Dordrecht, Netherlands

100.000 euro aan toeslagenschuld: Dordtse moeder half jaar in gijzeling genomen

Meer dan 100.000 euro aan toeslagenschuld. Een Dordtse moeder met vijf kinderen kreeg hiermee te maken, vertelt wethouder Peter Heijkoop donderdagochtend in Trouw. "Ze is echt alles kwijtgeraakt: kinderen, huis en werk. Je kunt er gewoon niet bij.”
Corrado Francke | 24 december 2020 10:30 | Aangepast op 24 december 2020 10:30
Gemeente neemt mogelijk schuld over

De CDA-politicus spreekt van een "megaprobleem" en hoopt dat de moeder snel van de schuld afkomt. "Ik overweeg daarom om de gemeente deze schuld te laten overnemen. Dan gaan we als gemeente zelf de strijd hierover aan met de Belastingdienst."

Vanwege privacyredenen was het dit jaar niet mogelijk op de namen van de gedupeerde ouders van de Belastingdienst te ontvangen. In januari 2021 kan dit wel: Heijkoop verwacht dat de gemeente dan aan de slag gaat om het probleem op te lossen.

Belastingdienst

Dat moeten de gemeenten dan samen met de Belastingdienst gaan doen, eist hij van staatssecretaris Van Huffelen. Tot op heden noemt de wethouder dit echter "de moeilijkste partij om informatie van te krijgen en afspraken mee te maken. Die opstelling moet vandaag ophouden", benadrukt hij in het ochtendblad.

Het kabinet heeft, om de benadeelde ouders te compenseren, 30.000 euro beloofd voor iedereen die door de zaak is gedupeerd. Een goede stap, vindt Heijkoop, die zich wel afvraagt waarom Van Huffelen nu pas in actie komt. "Blijkbaar is door het rapport van de commissie toeslagen de politieke urgentie heel groot geworden om nu deze stap te zetten."

Meldpunt

De Dordtse wethouder hoopt dat zo veel mogelijk gedupeerden zich melden, onder meer door een meldpunt. Dit hielp echter nog niet heel erg: Heijkoop denkt dat angst en schaamte van de ouders meespeelt, of een gebrek aan vertrouwen in de overheid.

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Waarom deze ouderen niet zónder contanten kunnen: ‘Blij met onze geldmaat!’

Een geldautomaat, wie gebruikt het nog? Ondanks dat het gebruik ervan al jaren terugloopt, blijkt ui...

Opvanglocatie die zou sluiten vangt toch weer vluchtelingen op: ‘Wij wisten van niks’

Bij de opvanglocatie aan de Seringenstraat in Papendrecht is, tot grote verbazing van buurtbewoners,...

De Plucheplakkers: FC Dordrecht moet aan de bak om nacompetitie te halen

Geen periodetitel en play-offticket voor FC Dordrecht na het 1-1 gelijkspel bij Jong PSV van afgelop...

Kijktip: Het derde debat 'Dordrecht Kiest' op TV Dordrecht

Het derde lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht...

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...