gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hovenier speurt dief op, man in Dordrecht aangehouden

06612634a2a3cdc555ef496983bad016

Hovenier Danïel Rehorst uit Nieuw-Lekkerland is nietsvermoedend bomen aan het poten, als hij iemand rond zijn bus ziet dwalen. De man blijkt zijn gereedschap aan het stelen. Daniël probeert de dief zelf tegen te houden en voor hij het weet hangt hij achter een auto die 40 à 50 kilometer per uur rijdt. "Achteraf gezien heb ik heel veel geluk gehad."

Rijnmond |  | Aangepast op
De hovenier heeft een paar rumoerige dagen achter de rug. Na de heldhaftige achtervolging van de gereedschapsdief maakt hij een flinke klap. De diefstal en achtervolging worden gefilmd door iemand vanaf een balkon en deze beelden gaan viraal.

'Heel veel geluk gehad'
Op de bewuste dag, dinsdag 3 december, is Daniël druk aan het werk in een tuin aan de IJdenhove in Hendrik-Ido-Ambacht. De dief gaat doordacht te werk. Eerst legt hij de de spullen die hij wil stelen naast de bus van de hovenier. Daarna rijdt hij erlangs met zijn eigen auto, om die vol te laden.

Als de hovenier doorheeft dat er iemand aan zijn spullen zit, sprint hij er direct op af en weet de deur nog deels open te trekken. De dief geeft ondertussen flink gas. De hovenier blijft in eerste instantie de auto vasthouden, waardoor hij meters door de auto wordt meegesleurd.

Daniël maakt een flinke klap als hij uiteindelijk besluit los te laten. De auto rijdt op dat moment volgens hem wel 40 à 50 kilometer per uur. "Ik heb nu een blauwe reet en zere hand", vertelt hij aan Rijnmond na berichtgeving op alblasserdamsnieuws.nl "Ik heb een flinke smak gemaakt. Achteraf gezien heb ik heel veel geluk gehad dat het zo is afgelopen. Ik had ook onder zijn wiel terecht kunnen komen."

Klopjacht op de dief
Na het voorval belt Daniël direct de politie. Zelf kan hij het ook niet laten om ook op jacht te gaan naar de dader. Samen met zijn broer en een vriend gaat hij diezelfde dinsdagavond nog urenlang op zoektocht naar de dief.
Ook woensdag laat het hem nog niet los en gaan ze verder. Na een tip zou de dief in Dordrecht rondrijden. Op de Singel is het raak: ze zien de bekende witte auto. Daniël zet de achtervolging in en ziet dat de man zijn auto parkeert bij het Leger des Heils.

Bekende van de politie
Met opgetrommelde vrienden en bekenden omsingelen ze het pand en houden ze de auto in de gaten. De politie wordt gebeld en na overleg met een Officier van Justitie werd aan agenten op straat toestemming verleend om de verdachte op heterdaad aan te houden.

De dief blijkt geen onbekende te zijn van de politie en heeft volgens lokale berichtgeving maar liefs 64 delicten op zijn naam staan. Behalve diefstal zou de verdachte eerder ook inbraken hebben gepleegd, onder invloed hebben gereden en aan heling hebben gedaan. De gestolen spullen van Daniël ter waarde van meer dan 2 duizend euro zijn nog steeds spoorloos.

Daniël laat zich niet tegenhouden door de diefstal. Hij is vandaag gewoon weer aan de slag. "Weetje, we moeten door. Spullen of geen spullen. Ik mag niet klagen, ben er relatief goed vanaf gekomen."

Dit artikel staat ook op de kanalen van mediapartner Rijnmond.

Bekijk hieronder de beelden van de beroving:

Lees ook

Stookadviesstoplicht Ridderkerk foto

Geen stoplichten in het verkeer, maar als stookadvies: deze gemeente zet ze in

Een stookadvies-stoplicht om aan te geven of het verstandig is om te stoken: In Ridderkerk is het vanaf deze week te zien. In de Gieterijstraat in het dorp staat er zo één, een tweede stoplicht zal wisselend in verschillende wijken worden geplaatst.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

20261021_093104

Pontje erbij? Rijkswaterstaat 'in gesprek' over extra vaartuig in de spits

Er komt mogelijk een extra pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht. Vanwege drukte op de ene pont die vaart zoekt Rijkswaterstaat naar oplossingen. Een voorlopige oplossing is een vaart in de spits eruit halen. Tot onbegrip van reizigers.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.