Dordrecht, Netherlands

Slagboom Merwedebrug geraakt, tijdelijk lange file

De slagboom staat nu scheef RTV Dordrecht
De N3 tussen Papendrecht en Dordrecht-Staart is vrijdagmiddag in beide richtingen korte tijd afgesloten geweest voor het verkeer. Er was namelijk iemand tegen de slagboom van de Merwedebrug aangereden. Ook het scheepvaartverkeer was daardoor tijdelijk gestremd.
Joram Niese | 31 januari 2025 16:35 | Aangepast op 31 januari 2025 16:35
De opstopping ontstond, omdat bij een incident als deze de andere slagbomen vaak ook niet meer opengaan. Om die reden moet Rijkswaterstaat de weg tijdelijk afsluiten en een monteur sturen.

Hoewel de brugwachter de slagboom zelf weer omhoog probeerde te duwen, moest hij wachten op de weginspecteur. Deze kan volgens Rijkswaterstaat optreden als er onverhoopt tóch weer iets fout gaat. Al vrij snel nadat de weginspecteur aankwam kon het probleem worden opgelost, rond 14.15 uur. Wel stond er geruime tijd nog een file van ongeveer een kwartier.

Lees ook

Wie wordt collega van Jessie? Ziekenhuis hoopt via speciale markt op nieuw zorgtalent

Met je gezicht op een campagneposter in een bushokje. Zo hangt Jessie Blom, assistent in de operatie...

Werkzaamheden aan spoorbrug zeven weken eerder klaar

De herstelwerkzaamheden aan de HSL-brug over het Hollandsch Diep zijn afgerond. Sinds november werd ...

Gemeenten gaan 'onzichtbare' daklozen tellen: 'Beter zicht nodig op groeiend probleem'

De negen gemeenten in deze streek gaan dit jaar meedoen aan een grote telling van dak- en thuislozen...

Vrouw die trucker (38) doodreed was afgeleid door exceptioneel transport

Tranen vloeien rijkelijk in de rechtszaal dinsdagochtend. Daar eist het Openbaar Ministerie (OM) een...

Flinke klap langs A15, bestuurder aangehouden voor rijden onder invloed

Een busje is maandagmiddag tegen een stilstaande vrachtwagen gebotst. Het ongeluk gebeurde om 15.30 ...

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Een motorrijder is maandagochtend aan zijn verwondingen overleden na een botsing met een auto in Zwi...