gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verdachte achter dodelijke brand zou gas in woning hebben gespoten

4b61e463f01d8e719de66215be364a01

De 65-jarige man uit Ridderkerk die is opgepakt voor de dodelijke woningbrand in Overijssel zou gas naar binnen hebben gespoten in het huis dat doelwit was. Dat blijkt uit getuigenverklaringen. De twee bewoners van het huis en hun drie honden kwamen om bij de brand.

RTV Oost |  | Aangepast op
Eerder kwam al naar buiten dat de verdachte een gasfles door een ruit van het huis zou hebben gegooid, meldt RTV Oost. De man uit Ridderkerk die vrijdagavond werd opgepakt voor de brand, wordt verdacht van dubbele doodslag.

Uit besparingsoverwegingen verwarmden de slachtoffers hun huis in het dorp Vroomshoop met een gaskacheltje. De lege gasflessen had één van de bewoners voor het huis neergezet. Maar mogelijk zat in een van de flessen toch nog wat gas.

Buurtbewoners hebben gezien dat de Ridderkerker met een van die gasflessen een ruit aan diggelen heeft gegooid, waarna hij gas naar binnen zou hebben gespoten.

Tsjechië
Het is het toppunt van een al langer slepende ruzie met de vijftien maanden oude Boheemse herder Bobby als middelpunt. De Ridderkerker heeft een groot hart voor de hond. Hij woont in een klein vrijstaand huisje, dat onlangs is verkocht. Omdat de man en zijn echtgenote wilden emigreren naar Tsjechië.

Op het adres van de man zijn meerdere bedrijven ingeschreven: een verhuurbedrijf voor trouwauto's en een centrale voor elektrische taxi's. En ook een vereniging waar hondenliefhebbers ervaringen uitwisselen.

De Ridderkerker ging hier nog heel wat verder in. Hij reisde volgens zijn Facebookpagina geregeld naar Tsjechië, waar hij meerdere vrienden had. Onlangs was hij hier weer geweest, schrijft hij op Facebook. Ook handelde hij in hetzelfde ras honden als zijn eigen huisdier. Op internet zijn allerlei schema's te vinden met statistieken van deze viervoeters.

Bobby
Een van zijn troeteldieren was dus Bobby. Het lastige was alleen: deze hond ging totaal niet samen met katten. Reden waarom hij een liefdevol adres voor Bobby zocht. Dat meende hij te hebben gevonden in Vroomshoop. Maar kennelijk kon Bobby hier niet aarden. Het liep vooral niet lekker met de twee rottweilers van de Vroomshoper, waarop werd besloten dat Bobby weer weg moest.

Eerst probeerde hij dit via een Facebookpagina, speciaal gewijd aan de Boheemse herder. Maar dat leverde kennelijk nogal wat negatieve reacties op. Overigens is de Ridderkerker een van de beheerders van een 400 leden tellende Facebookpagina voor dit hondenras.

De Vroomshoper was kwaad hierover en noemde het "bemoeihalzen".
Het gevolg: Bobby werd op Markplaats gezet. En daar was de Ridderkerker op zijn zachtst gezegd niet blij mee. Daarop reisde hij vrijdagmiddag af naar Vroomshoop. Met het idee om Bobby weer op te halen.

Confrontatie
Maar de Vroomshoper stond in zijn woonplaats bekend als iemand die niet zo heel gemakkelijk over zich heen liet lopen. Integendeel, hij schuwde de confrontatie niet. De gesprekken met de Vroomshoper verliepen dan ook niet helemaal naar wens, want de gemoederen liepen hoog op.

Enkele uren later meldde de Ridderkerker zich nog eens bij de woning. En was zo kwaad dat hij zijn Bobby niet meekreeg, dat hij een van de gasflessen, die voor het huis stond, naar binnen gooide. Op het moment dat hij gas naar binnen spoot, ging het helemaal mis.

'Wilde alleen hond ophalen'
De man raakte daarbij zelf ook behoorlijk gewond. Op het moment dat de brandweer en ambulances er waren, stond hij ontdaan voor de woning en zei dat dit niet was wat hij wilde en dat hij alleen maar mijn hond wilde ophalen. Nadat hij medisch was behandeld, is hij opgepakt vanwege brandstichting.

Morgen beslist de rechtbank over verlenging van zijn voorarrest. Justitie heeft tegen de Ridderkerker zogenoemde beperkingen opgelegd, wat inhoudt dat zijn advocaat niks mag zeggen over de zaak.

Deze publicatie verscheen eerder bij RTV Oost.

Lees ook

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."