Dordrecht, Netherlands

Duizend jaar Dordtse geschiedenis in boekvorm gepresenteerd

In het boek ‘Dordrecht – 366 dagen’ worden verschillende gebeurtenissen uit de Dordtse geschiedenis verteld. Op iedere pagina staat de datum met een ander verhaal, waardoor er een kalender in boekvorm is ontstaan.
Corrado Francke | 27 november 2019 17:19 | Aangepast op 27 november 2019 17:19
Teun de Bruijn, één van de vier auteurs van het boek, noemt het ‘een scheurkalender, maar dan wel in een mooie vorm gemaakt’. De inspiratie hiervoor komt uit de Amsterdamse versie van het boek, dat in 2006 verscheen.

“De eerste Vrije Statenvergadering zit erin, net als de Sint-Elizabethsvloed en gebeurtenissen in de Tweede Wereldoorlog”, legt De Bruijn uit. “Maar ook minder bekende verhalen, zoals een gifmoord waar ik nog nooit van heb gehoord.”

Het boek ‘Dordrecht – 366 dagen’ is vanaf woensdag te koop.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een...

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...

Man die tiny house op zich kreeg overleden

De man die eind vorige maand een tiny house op zich kreeg in Giessenburg, is aan zijn verwondingen o...

Asielopvang in dorpscentrum bijna klaar: deze maatregelen moeten overlast voorkomen

Over een week is het zo ver, dan opent de opvanglocatie in het centrum van Papendrecht voor tachtig ...

Ondernemers vragen om aanpassing verkeerssituaties: ‘Onduidelijk en gevaarlijk’

Het Ondernemersfonds Sliedrecht heeft de gemeente gevraagd om aanpassing van verschillende verkeerss...

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Aan carnavalsvierders geen gebrek dit weekend in Dordrecht, of eigenlijk: Ooi- en Ramsgat. Missie ge...