Dordrecht, Netherlands

Eerste Stadslab een feit: omwonenden betrokken bij ontwikkeling Spoorzone

De komende jaren wil Dordrecht 10.000 nieuwe woningen bouwen. En het gebied rondom het spoor, tussen Zwijndrecht en Dordrecht-Zuid, is een van de aangewezen locaties hiervoor. Inmiddels liggen er allerlei plannen op tafel. Om omwonenden hiervan op de hoogte te brengen en met hen over de ideeën te praten organiseerde de gemeente het eerste Stadslab aan de Weeskinderendijk.
Marjolein Vos | 20 september 2021 15:48 | Aangepast op 20 september 2021 15:48
“Ik denk zelf dat je hier heel veel mee kan. Meer wonen, meer groen, betere bereikbaarheid, parkeren beter organiseren. Als je hier over 10, 20 jaar terugkomt, heb je al heel veel zien veranderen,” meent wethouder Rik van der Linden. Architectenbureau Mecanoo toont tijdens de bijeenkomst de laatste artist impressions, waarop te zien is dat er veel ruimte is voor groen, bijvoorbeeld in de vorm van een nieuw stadspark bij de Zwijndrechtse brug. Maar ook voor woningen en apartementen.


Wethouder Piet Sleeking ziet het al voor zich: “Het is een heel strategische plek, dicht bij de binnenstad, met alle voorzieningen, vlak bij het water. Dus het is ook een plek waar in de toekomst echt met plezier gewoond gaat worden,” zegt hij. Voor hem is de ontwikkeling van de Spoorzone ook een mijlpaal. “Het is bijzonder om ook bij de start te zijn van deze enorme ontwikkeling voor de stad. We zijn natuurlijk altijd tegenstander geweest van bouwen in de polder en hier in dit gebied liggen enorme kansen om toch grote aantallen woningen te gaan toevoegen.”

Lees ook:

Lees ook

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...

De Sint komt eraan: hier in Dordrecht kun je hem vandaag zien

De spanning neemt toe, want Sinterklaas is in aantocht. Als alles goed gaat, meert de Goedheiligman ...

Fiona helpt mee in deze supermarkt met vlees inpakken: ‘Niet moeilijk’

De Jumbo Foodmarkt in winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht heeft er in één klap zes nieuwe collega...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met fotograaf Louis Meulstee

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met de Dordtse fotograaf Lo...

Hij komt, hij komt: de lieve, goede Sint is er op deze locaties

Sinterklaas en zijn pieten hebben hun reis uit Spanje bijna achter de rug en komen zaterdag aan in d...