Dordrecht, Netherlands

Nieuwe boten voor Dordtse roeivereniging: licht, wendbaar en stabiel

“Ik doop u, Dotter!”, klinkt het bij de Koninklijke Dordrechtse Roei en Zeil vereniging zaterdag. Na deze woorden werpt een van de leden een plens water over de ‘Dotter’, de naam van een van de twee nieuwe boten van de vereniging die zaterdag zijn gedoopt.
Corrado Francke | 20 juli 2021 13:39 | Aangepast op 20 juli 2021 13:39
Het gaat om twee zogenaamde Light Boats, een hele nieuwe soort roeiboot. “Een heel ander type dan we gewend zijn”, vertelt roeicommissaris Mariëtte Jorissen. Dat komt omdat, aan de achterkant van de twee boten, water uit het vaartuig kan lopen.

“Dat betekent dat deze boten veel stabieler zijn dan onze smallere skiffs waar je in je eentje in roeit”, legt Jorissen uit. “Juist voor hier op de rivier is dat een enorme aanwinst.”

Licht en stabiel

De boten zijn gemaakt van koolstof en carbon waardoor ze super licht zijn. Door hun ligging op het water zijn ze niet te licht, maar juist stabiel.

Voor de vereniging zijn de twee nieuwe Light Boats een opsteker, want in coronatijd was er minder mogelijk voor de roeiers en zeilers. Toch is dat niet in het ledenaantal te zien. “De leden zijn ons erg trouw gebleven”, aldus een blije Jorissen. “Maar ook door corona hebben we een hele tijd niet kunnen roeien en geen nieuwe roeiers ontvangen.”

Nieuwe leden

De vereniging is nu druk bezig met het werven van nieuwe leden en hoopt daarom in augustus veel nieuwe gezichten te zien tijdens de beginnerscursus.

Lees ook

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...

Drukke jaarwisseling in het ziekenhuis: hersenschuddingen, brandwonden en baby’s

Het was goed druk op de Spoedeisende Hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht deze jaa...

Vuurzee verwoest bedrijfsbus in Stadspolders

Dordrecht blijft ook in 2026 niet van voertuigbranden verstoken. In de wijk Stadspolders ging donder...