gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

100ste geboortedag Otto Dicke herdacht

In de bibliotheek en in Pictura werd er donderdag 3 mei stilgestaan bij de verjaardag van kunstenaar en illustrator Otto Dicke. Ook zijn zoon Henk was aanwezig. Hij haalde herinneringen op in het oude atelier van zijn vader.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Er is een hoop veranderd. Maar wat me opvalt, is dat de haken waar de schommel aan hing, er nog zijn", merkt Henk Dicke op als hij op de zolder van Pictura rondloopt in het atelier van zijn vader. "We kwamen hier als kinderen regelmatig. We probeerden dan zo hard te schommelen, dat we de balken raakten".

De Dordtse Otto Dicke werd in Nederland beroemd vanwege zijn schilderijen en schetsen. En door zijn strip Spekkie en Blekkie, die hij samen met Cees Buddingh maakte. Later dit jaar wordt er een complete jaargang uitgegeven. In december opent een overzichtstentoonstelling van het werk van Dicke.

De Dordtse Smalfilm- en Videogroep maakte ter gelegenheid van dit jubileum een bijzondere film over het leven van Otto Dicke. De film ging deze avond in première en is zaterdag 5 mei vanaf 18.00 uur ook te zien op TV Dordrecht. &t=

Lees ook

fcdordrechtfansfotos.png

Mooie weken en een smet: dit zeggen fans over het seizoen van FC Dordrecht

Fans geven het seizoen van FC Dordrecht een zeven. De Streekomroep maakte een rondje rondom het Supportershome van de club en vroeg trouwe volgers om hun ongezouten mening.

brand.png

Auto en busje van Dordts café verwoest door vlammen, dader op beeld

De bedrijfsbus- én auto van café De Wilhelminaboom in Dordrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag verwoest door brand. Van de voertuigen is weinig meer over.

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.