Dordrecht, Netherlands

Nieuwe grote sleper voor Rederij Muller

Vol trots presenteerde Rederij Muller uit Dordt donderdag in Rotterdam de nieuwste aanwinst: de En Avant 30.
Leo Roubos | 1 maart 2018 17:44 | Aangepast op 1 maart 2018 17:44
Directeur Bram Muller van Rederij Muller is inderdaad trots op zijn nieuwe aanwinst. “Hij kan verschillende dingen. Hij heeft 110 ton trekkracht, kan zowel offshore als in de haven opereren, ankers runnen, maar het is ook een blusboot met een capaciteit van 7300 kubieke meter per uur en het is een oliebestrijdingsvaartuig. Daarnaast heeft hij een ASD-aandrijving met 2 schroeven met straalbuis die 360 graden rond kunnen met kopschroef. Het schip kan dus optimaal manoeuvreren.”

Door de grootte van de nieuwe sleper kan deze de hele wereld over. “We werken in eerste instantie op het Noordzeeplat voornamelijk voor offshore windprojecten. Als dat er niet mocht zijn, pakken we ook ander werk bijvoorbeeld in de Golf van Mexico of Brazilië.”

Er hangt dan ook een aardig prijskaartje aan de En Avant 30. “Nieuwbouw kost ‘ie 18 miljoen. Deze is tweedehands, 5 jaar oud met 8000 draaiuren. Dat is helemaal niks. Maar denk dan toch al gauw aan 10 miljoen euro.”

En hoewel Rederij Muller een echt Dordts bedrijf is, zal de En Avant 30 niet veel op de Dordtse wateren te zien zijn. “We zouden naar de haven van Dordrecht kunnen varen, maar ik zie dat niet zo snel gebeuren. Voor het assisteren van zeeschepen in Moerdijk of Dordrecht is ‘ie gewoon te groot. Het schip heeft Dordrecht als thuishaven op de achterkant staan, maar ik denk dat ‘ie vooral in Rotterdam zal zijn.”&t=5s

Lees ook

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...