gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

100ste geboortedag Otto Dicke herdacht

In de bibliotheek en in Pictura werd er donderdag 3 mei stilgestaan bij de verjaardag van kunstenaar en illustrator Otto Dicke. Ook zijn zoon Henk was aanwezig. Hij haalde herinneringen op in het oude atelier van zijn vader.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Er is een hoop veranderd. Maar wat me opvalt, is dat de haken waar de schommel aan hing, er nog zijn", merkt Henk Dicke op als hij op de zolder van Pictura rondloopt in het atelier van zijn vader. "We kwamen hier als kinderen regelmatig. We probeerden dan zo hard te schommelen, dat we de balken raakten".

De Dordtse Otto Dicke werd in Nederland beroemd vanwege zijn schilderijen en schetsen. En door zijn strip Spekkie en Blekkie, die hij samen met Cees Buddingh maakte. Later dit jaar wordt er een complete jaargang uitgegeven. In december opent een overzichtstentoonstelling van het werk van Dicke.

De Dordtse Smalfilm- en Videogroep maakte ter gelegenheid van dit jubileum een bijzondere film over het leven van Otto Dicke. De film ging deze avond in première en is zaterdag 5 mei vanaf 18.00 uur ook te zien op TV Dordrecht. &t=

Lees ook

fotomerwedestraatweg.png

Brandgevaar: verenigingen moeten halsoverkop pand uit. 'Waar moeten we naartoe?'

Een brief op de mat krijgen dat je binnen een week je pand wordt uitgezet. Dit overkwam verschillende verenigingen en organisaties uit Dordrecht. Ze zitten tot eind deze week nog in het oude schoolgebouw langs de N3 op de Staart. Daarna worden ze op straat gezet, want het gebouw voldoet niet aan brandveiligheidseisen.

dd20251017DSC00742.jpg

Illegale kaartjes te koop in aanloop naar FC Dordrecht – ADO

ADO Den Haag kan zondag op bezoek bij FC Dordrecht kampioen worden, maar in het uitvak mogen slechts 200 supporters. Er is daarom veel vraag naar kaarten, óók op thuistribunes, maar doorverkoop is ten strengste verboden. “Er zijn pogingen gedaan, die hebben we kunnen tackelen”, laat algemeen directeur Hans de Zeeuw weten.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_38_02.Still001.png

Piepjonge fietser naar het ziekenhuis na aanrijding

Op de Merwedestraat in Dordrecht is woensdagmiddag een jonge fietser gevallen. Bij het oversteken werd het jongetje geschept door een bestuurder.

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.

fotodeetos.png

DeetosSnel heeft na spektakelstuk nog één zege nodig voor promotie

Speelt DeetosSnel/QLS volgend seizoen op het hoogste korfbalniveau van Nederland? De Dordtenaren rekenden dinsdagavond in een beslissende confrontatie af met het Hardinxveldse HKC/Creon Kozijnen (26-23) en zijn nog maar één zege verwijderd van promotie.

Wantijbad foto 3

Grote renovatie Wantijbad in volle gang: tenten bedekken zwembad

Het Wantijbad in Dordrecht wordt gerenoveerd. Alle attributen die het bad veilig en schoon moeten houden worden aangepakt, net als de uitstraling. Zo kan het zwembad nog veiliger worden gemaakt. Voor de zomer begint is het bad weer open.