Dordrecht, Netherlands

Dordts geluk nummer 13

Alle Dordtenaren die op nummer 13 wonen, krijgen binnenkort hoog bezoek. Leerlingen van het DaVinci college gaan in de komende 150 dagen onderzoeken hoe gelukkig hun stadsgenoten op nummer 13 zijn.
Jordy Nijenhuis | 19 oktober 2018 17:10 | Aangepast op 19 oktober 2018 17:10
Dit doen zij voor het project Geluk op 13. Zij stellen de bewoners de vraag: Wat maakt u gelukkig?

De data die verzamelt wordt tijdens deze gesprekken, wordt geanalyseerd door studenten van HBO Drechtsteden. De resultaten daarvan worden gepresenteerd in Schouwburg Kunstmin op de avond van de Internationale Dag van het geluk, 20 maart.

Tekst gaat door onder de video:



Een steekproef op een aantal nummer 13's wijst uit dat Dordtenaren die op het ongeluksgetal wonen heel gelukkig zijn. "20 jaar geleden kochten wij dit huis, het was toen moeilijk een woning te kopen. Toen wij naar het huis keken werden we meteen gelukkig.", vertelt een nummer-13 bewoner.

De gelukkigen die op nummer 13 wonen worden niet alleen gevraagd naar hun geluksgevoel. Zij gaan ook op de foto met hun huisnummer. Deze foto's worden met het geluksgevoel levensgroot tentoongesteld in de stad: op het station en het Leerpark bijvoorbeeld. En in wijkcentra, het ziekenhuis, Dordrechts museum en in Schouwburg Kunstmin.

Geluk op 13 is één van de programmaonderdelen van Kunstmin in het kader van de viering van de Dordtse Synode 400 in 2018. De Dordtse Synode zocht 400 jaar geleden naar antwoorden op maatschappelijke en zingevingsvragen.

Lees ook

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Een zoektocht naar Pokémon is woensdag voor een man geëindigd met een nat pak. Aan de rand van Park ...

Nieuwe Tweede Kamer geïnstalleerd, inclusief deze drie streekgenoten

Drie streekgenoten zijn woensdag geïnstalleerd als Kamerlid. Het gaat om Edwin Prickaertz (PVV), Jan...

Michel leert jongeren hoe ze met hun geld moeten omgaan: ‘De hele rekening was binnen een week opgegokt’

Een studie betalen of een scooter kopen, en dat allemaal van een bijbaantje bij de supermarkt. De fi...

Man (18) opgepakt die tientallen meisjes en vrouwen belaagde

De politie heeft een 18-jarige Ridderkerker opgepakt die tientallen vrouwen zou hebben lastiggevalle...

Deze partij wil fatbikes weren op overlastplekken: 'De maat is vol'

De Dordtse VVD wil dat de gemeente gebieden aanwijst waar fatbikes niet meer welkom zijn. Volgens fr...

De Week van de Mantelzorg: ‘We willen opkomen voor mantelzorgers’

Het is de Week van de Mantelzorg en dat betekent dat in onze streek veel vrijwilligers in het zonne...