gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

11 Mini-biebs in Centrum

Vanaf morgen hebben 11 mini-biebs (in de huiskleuren van Biliotheek AanZet) een plekje in de binnenstad van Dordrecht.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De meeste zijn geplaatst bij terrassen, zodat een bezoeker een keus kan maken uit de lichte literatuur uit de mini-bieb en lekker kan gaan zitten lezen. Maar ... in elk biebje ligt ook een blanco boek. Dat is bedoeld voor diegenen die een verhaal te vertellen hebben of een gedicht willen schrijven of een tekening willen maken of ....

Begin juli worden de boeken (hopelijk dan niet meer blanco) verzameld en worden er nieuwe neergelegd. Vanaf 1 september is een tentoonstellng ingericht van de beste of leukste of ontroerendste verhalen in de Blauwe Kamer van de Bibliotheek aan de Groenmarkt. De schrijvers worden uitgenodigd en bezoekers kunnen stemmen op hun favoriet. De winnaar krijgt een leuke prijs.

Deze week zijn de biebjes te vinden op de volgende plaatsen:

Fietsenstalling Achterom, Barone rondvaarten, Albert Heijn Maasplaza, Albert Heijn Achterom, Il Giardino Gelato, Downtown, Dordts Genoegen, Zusjes, Café Groothoofd, Nobel’s Brood en Merz.

Daarna worden er een aantal verplaatst naar andere plekken waar een of andere gelegenheid is om te lezen of iets te schrijven.

Lees ook

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?