Fine Art Minimalism gewonnen. De prijs krijgt hij voor twee winterfoto's van Zeeuws-Vlaanderen.
Petra Scheurwater | 11 september 2019 14:15 | Aangepast op 11 september 2019 14:15
Ook ontving hij verschillende eervolle vermeldingen voor foto's van Cadzand strand en het Zuid-Hollandse Ouddorp. De IPA is één van de meest prestigieuze fotowedstrijden ter wereld waar jaarlijks tienduizenden fotografen aan deelnemen. Peters is ook nog in de race voor de overall titel 'Photographer of the Year', die wordt op 22 oktober uitgereikt in New York.

De winnende foto’s zijn deze winter gemaakt in het besneeuwde polderlandschap van west Zeeuws-Vlaanderen. “Het landschap leent zich heel goed voor minimalistische fotografie omdat het uitgestrekt en leeg is”. De eervolle vermeldingen zijn voor foto’s van het ‘lelijke’ bouwwerk in de zee voor Cadzand en de bij fine art en landschapsfotografen zeer bekende steiger bij het boothuis van Ouddorp.

Frank Petera, oud-cameraman van RTV Dordrecht, werkt tegenwoordig onder andere als reisfotograaf voor Bergen Magazine en Wandel Magazine en publiceerde in dagblad Trouw en De Volkskrant.

Peters publiceerde onlangs zijn fotografie boek ‘

Foto: Frank Peters

Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...