Dordrecht, Netherlands

Eerste Stadslab een feit: omwonenden betrokken bij ontwikkeling Spoorzone

De komende jaren wil Dordrecht 10.000 nieuwe woningen bouwen. En het gebied rondom het spoor, tussen Zwijndrecht en Dordrecht-Zuid, is een van de aangewezen locaties hiervoor. Inmiddels liggen er allerlei plannen op tafel. Om omwonenden hiervan op de hoogte te brengen en met hen over de ideeën te praten organiseerde de gemeente het eerste Stadslab aan de Weeskinderendijk.
Marjolein Vos | 20 september 2021 15:48 | Aangepast op 20 september 2021 15:48
“Ik denk zelf dat je hier heel veel mee kan. Meer wonen, meer groen, betere bereikbaarheid, parkeren beter organiseren. Als je hier over 10, 20 jaar terugkomt, heb je al heel veel zien veranderen,” meent wethouder Rik van der Linden. Architectenbureau Mecanoo toont tijdens de bijeenkomst de laatste artist impressions, waarop te zien is dat er veel ruimte is voor groen, bijvoorbeeld in de vorm van een nieuw stadspark bij de Zwijndrechtse brug. Maar ook voor woningen en apartementen.


Wethouder Piet Sleeking ziet het al voor zich: “Het is een heel strategische plek, dicht bij de binnenstad, met alle voorzieningen, vlak bij het water. Dus het is ook een plek waar in de toekomst echt met plezier gewoond gaat worden,” zegt hij. Voor hem is de ontwikkeling van de Spoorzone ook een mijlpaal. “Het is bijzonder om ook bij de start te zijn van deze enorme ontwikkeling voor de stad. We zijn natuurlijk altijd tegenstander geweest van bouwen in de polder en hier in dit gebied liggen enorme kansen om toch grote aantallen woningen te gaan toevoegen.”

Lees ook:

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Auto brandt uit op Ridderkerkse parkeerplaats

Een geparkeerde auto in Ridderkerk is in de nacht van zondag op maandag in vlammen opgegaan. Dat geb...

Megastunt op WK darts: Plaisier schakelt oud-wereldkampioen uit

Wesley Plaisier heeft in de tweede ronde van het WK darts in Londen voor een enorme sensatie gezorgd...

Dertig kinderen met mogelijkheden genieten van schaatsplezier op Dordtse ijsbaan

Schaatsen onder sfeervolle kerstverlichting, genieten van een warme chocomel of een potje curling sp...

Dit circus viert 200-jarig bestaan: 'Wij willen affiniteit, gezelligheid en aanraking'

Het is al jaren voor veel Dordtenaren en andere streekgenoten in de kerstvakantie een traditie: een ...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...