gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

100ste geboortedag Otto Dicke herdacht

In de bibliotheek en in Pictura werd er donderdag 3 mei stilgestaan bij de verjaardag van kunstenaar en illustrator Otto Dicke. Ook zijn zoon Henk was aanwezig. Hij haalde herinneringen op in het oude atelier van zijn vader.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Er is een hoop veranderd. Maar wat me opvalt, is dat de haken waar de schommel aan hing, er nog zijn", merkt Henk Dicke op als hij op de zolder van Pictura rondloopt in het atelier van zijn vader. "We kwamen hier als kinderen regelmatig. We probeerden dan zo hard te schommelen, dat we de balken raakten".

De Dordtse Otto Dicke werd in Nederland beroemd vanwege zijn schilderijen en schetsen. En door zijn strip Spekkie en Blekkie, die hij samen met Cees Buddingh maakte. Later dit jaar wordt er een complete jaargang uitgegeven. In december opent een overzichtstentoonstelling van het werk van Dicke.

De Dordtse Smalfilm- en Videogroep maakte ter gelegenheid van dit jubileum een bijzondere film over het leven van Otto Dicke. De film ging deze avond in première en is zaterdag 5 mei vanaf 18.00 uur ook te zien op TV Dordrecht. &t=

Lees ook

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”