gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hovenier speurt dief op, man in Dordrecht aangehouden

06612634a2a3cdc555ef496983bad016

Hovenier Danïel Rehorst uit Nieuw-Lekkerland is nietsvermoedend bomen aan het poten, als hij iemand rond zijn bus ziet dwalen. De man blijkt zijn gereedschap aan het stelen. Daniël probeert de dief zelf tegen te houden en voor hij het weet hangt hij achter een auto die 40 à 50 kilometer per uur rijdt. "Achteraf gezien heb ik heel veel geluk gehad."

Rijnmond |  | Aangepast op
De hovenier heeft een paar rumoerige dagen achter de rug. Na de heldhaftige achtervolging van de gereedschapsdief maakt hij een flinke klap. De diefstal en achtervolging worden gefilmd door iemand vanaf een balkon en deze beelden gaan viraal.

'Heel veel geluk gehad'
Op de bewuste dag, dinsdag 3 december, is Daniël druk aan het werk in een tuin aan de IJdenhove in Hendrik-Ido-Ambacht. De dief gaat doordacht te werk. Eerst legt hij de de spullen die hij wil stelen naast de bus van de hovenier. Daarna rijdt hij erlangs met zijn eigen auto, om die vol te laden.

Als de hovenier doorheeft dat er iemand aan zijn spullen zit, sprint hij er direct op af en weet de deur nog deels open te trekken. De dief geeft ondertussen flink gas. De hovenier blijft in eerste instantie de auto vasthouden, waardoor hij meters door de auto wordt meegesleurd.

Daniël maakt een flinke klap als hij uiteindelijk besluit los te laten. De auto rijdt op dat moment volgens hem wel 40 à 50 kilometer per uur. "Ik heb nu een blauwe reet en zere hand", vertelt hij aan Rijnmond na berichtgeving op alblasserdamsnieuws.nl "Ik heb een flinke smak gemaakt. Achteraf gezien heb ik heel veel geluk gehad dat het zo is afgelopen. Ik had ook onder zijn wiel terecht kunnen komen."

Klopjacht op de dief
Na het voorval belt Daniël direct de politie. Zelf kan hij het ook niet laten om ook op jacht te gaan naar de dader. Samen met zijn broer en een vriend gaat hij diezelfde dinsdagavond nog urenlang op zoektocht naar de dief.
Ook woensdag laat het hem nog niet los en gaan ze verder. Na een tip zou de dief in Dordrecht rondrijden. Op de Singel is het raak: ze zien de bekende witte auto. Daniël zet de achtervolging in en ziet dat de man zijn auto parkeert bij het Leger des Heils.

Bekende van de politie
Met opgetrommelde vrienden en bekenden omsingelen ze het pand en houden ze de auto in de gaten. De politie wordt gebeld en na overleg met een Officier van Justitie werd aan agenten op straat toestemming verleend om de verdachte op heterdaad aan te houden.

De dief blijkt geen onbekende te zijn van de politie en heeft volgens lokale berichtgeving maar liefs 64 delicten op zijn naam staan. Behalve diefstal zou de verdachte eerder ook inbraken hebben gepleegd, onder invloed hebben gereden en aan heling hebben gedaan. De gestolen spullen van Daniël ter waarde van meer dan 2 duizend euro zijn nog steeds spoorloos.

Daniël laat zich niet tegenhouden door de diefstal. Hij is vandaag gewoon weer aan de slag. "Weetje, we moeten door. Spullen of geen spullen. Ik mag niet klagen, ben er relatief goed vanaf gekomen."

Dit artikel staat ook op de kanalen van mediapartner Rijnmond.

Bekijk hieronder de beelden van de beroving:

Lees ook

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.