Dordrecht, Netherlands

Mondkaphouder biedt uitkomst bij tekorten

In een fabriek in de Krabbepolder rollen tientallen plastic mallen van de band. Een paar elastiekjes eraan en daarmee moet het de oplossing zijn voor het tekort aan beschermingsmateriaal tijdens deze coronacrisis.
Marjolein Vos | 31 maart 2020 16:16 | Aangepast op 31 maart 2020 16:16
In een fabriek in de Krabbepolder rollen tientallen plastic mallen van de band. Een paar elastiekjes eraan en daarmee moet het de oplossing zijn voor het tekort aan beschermingsmateriaal tijdens deze coronacrisis.

Het bedrijf Holland Shielding Systems maakt normaal gesproken elektromagnetische afscheidingsplaten om straling tegen te houden. Maar toen directeur Jan van Tienhoven hoorde over de tekorten ontwierp hij een houdertje, waar steeds een ander stukje papier in gestopt kan worden.


"Je kan er elk beschikbaar materiaal in stoppen als filter", legt Van Tienhoven uit. "Zo kan iedereen zich beschermen tegen het virus, over ter wereld. Je hebt alleen dit kapje nodig".


Volgens Van Tienhoven is het ei van Columbus. "De truc van dit kapje is dat het heel goed om het gezicht aansluit; je klemt het vast". De ontwerp is niet getest door TNO of andere soortgelijke organisaties. Dat hoeft volgens hem nu ook niet. "Het biedt in ieder geval betere bescherming dan andere kapjes die niet goed aansluiten. En natuurlijk beter dan helemaal geen. En het belast de mondkapjesmarkt (voor ziekenhuispersoneel) niet".


Van Tienhoven wil dat iedereen zijn uitvinding kan dragen. Daarom heeft hij het ontwerp vrijgegeven; het is gratis te downloaden op de site coronacover.com. Inmiddels zijn er al duizenden exemplaren verkocht aan zorginstellingen in heel Nederland. In de Dordtse fabriek kunnen er 10.000 per 24 uur gemaakt worden. En met hulp van alle lasersnijders die nu al in Nederland staan, kunnen we zoveel geproduceerd worden, dat aan het einde van de week iedereen zo'n houder kan hebben, vertelt Van Tienhoven.

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Begraafplaats Essenhof heeft zelf ingrepen gedaan bij keldergraven; gemeente laat het onderzoeken

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | Pascal Lenstra | 24 jun 2025 10:10

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

Onderzoek wijst uit: kansen sluiting Chemours op juridische grond 'zéér gering'

De kans dat chemiebedrijf Chemours verplicht kan worden de deuren te sluiten is héél erg klein. "Er ...

Kuijt van start als trainer FC Dordrecht: 'Overtuigd door rust, stabiliteit en vertrouwen'

Dirk Kuijt is op een snikhete maandag begonnen als trainer van FC Dordrecht. Op zijn eerste werkdag ...

Celstraffen voor 'nepaannemers' die tientallen mensen voor half miljoen euro oplichtten

De rechter heeft een 50-jarige Dordtenaar veroordeeld voor het opzetten van nepklusbedrijven, waarme...

Landelijk hitteplan van kracht, drie gemeenten werken met eigen plan

'Drink voldoende, houd je huis koel en denk ook om elkaar'. Zo luidt het RIVM-advies om de hittegolf...

Heilige relikwieën in processie door hete binnenstad

De jaarlijkse Heilig Houtprocessie werd deze zondag gelopen in de Dordtse binnenstad. De twee splint...

Protestmars Rode Lijn trekt duizenden: ‘Dordrecht spreek je uit!’

“Dordrecht spreek je uit!”, klinkt het door de straten van het centrum. De ‘Rode Lijn Dordrecht’ de...