gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hovenier speurt dief op, man in Dordrecht aangehouden

06612634a2a3cdc555ef496983bad016

Hovenier Danïel Rehorst uit Nieuw-Lekkerland is nietsvermoedend bomen aan het poten, als hij iemand rond zijn bus ziet dwalen. De man blijkt zijn gereedschap aan het stelen. Daniël probeert de dief zelf tegen te houden en voor hij het weet hangt hij achter een auto die 40 à 50 kilometer per uur rijdt. "Achteraf gezien heb ik heel veel geluk gehad."

Rijnmond |  | Aangepast op
De hovenier heeft een paar rumoerige dagen achter de rug. Na de heldhaftige achtervolging van de gereedschapsdief maakt hij een flinke klap. De diefstal en achtervolging worden gefilmd door iemand vanaf een balkon en deze beelden gaan viraal.

'Heel veel geluk gehad'
Op de bewuste dag, dinsdag 3 december, is Daniël druk aan het werk in een tuin aan de IJdenhove in Hendrik-Ido-Ambacht. De dief gaat doordacht te werk. Eerst legt hij de de spullen die hij wil stelen naast de bus van de hovenier. Daarna rijdt hij erlangs met zijn eigen auto, om die vol te laden.

Als de hovenier doorheeft dat er iemand aan zijn spullen zit, sprint hij er direct op af en weet de deur nog deels open te trekken. De dief geeft ondertussen flink gas. De hovenier blijft in eerste instantie de auto vasthouden, waardoor hij meters door de auto wordt meegesleurd.

Daniël maakt een flinke klap als hij uiteindelijk besluit los te laten. De auto rijdt op dat moment volgens hem wel 40 à 50 kilometer per uur. "Ik heb nu een blauwe reet en zere hand", vertelt hij aan Rijnmond na berichtgeving op alblasserdamsnieuws.nl "Ik heb een flinke smak gemaakt. Achteraf gezien heb ik heel veel geluk gehad dat het zo is afgelopen. Ik had ook onder zijn wiel terecht kunnen komen."

Klopjacht op de dief
Na het voorval belt Daniël direct de politie. Zelf kan hij het ook niet laten om ook op jacht te gaan naar de dader. Samen met zijn broer en een vriend gaat hij diezelfde dinsdagavond nog urenlang op zoektocht naar de dief.
Ook woensdag laat het hem nog niet los en gaan ze verder. Na een tip zou de dief in Dordrecht rondrijden. Op de Singel is het raak: ze zien de bekende witte auto. Daniël zet de achtervolging in en ziet dat de man zijn auto parkeert bij het Leger des Heils.

Bekende van de politie
Met opgetrommelde vrienden en bekenden omsingelen ze het pand en houden ze de auto in de gaten. De politie wordt gebeld en na overleg met een Officier van Justitie werd aan agenten op straat toestemming verleend om de verdachte op heterdaad aan te houden.

De dief blijkt geen onbekende te zijn van de politie en heeft volgens lokale berichtgeving maar liefs 64 delicten op zijn naam staan. Behalve diefstal zou de verdachte eerder ook inbraken hebben gepleegd, onder invloed hebben gereden en aan heling hebben gedaan. De gestolen spullen van Daniël ter waarde van meer dan 2 duizend euro zijn nog steeds spoorloos.

Daniël laat zich niet tegenhouden door de diefstal. Hij is vandaag gewoon weer aan de slag. "Weetje, we moeten door. Spullen of geen spullen. Ik mag niet klagen, ben er relatief goed vanaf gekomen."

Dit artikel staat ook op de kanalen van mediapartner Rijnmond.

Bekijk hieronder de beelden van de beroving:

Lees ook

2fa60d8_w1272_dronefotoafvalbrengs

Let op: dit afvalbrengstation is vanaf komende maand alleen nog beschikbaar met afvalpas

Zonder afvalpas zal de slagboom op het HVC-afvalbrengstation aan de Willem Dreeslaan in Papendrecht vanaf maandag 13 juli gesloten blijven. Met de invoering van deze pascontrole helpt het de gemeente de kosten van afvalinzameling in de hand houden.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.