Dordrecht, Netherlands

Dordtse leerlingen maken website tegen plasticsoep

Drie leerlingen van het Dordtse NOVA college hebben een website gemaakt om het probleem van de plasticsoep aan te kaarten. De meiden roepen op om geld te doneren aan Greenpeace.
Vivian Rutte | 11 november 2020 17:39 | Aangepast op 11 november 2020 17:39
Makenzie (12), Eljada (11) en Willine (11) zitten in de eerste klas van het NOVA tienercollege. Voor het vak ICT moesten zij een wereldprobleem oplossen. Ze kozen voor de plasticsoep in de zee, “want wij vinden dat best een groot probleem, en het is belangrijk dat het plastic wordt opgeruimd.” 

De drie meiden hopen dat iedereen de website bezoekt en iets leert over het plasticoverschot of wil doneren om het probleem te verhelpen. “Er gaan jaarlijks meer dan 10.000 dieren aan dood.” Op de site staan een aantal challenges om te zorgen dat mensen minder plastic verspillen.


Meest gelezen

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

Dit familiebedrijf moet plaatsmaken voor Maasterras: ‘Ons lust en ons leven’

Motorzaak BNM Motoren in Dordrecht zit met de handen in het haar. Het bedrijf moet namelijk verhuize...

Magnetron in de brand: één persoon door ambulance meegenomen

Er is donderdagochtend brand uitgebroken in een kantoorpand aan de Maxwellstraat op bedrijventerrein...

Kan asielopvang Papendrecht ook open zónder veiligheidsplan? 'Hoeft niet langs de rechter'

Of er nu wel of geen veiligheidsplan is, de asielopvang in het centrum van Papendrecht gaat maandag ...

Rechter fluit provincie terug: Ridderkerk blijft voorlopig uit samenwerkingsverband volkshuisvesting

Het besluit van de provincie Zuid-Holland om Ridderkerk te verplichten zich te houden aan provinciaa...

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Een heldenactie voor een glazenwasser uit Dordrecht. De 54-jarige Peter Tiemans was rustig aan het w...

Mol: sinds begin dit jaar 10 autobranden, maar dader(s) spoorloos

Van in totaal tien autobranden in Dordrecht, zijn er negen aangestoken. Dat schrijft burgemeester Na...