gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

11 Mini-biebs in Centrum

Vanaf morgen hebben 11 mini-biebs (in de huiskleuren van Biliotheek AanZet) een plekje in de binnenstad van Dordrecht.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De meeste zijn geplaatst bij terrassen, zodat een bezoeker een keus kan maken uit de lichte literatuur uit de mini-bieb en lekker kan gaan zitten lezen. Maar ... in elk biebje ligt ook een blanco boek. Dat is bedoeld voor diegenen die een verhaal te vertellen hebben of een gedicht willen schrijven of een tekening willen maken of ....

Begin juli worden de boeken (hopelijk dan niet meer blanco) verzameld en worden er nieuwe neergelegd. Vanaf 1 september is een tentoonstellng ingericht van de beste of leukste of ontroerendste verhalen in de Blauwe Kamer van de Bibliotheek aan de Groenmarkt. De schrijvers worden uitgenodigd en bezoekers kunnen stemmen op hun favoriet. De winnaar krijgt een leuke prijs.

Deze week zijn de biebjes te vinden op de volgende plaatsen:

Fietsenstalling Achterom, Barone rondvaarten, Albert Heijn Maasplaza, Albert Heijn Achterom, Il Giardino Gelato, Downtown, Dordts Genoegen, Zusjes, Café Groothoofd, Nobel’s Brood en Merz.

Daarna worden er een aantal verplaatst naar andere plekken waar een of andere gelegenheid is om te lezen of iets te schrijven.

Lees ook

dubbelepolitie

Dordtenaar opgelicht door nepagenten, twee verdachten aangehouden

De politie heeft twee mannen opgepakt voor het oplichten van een Dordtenaar. Zij zouden zich afgelopen januari als politieagenten hebben voorgedaan bij in totaal drie slachtoffers. De verdachten zijn 26 en 27 jaar oud en komen uit Rotterdam.

kidsandcars.png

Een dag vol snelheid en geluk: ‘Kids and Cars’ laat kinderen even alles vergeten

Een dag om even helemaal te vergeten in wat voor vervelende situatie je zit. Voor 75 kinderen staat er zaterdag weer een mooie dag te wachten tijdens de elfde editie van ‘Kids and Cars’ in Alblasserdam. Een evenement waarbij zij mee kunnen rijden in exclusieve (sport)auto’s door de streek. De opbrengst gaat dit jaar naar het Prinses Máxima Centrum.

fotopopo.png

Dankzij helpende hand blijft politie in Zwijndrecht: ‘Wens van heel veel inwoners’

“De politie blijft in Zwijndrecht”, glundert burgemeester Leon Anink. Gevreesd werd dat (wijk)agenten door bezuinigingen elders een uitvalsbasis moesten vinden, maar in het gemeentehuis bood men een helpende hand. “De verhuizing was tussen de 15 en 25 meter.”

jokefoto.png

Iconische steward Joke neemt afscheid van FC Dordrecht: ‘Ik ga alles missen hier’

Ze raakte gewond, maar wordt ook luidkeels toegezongen. Na 25 jaar stopt Joke Louwersheimer (68) als steward van FC Dordrecht. Hoewel ze haar club maar moeilijk kan loslaten, vindt ze het mooi geweest. Met een lach en een traan neemt ze afscheid. “Ik heb een hoop vrienden gemaakt.”

relschopper FC.png

Supporter FC Dordrecht gaat opnieuw in de fout: veroordeeld voor openlijke geweldpleging

Een 31-jarige Dordtenaar heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden opgelegd gekregen, voor het plegen van openlijk geweld tegen meerdere agenten. Dat deed hij in aanloop naar de wedstrijd van FC Dordrecht tegen FC Den Bosch, aan het begin van dit jaar.

merwedelingelijn01.jpg

Voor één euro een hele dag met het ov: Qbuzz in actie voor CliniClowns

Reizigers in de streek kunnen binnenkort een hele dag reizen voor één euro met het openbaar vervoer van Qbuzz. De opbrengst gaat naar de CliniClowns, een stichting die zorgt voor plezier en afleiding bij zieke kinderen.