gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

100ste geboortedag Otto Dicke herdacht

In de bibliotheek en in Pictura werd er donderdag 3 mei stilgestaan bij de verjaardag van kunstenaar en illustrator Otto Dicke. Ook zijn zoon Henk was aanwezig. Hij haalde herinneringen op in het oude atelier van zijn vader.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Er is een hoop veranderd. Maar wat me opvalt, is dat de haken waar de schommel aan hing, er nog zijn", merkt Henk Dicke op als hij op de zolder van Pictura rondloopt in het atelier van zijn vader. "We kwamen hier als kinderen regelmatig. We probeerden dan zo hard te schommelen, dat we de balken raakten".

De Dordtse Otto Dicke werd in Nederland beroemd vanwege zijn schilderijen en schetsen. En door zijn strip Spekkie en Blekkie, die hij samen met Cees Buddingh maakte. Later dit jaar wordt er een complete jaargang uitgegeven. In december opent een overzichtstentoonstelling van het werk van Dicke.

De Dordtse Smalfilm- en Videogroep maakte ter gelegenheid van dit jubileum een bijzondere film over het leven van Otto Dicke. De film ging deze avond in première en is zaterdag 5 mei vanaf 18.00 uur ook te zien op TV Dordrecht. &t=

Lees ook

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.

businkautobrand

Auto brandt uit in Dordrecht

Een auto is zondagavond uitgebrand aan de Regenboogstraat in Dordrecht. Hoewel de brandweer de brand snel onder controle had, liep het voertuig volgens Rijnmond veel schade op.

20261021_093104

Pontje erbij? Rijkswaterstaat 'in gesprek' over extra vaartuig in de spits

Er komt mogelijk een extra pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht. Vanwege drukte op de ene pont die vaart zoekt Rijkswaterstaat naar oplossingen. Een voorlopige oplossing is een vaart in de spits eruit halen. Tot onbegrip van reizigers.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.