gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hovenier speurt dief op, man in Dordrecht aangehouden

06612634a2a3cdc555ef496983bad016

Hovenier Danïel Rehorst uit Nieuw-Lekkerland is nietsvermoedend bomen aan het poten, als hij iemand rond zijn bus ziet dwalen. De man blijkt zijn gereedschap aan het stelen. Daniël probeert de dief zelf tegen te houden en voor hij het weet hangt hij achter een auto die 40 à 50 kilometer per uur rijdt. "Achteraf gezien heb ik heel veel geluk gehad."

Rijnmond |  | Aangepast op
De hovenier heeft een paar rumoerige dagen achter de rug. Na de heldhaftige achtervolging van de gereedschapsdief maakt hij een flinke klap. De diefstal en achtervolging worden gefilmd door iemand vanaf een balkon en deze beelden gaan viraal.

'Heel veel geluk gehad'
Op de bewuste dag, dinsdag 3 december, is Daniël druk aan het werk in een tuin aan de IJdenhove in Hendrik-Ido-Ambacht. De dief gaat doordacht te werk. Eerst legt hij de de spullen die hij wil stelen naast de bus van de hovenier. Daarna rijdt hij erlangs met zijn eigen auto, om die vol te laden.

Als de hovenier doorheeft dat er iemand aan zijn spullen zit, sprint hij er direct op af en weet de deur nog deels open te trekken. De dief geeft ondertussen flink gas. De hovenier blijft in eerste instantie de auto vasthouden, waardoor hij meters door de auto wordt meegesleurd.

Daniël maakt een flinke klap als hij uiteindelijk besluit los te laten. De auto rijdt op dat moment volgens hem wel 40 à 50 kilometer per uur. "Ik heb nu een blauwe reet en zere hand", vertelt hij aan Rijnmond na berichtgeving op alblasserdamsnieuws.nl "Ik heb een flinke smak gemaakt. Achteraf gezien heb ik heel veel geluk gehad dat het zo is afgelopen. Ik had ook onder zijn wiel terecht kunnen komen."

Klopjacht op de dief
Na het voorval belt Daniël direct de politie. Zelf kan hij het ook niet laten om ook op jacht te gaan naar de dader. Samen met zijn broer en een vriend gaat hij diezelfde dinsdagavond nog urenlang op zoektocht naar de dief.
Ook woensdag laat het hem nog niet los en gaan ze verder. Na een tip zou de dief in Dordrecht rondrijden. Op de Singel is het raak: ze zien de bekende witte auto. Daniël zet de achtervolging in en ziet dat de man zijn auto parkeert bij het Leger des Heils.

Bekende van de politie
Met opgetrommelde vrienden en bekenden omsingelen ze het pand en houden ze de auto in de gaten. De politie wordt gebeld en na overleg met een Officier van Justitie werd aan agenten op straat toestemming verleend om de verdachte op heterdaad aan te houden.

De dief blijkt geen onbekende te zijn van de politie en heeft volgens lokale berichtgeving maar liefs 64 delicten op zijn naam staan. Behalve diefstal zou de verdachte eerder ook inbraken hebben gepleegd, onder invloed hebben gereden en aan heling hebben gedaan. De gestolen spullen van Daniël ter waarde van meer dan 2 duizend euro zijn nog steeds spoorloos.

Daniël laat zich niet tegenhouden door de diefstal. Hij is vandaag gewoon weer aan de slag. "Weetje, we moeten door. Spullen of geen spullen. Ik mag niet klagen, ben er relatief goed vanaf gekomen."

Dit artikel staat ook op de kanalen van mediapartner Rijnmond.

Bekijk hieronder de beelden van de beroving:

Lees ook

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.