gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

11 Mini-biebs in Centrum

Vanaf morgen hebben 11 mini-biebs (in de huiskleuren van Biliotheek AanZet) een plekje in de binnenstad van Dordrecht.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De meeste zijn geplaatst bij terrassen, zodat een bezoeker een keus kan maken uit de lichte literatuur uit de mini-bieb en lekker kan gaan zitten lezen. Maar ... in elk biebje ligt ook een blanco boek. Dat is bedoeld voor diegenen die een verhaal te vertellen hebben of een gedicht willen schrijven of een tekening willen maken of ....

Begin juli worden de boeken (hopelijk dan niet meer blanco) verzameld en worden er nieuwe neergelegd. Vanaf 1 september is een tentoonstellng ingericht van de beste of leukste of ontroerendste verhalen in de Blauwe Kamer van de Bibliotheek aan de Groenmarkt. De schrijvers worden uitgenodigd en bezoekers kunnen stemmen op hun favoriet. De winnaar krijgt een leuke prijs.

Deze week zijn de biebjes te vinden op de volgende plaatsen:

Fietsenstalling Achterom, Barone rondvaarten, Albert Heijn Maasplaza, Albert Heijn Achterom, Il Giardino Gelato, Downtown, Dordts Genoegen, Zusjes, Café Groothoofd, Nobel’s Brood en Merz.

Daarna worden er een aantal verplaatst naar andere plekken waar een of andere gelegenheid is om te lezen of iets te schrijven.

Lees ook

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”