Dordrecht, Netherlands

Middelbare school kiezen? Dat moet dit jaar online

Groep 8-leerlingen hebben elk jaar een grote keuze te maken; het kiezen van een middelbare school. Door de coronamaatregelen is het dit jaar echter niet mogelijk om fysiek naar verschillende open dagen te gaan, en dat maakt die keuze extra moeilijk. Gelukkig zijn scholen creatief genoeg om zichzelf online te laten zien.
Isabel Pijnappels | 22 januari 2021 16:24 | Aangepast op 22 januari 2021 16:24
Jesse Verbraak, teamleider van klas 1, zegt veel moeite in de online open dag te hebben gestopt. Zo hebben ze nieuwe camera’s aangeschaft om extra goed over te komen op beeld. “Kinderen letten vooral op de kwaliteit van het beeld en geluid van de livestream”, weet de teamleider. Zo hebben ze op het Stedelijk Dalton Lyceum extra veel filmpjes gemaakt, voor en door kinderen. “Zo kunnen kinderen toch zien hoe de sfeer in ons gebouw is.”

Esleen Kooij uit groep 8 denkt te weten naar welke school volgend jaar wil, maar ze heeft verder nog geen andere scholen bezocht. Uit verhalen van mede-scholieren kreeg ze de indruk dat het Stedelijk Dalton Lyceum een prima keuze zou zijn, maar echt zeker weten kan bijna niet. “Ik ben een aantal jaar geleden op de school geweest, en toen leek het mij wel leuk”, zegt de achtste-groeper. Hoe de school er precies uit ziet blijft nog even een verrassing. Volgens Esleen hebben veel kinderen uit haar klas last van keuzestress. Doordat ze nog geen enkele school hebben kunnen bekijken, weten ze niet goed welke middelbare school bij hen past.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...