Dordrecht, Netherlands

Landbouwweg wordt eindelijk aangelegd

Eindelijk is het zover, de Landbouwweg begint vaste vormen aan te nemen. Deze week beginnen de werkzaamheden van de weg die de Oude Veerweg met de Wieldrechtse Zeedijk verbindt.
Petra Scheurwater | 31 augustus 2016 12:33 | Aangepast op 31 augustus 2016 12:33
Voordat de weg in de Nieuwe Dordtse Bieschbosch daadwerkelijk in gebruik kan worden genomen moet er nog wel wat gedaan worden. De weg zal met name gebruikt worden door zwaar landbouwverkeer, waarvoor de ondergrond geprepareerd moet worden.


Op de route waar de weg komt worden daarom grote hoeveelheden zand en puin aangebracht om de ondergrond voor te belasten. Deze voorbelasting is nodig om toekomstige verzakkingen te voorkomen.

Over ongeveer drie maanden wordt het overtollige voorbelastingmateriaal verwijderd en kan de aannemer beginnen met asfalteren en afwerken van het wegdek.

Foto: Demonstratie van boeren voor de Landbouwweg in 2013. De aanleg van de Landbouwweg was toen nog allerminst zeker.

Lees ook

Henri (66) wordt gebeten door besmette vleermuis: 'Raak ze nooit aan'

Tijdens een werkdag als vrijwilliger bij het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen, krijgt Henri S...

Lijnbus en politieauto botsen in Alblasserdam

Een lijnbus is dinsdagochtend op een politieauto gebotst in Alblasserdam. Het ongeluk gebeurde rond ...

Kapotte ruit en zwartgeblakerde gevel na explosie

Bij een huis aan de Beinemastraat in de Dordtse wijk De Staart is in de nacht van maandag op dinsdag...

Dure fiets en iPhone buitgemaakt bij straatroof: halfjaar cel voor dader (29)

Een Zwijndrechter die in maart in zijn geboorte- en woonplaats een straatroof pleegde, moet van de r...

Waarop wel en niet bezuinigen? Inwoners denken mee over financiële keuzes Sliedrecht

Nederlandse gemeenten krijgen vanaf volgend jaar minder geld van het Rijk en dus moet er flink bezui...

Auto te water, maar bestuurder ontbreekt

Aan de Wilgenweg in Groot-Ammers is maandagmiddag een auto in het water aangetroffen. In het voertui...