gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hovenier speurt dief op, man in Dordrecht aangehouden

06612634a2a3cdc555ef496983bad016.jpg

Hovenier Danïel Rehorst uit Nieuw-Lekkerland is nietsvermoedend bomen aan het poten, als hij iemand rond zijn bus ziet dwalen. De man blijkt zijn gereedschap aan het stelen. Daniël probeert de dief zelf tegen te houden en voor hij het weet hangt hij achter een auto die 40 à 50 kilometer per uur rijdt. "Achteraf gezien heb ik heel veel geluk gehad."

Rijnmond |  | Aangepast op
De hovenier heeft een paar rumoerige dagen achter de rug. Na de heldhaftige achtervolging van de gereedschapsdief maakt hij een flinke klap. De diefstal en achtervolging worden gefilmd door iemand vanaf een balkon en deze beelden gaan viraal.

'Heel veel geluk gehad'
Op de bewuste dag, dinsdag 3 december, is Daniël druk aan het werk in een tuin aan de IJdenhove in Hendrik-Ido-Ambacht. De dief gaat doordacht te werk. Eerst legt hij de de spullen die hij wil stelen naast de bus van de hovenier. Daarna rijdt hij erlangs met zijn eigen auto, om die vol te laden.

Als de hovenier doorheeft dat er iemand aan zijn spullen zit, sprint hij er direct op af en weet de deur nog deels open te trekken. De dief geeft ondertussen flink gas. De hovenier blijft in eerste instantie de auto vasthouden, waardoor hij meters door de auto wordt meegesleurd.

Daniël maakt een flinke klap als hij uiteindelijk besluit los te laten. De auto rijdt op dat moment volgens hem wel 40 à 50 kilometer per uur. "Ik heb nu een blauwe reet en zere hand", vertelt hij aan Rijnmond na berichtgeving op alblasserdamsnieuws.nl "Ik heb een flinke smak gemaakt. Achteraf gezien heb ik heel veel geluk gehad dat het zo is afgelopen. Ik had ook onder zijn wiel terecht kunnen komen."

Klopjacht op de dief
Na het voorval belt Daniël direct de politie. Zelf kan hij het ook niet laten om ook op jacht te gaan naar de dader. Samen met zijn broer en een vriend gaat hij diezelfde dinsdagavond nog urenlang op zoektocht naar de dief.
Ook woensdag laat het hem nog niet los en gaan ze verder. Na een tip zou de dief in Dordrecht rondrijden. Op de Singel is het raak: ze zien de bekende witte auto. Daniël zet de achtervolging in en ziet dat de man zijn auto parkeert bij het Leger des Heils.

Bekende van de politie
Met opgetrommelde vrienden en bekenden omsingelen ze het pand en houden ze de auto in de gaten. De politie wordt gebeld en na overleg met een Officier van Justitie werd aan agenten op straat toestemming verleend om de verdachte op heterdaad aan te houden.

De dief blijkt geen onbekende te zijn van de politie en heeft volgens lokale berichtgeving maar liefs 64 delicten op zijn naam staan. Behalve diefstal zou de verdachte eerder ook inbraken hebben gepleegd, onder invloed hebben gereden en aan heling hebben gedaan. De gestolen spullen van Daniël ter waarde van meer dan 2 duizend euro zijn nog steeds spoorloos.

Daniël laat zich niet tegenhouden door de diefstal. Hij is vandaag gewoon weer aan de slag. "Weetje, we moeten door. Spullen of geen spullen. Ik mag niet klagen, ben er relatief goed vanaf gekomen."

Dit artikel staat ook op de kanalen van mediapartner Rijnmond.

Bekijk hieronder de beelden van de beroving:

Lees ook

wijngaardenfoto.png

Dorp voelt zich genegeerd bij plan voor nieuwe wijk: ‘Ze doen net of wij er niet zijn’

Gemopper in Wijngaarden. Bewoners van het eeuwenoude lintdorp voelen zich niet betrokken bij de plannen voor nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord, waar 1880 nieuwe huizen moeten verrijzen. In de polder ten noorden van de toekomstige wijk vreest men voor de gevolgen.

20260323163821.jpg

Tientallen meters riet in brand langs dijk

Flinke rookwolken langs de Rivierdijk in Hardinxveld-Giessendam maandagmiddag. Langs de dijk stond een groot stuk riet in brand.

lucky.png

Lagere straf voor 'Lucky' die ex-vriendin en voormalig schoonmoeder vermoordde

Het gerechtshof in Den Haag heeft Minh V., alias ‘Lucky’, veroordeeld tot 26 jaar en acht maanden cel. Hij is schuldig bevonden aan doodslag op zijn ex-schoonmoeder en poging moord op zijn ex-partner. Het Openbaar Ministerie had levenslang geëist.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_49_48.Still001.png

Dit zijn de gevolgen van voorkeurstemmen voor de nieuwe Dordtse raad

Voorkeurstemmen hebben in Dordrecht gevolgen voor GroenLinks-PvdA, DENK en Forum voor Democratie. Bij DENK heeft de lijstduwer meer stemmen gekregen dan de lijsttrekker, bij GroenLinks-PvdA valt de nummer vijf buiten de boot. En dat terwijl die partij zes zetels kreeg.

Gemeentehuis Papendrecht

D66 stelt vragen over timing van brief over financiële tekorten

De D66-fractie in de gemeenteraad van Papendrecht heeft vragen gesteld aan het college over de timing van een raadsinformatiebrief over nieuwe dreigende tekorten op de gemeentebegroting. De brief kwam volgens D66 "net niet op tijd voor inwoners om mee te nemen in het bepalen van de stemkeuze voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.”

fotocorrado.png

Afgeleide vrouw rijdt chauffeur dood op A15: rechtbank neemt eis OM over

Vrachtwagenchauffeur Nikita W. (27) krijgt een maximale taakstraf van 240 uur. Volgens de rechtbank is zij verantwoordelijk voor de dood van een medetrucker uit Oud-Alblas, die werd aangereden toen hij langs de A15 zijn spanbanden controleerde.