gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

100ste geboortedag Otto Dicke herdacht

In de bibliotheek en in Pictura werd er donderdag 3 mei stilgestaan bij de verjaardag van kunstenaar en illustrator Otto Dicke. Ook zijn zoon Henk was aanwezig. Hij haalde herinneringen op in het oude atelier van zijn vader.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Er is een hoop veranderd. Maar wat me opvalt, is dat de haken waar de schommel aan hing, er nog zijn", merkt Henk Dicke op als hij op de zolder van Pictura rondloopt in het atelier van zijn vader. "We kwamen hier als kinderen regelmatig. We probeerden dan zo hard te schommelen, dat we de balken raakten".

De Dordtse Otto Dicke werd in Nederland beroemd vanwege zijn schilderijen en schetsen. En door zijn strip Spekkie en Blekkie, die hij samen met Cees Buddingh maakte. Later dit jaar wordt er een complete jaargang uitgegeven. In december opent een overzichtstentoonstelling van het werk van Dicke.

De Dordtse Smalfilm- en Videogroep maakte ter gelegenheid van dit jubileum een bijzondere film over het leven van Otto Dicke. De film ging deze avond in première en is zaterdag 5 mei vanaf 18.00 uur ook te zien op TV Dordrecht. &t=

Lees ook

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.