Dordrecht, Netherlands

Meer groen op Damplein

Het Damplein wordt groener, maar het aantal parkeerplaatsen blijft hetzelfde. Dat bleek maandagavond tijdens een informatie-avond in Dubbeldam.
Peter Tromp | 8 november 2016 12:32 | Aangepast op 8 november 2016 12:32
De betonnen afzettingen worden vervangen door heggen. Ook worden er grasveldjes aangelegd. Zowel parkeerplaatsen als trottoirs blijven op één niveau liggen. Voor de marktkramen verandert er niets.

Op de drukbezochte informatie-avond in de voormalige bibliotheek konden enquêteformulieren worden ingevuld. Ingediende wensen worden getoetst op haalbaarheid door een werkgroep. Het nieuwe plein wordt nu al duurder dan was gepland.

Binnenkort starten al kleine werkzaamheden op het plein. De grote herinrichting start pas na de kermis in april.

Het plein wordt veranderd, omdat omwonenden en winkeliers de omgeving aantrekkelijker willen hebben. Voorwaarden waren dat het aantal parkeerplaatsen niet zou verminderen en het geschikt moest blijven voor evenementen.


Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...

Rechtbank: Nederlandse Staat doet genoeg om PFAS-problemen tegen te gaan

De Nederlandse Staat doet voldoende om de verspreiding van PFAS tegen te gaan. Dat is de uitspraak v...

Ziekenhuis stelt operaties uit vanwege griepgolf: 'Veel patiënten met griepklachten'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft noodgedwongen operaties uit moeten stellen vanwege een griepg...