gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

112-nieuws: man te water, vrouw zwaargewond en spookrijder aangehouden

2c74afd194ce8bb4eefcd60b7d9c0c7f

Met je mobieltje achter het stuur zitten, is niet slim. Al helemaal niet als de auto waarin je rijdt gestolen is en de kentekenplaten vals zijn. Precies zo'n bestuurder probeerde zondagochtend aan de politie te ontsnappen, maar kon na een wilde achtervolging worden aangehouden.

Rijnmond |  | Aangepast op
Het begon zondagochtend op de A16 in de buurt van Capelle aan den IJssel. Agenten zagen de bestuurder met zijn telefoon in de weer en wilden hem controleren. Ze gaven de man een volgteken, maar daar wilde hij daar niet naar luisteren.

"Even leek het alsof hij de auto aan de kant wilde zetten, maar toen schoot hij snel de snelweg op", legt de woordvoerder van de politie uit. Door die actie raakten agenten de man even uit het zicht, tot hij even later weer opduikt op de A15, rijdend in de richting van de Noordtunnel.

De man was duidelijk bereid om heel wat gevaarlijke stunts uit te halen om uit handen van de politie te blijven. Op de N3 bij Dordrecht ging hij namelijk spookrijden.

Uiteindelijk schoot de man bij Dordrecht de Molenzigt in. Daar reed hij een klein weggetje op waar agenten hem wisten in te sluiten en aan te houden. De spookrijder bleek een 40-jarige man uit Malta.

Bij de aanhouding bleek dat de auto, waar de man in reed, gestolen was. Ook de kentekenplaten waren vals. Daarnaast had de man tijdens het spookrijden een politieauto beschadigd. Hij is meegenomen naar het politiebureau.

Vrouw (18) ernstig gewond na val uit rijdende auto
Een 18-jarige vrouw uit Dordrecht is zondagochtend ernstig gewond geraakt nadat zij uit een rijdende auto viel. Dat gebeurde op de Westerparklaan in Breda. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

Het ongeluk gebeurde zondagochtend rond 4:20 uur. Hoe de vrouw precies uit de auto is gevallen, is onbekend. De politie doet onderzoek naar het incident.

De auto werd bestuurd door een 28-jarige man. Er zat ook nog een 22-jarige man in de auto. Ook zij komen uit Dordrecht. Zij hebben een verklaring afgelegd tegenover de politie. Wat zij verklaard hebben, kan de politie nog niet zeggen. De auto is meegenomen voor onderzoek.

Brandweer haalt man uit water
Aan de Bomkade in Dordrecht moest de brandweer zondagochtend een man uit het water halen die daar per ongeluk in gevallen was. De man kon zich vasthouden aan een paal, maar kon het water niet meer uitkomen.

De brandweer heeft de man uiteindelijk met behulp van duikers en een ladder weer op het droge weten te krijgen.

Persoon gewond bij tankstationAfgelopen vrijdagmiddag was er ook nog een incident in Zwijndrecht. Daar schoot een koppelstuk van een pomp los bij een tankstation. Daarover meer in onderstaande video.

Lees ook

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.