Dordrecht, Netherlands

Dordtse VVD wil geluidsoverlast motorvoertuigen aanpakken

De Dordtse VVD wil maatregelen tegen ‘geluidsasocialen’ in het verkeer. Hoewel veel weggebruikers verantwoord rijden, zijn er volgens de VVD veel andere bestuurders die met hun motor, quad, brommer of andere motorvoertuig de geluidsnorm onnodig overschrijden.
Vivian Rutte | 7 augustus 2020 15:38 | Aangepast op 7 augustus 2020 15:38
De partij noemt als locaties met veel overlast onder meer de binnenstad, de Thorbeckeweg in Crabbehof en de Eulerlaan in Sterrenburg. De VVD wil dat deze mensen worden aangepakt en bestraft, en wil dat de gemeente kijkt naar innovatieve oplossingen. Lawaaiflitsers zouden hiervoor een optie kunnen zijn. Deze maken beeldopnames van voertuigen en meten tegelijk met microfoons het geluidsniveau. Daardoor zou de pakkans aanzienlijk worden verhoogd.


Omdat dit soort maatregelen tijd kosten, wil de partij dat de gemeente in de tussentijd zorgt voor politie en/of handhavers die met onaangekondigde acties het geluid van een uitlaat meten.

Lees ook

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...