Dordrecht, Netherlands

Eerste Stadslab een feit: omwonenden betrokken bij ontwikkeling Spoorzone

De komende jaren wil Dordrecht 10.000 nieuwe woningen bouwen. En het gebied rondom het spoor, tussen Zwijndrecht en Dordrecht-Zuid, is een van de aangewezen locaties hiervoor. Inmiddels liggen er allerlei plannen op tafel. Om omwonenden hiervan op de hoogte te brengen en met hen over de ideeën te praten organiseerde de gemeente het eerste Stadslab aan de Weeskinderendijk.
Marjolein Vos | 20 september 2021 15:48 | Aangepast op 20 september 2021 15:48
“Ik denk zelf dat je hier heel veel mee kan. Meer wonen, meer groen, betere bereikbaarheid, parkeren beter organiseren. Als je hier over 10, 20 jaar terugkomt, heb je al heel veel zien veranderen,” meent wethouder Rik van der Linden. Architectenbureau Mecanoo toont tijdens de bijeenkomst de laatste artist impressions, waarop te zien is dat er veel ruimte is voor groen, bijvoorbeeld in de vorm van een nieuw stadspark bij de Zwijndrechtse brug. Maar ook voor woningen en apartementen.


Wethouder Piet Sleeking ziet het al voor zich: “Het is een heel strategische plek, dicht bij de binnenstad, met alle voorzieningen, vlak bij het water. Dus het is ook een plek waar in de toekomst echt met plezier gewoond gaat worden,” zegt hij. Voor hem is de ontwikkeling van de Spoorzone ook een mijlpaal. “Het is bijzonder om ook bij de start te zijn van deze enorme ontwikkeling voor de stad. We zijn natuurlijk altijd tegenstander geweest van bouwen in de polder en hier in dit gebied liggen enorme kansen om toch grote aantallen woningen te gaan toevoegen.”

Lees ook:

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Ambacht legt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stil

In Hendrik-Ido-Ambacht wordt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stilgelegd. De gemee...

De Stemming in Dordrecht: ‘De zorg, dat is een catastrofe'

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Man die dreigt met mes te komen, mag ziekenhuis voorlopig niet in

Een 47-jarige man, die telefonisch een doodsbedreiging zou hebben geuit naar personeel van het Alber...

Gevangene overleden na brand in cel

Bij een brand in een gevangeniscel in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand om het ...

Nieuw plan voor weren vervuilend transport, maar opnieuw veel kritiek

GroenLinks doet opnieuw een poging om een emissievrije zone voor stadslogistiek in de binnenstad van...

De Stemming in Alblasserdam: ‘Wonen is nu natuurlijk wel een probleem’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...