gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

11 Mini-biebs in Centrum

Vanaf morgen hebben 11 mini-biebs (in de huiskleuren van Biliotheek AanZet) een plekje in de binnenstad van Dordrecht.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De meeste zijn geplaatst bij terrassen, zodat een bezoeker een keus kan maken uit de lichte literatuur uit de mini-bieb en lekker kan gaan zitten lezen. Maar ... in elk biebje ligt ook een blanco boek. Dat is bedoeld voor diegenen die een verhaal te vertellen hebben of een gedicht willen schrijven of een tekening willen maken of ....

Begin juli worden de boeken (hopelijk dan niet meer blanco) verzameld en worden er nieuwe neergelegd. Vanaf 1 september is een tentoonstellng ingericht van de beste of leukste of ontroerendste verhalen in de Blauwe Kamer van de Bibliotheek aan de Groenmarkt. De schrijvers worden uitgenodigd en bezoekers kunnen stemmen op hun favoriet. De winnaar krijgt een leuke prijs.

Deze week zijn de biebjes te vinden op de volgende plaatsen:

Fietsenstalling Achterom, Barone rondvaarten, Albert Heijn Maasplaza, Albert Heijn Achterom, Il Giardino Gelato, Downtown, Dordts Genoegen, Zusjes, Café Groothoofd, Nobel’s Brood en Merz.

Daarna worden er een aantal verplaatst naar andere plekken waar een of andere gelegenheid is om te lezen of iets te schrijven.

Lees ook

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36.jpg

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

PSX_20260529_191757.jpg

Bewoners afgebrande woonboerderij dankbaar voor hulp: 'Geraakt door de enorme betrokkenheid'

De bewoners van de woonboerderij die vrijdag in Bleskensgraaf in vlammen is opgegaan, hebben hun dank uitgesproken voor alle hulp sindsdien. Ze kregen een dag later al vervangende woon- en werkruimte. “Deze gebeurtenis laat zien hoe kwetsbaar alles kan zijn, maar ook hoeveel kracht er schuilt in saamhorigheid, medemenselijkheid en geloof.”

VAN DRUNEN-MOTOCROSS-GP-07-GER-2026.jpg

Na harde val raakt WK-titel steeds verder uit zicht voor pechvogel Van Drunen

Er moet een wonder gebeuren als Lotte van Drunen nog wereldkampioen motorcross wil worden dit jaar. De 18-jarige Sliedrechtse kwam zondag in Duitsland hard ten val en heeft na twee van de vijf raceweekenden een achterstand van 44 punten op de huidige WK-leider.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026.jpg

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.

tempFileForShare_20260601-094338.jpg

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.

archieffotopolitie.png

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.