gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verdachte achter dodelijke brand zou gas in woning hebben gespoten

4b61e463f01d8e719de66215be364a01.jpg

De 65-jarige man uit Ridderkerk die is opgepakt voor de dodelijke woningbrand in Overijssel zou gas naar binnen hebben gespoten in het huis dat doelwit was. Dat blijkt uit getuigenverklaringen. De twee bewoners van het huis en hun drie honden kwamen om bij de brand.

RTV Oost |  | Aangepast op
Eerder kwam al naar buiten dat de verdachte een gasfles door een ruit van het huis zou hebben gegooid, meldt RTV Oost. De man uit Ridderkerk die vrijdagavond werd opgepakt voor de brand, wordt verdacht van dubbele doodslag.

Uit besparingsoverwegingen verwarmden de slachtoffers hun huis in het dorp Vroomshoop met een gaskacheltje. De lege gasflessen had één van de bewoners voor het huis neergezet. Maar mogelijk zat in een van de flessen toch nog wat gas.

Buurtbewoners hebben gezien dat de Ridderkerker met een van die gasflessen een ruit aan diggelen heeft gegooid, waarna hij gas naar binnen zou hebben gespoten.

Tsjechië
Het is het toppunt van een al langer slepende ruzie met de vijftien maanden oude Boheemse herder Bobby als middelpunt. De Ridderkerker heeft een groot hart voor de hond. Hij woont in een klein vrijstaand huisje, dat onlangs is verkocht. Omdat de man en zijn echtgenote wilden emigreren naar Tsjechië.

Op het adres van de man zijn meerdere bedrijven ingeschreven: een verhuurbedrijf voor trouwauto's en een centrale voor elektrische taxi's. En ook een vereniging waar hondenliefhebbers ervaringen uitwisselen.

De Ridderkerker ging hier nog heel wat verder in. Hij reisde volgens zijn Facebookpagina geregeld naar Tsjechië, waar hij meerdere vrienden had. Onlangs was hij hier weer geweest, schrijft hij op Facebook. Ook handelde hij in hetzelfde ras honden als zijn eigen huisdier. Op internet zijn allerlei schema's te vinden met statistieken van deze viervoeters.

Bobby
Een van zijn troeteldieren was dus Bobby. Het lastige was alleen: deze hond ging totaal niet samen met katten. Reden waarom hij een liefdevol adres voor Bobby zocht. Dat meende hij te hebben gevonden in Vroomshoop. Maar kennelijk kon Bobby hier niet aarden. Het liep vooral niet lekker met de twee rottweilers van de Vroomshoper, waarop werd besloten dat Bobby weer weg moest.

Eerst probeerde hij dit via een Facebookpagina, speciaal gewijd aan de Boheemse herder. Maar dat leverde kennelijk nogal wat negatieve reacties op. Overigens is de Ridderkerker een van de beheerders van een 400 leden tellende Facebookpagina voor dit hondenras.

De Vroomshoper was kwaad hierover en noemde het "bemoeihalzen".
Het gevolg: Bobby werd op Markplaats gezet. En daar was de Ridderkerker op zijn zachtst gezegd niet blij mee. Daarop reisde hij vrijdagmiddag af naar Vroomshoop. Met het idee om Bobby weer op te halen.

Confrontatie
Maar de Vroomshoper stond in zijn woonplaats bekend als iemand die niet zo heel gemakkelijk over zich heen liet lopen. Integendeel, hij schuwde de confrontatie niet. De gesprekken met de Vroomshoper verliepen dan ook niet helemaal naar wens, want de gemoederen liepen hoog op.

Enkele uren later meldde de Ridderkerker zich nog eens bij de woning. En was zo kwaad dat hij zijn Bobby niet meekreeg, dat hij een van de gasflessen, die voor het huis stond, naar binnen gooide. Op het moment dat hij gas naar binnen spoot, ging het helemaal mis.

'Wilde alleen hond ophalen'
De man raakte daarbij zelf ook behoorlijk gewond. Op het moment dat de brandweer en ambulances er waren, stond hij ontdaan voor de woning en zei dat dit niet was wat hij wilde en dat hij alleen maar mijn hond wilde ophalen. Nadat hij medisch was behandeld, is hij opgepakt vanwege brandstichting.

Morgen beslist de rechtbank over verlenging van zijn voorarrest. Justitie heeft tegen de Ridderkerker zogenoemde beperkingen opgelegd, wat inhoudt dat zijn advocaat niks mag zeggen over de zaak.

Deze publicatie verscheen eerder bij RTV Oost.

Lees ook

noordparkvernieling.png

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

dronekrommedijk.jpg

FC Dordrecht speelt tijdens Fandag oefenwedstrijd tegen Feyenoord

FC Dordrecht neemt het binnenkort op tegen Feyenoord. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse fandag van de Schapekoppen, op zaterdag 4 juli.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized.jpg

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.

dordtinstoom.jpg

Stoomrondje en een fluitconcert: alles wat je moet weten over Dordt in Stoom

Schepen bewonderen, een ritje maken met een stoomtrein of je laten trakteren op een oorverdovend stoomfluitconcert. De 21ste editie van Dordt in Stoom staat voor de deur. Vanaf vrijdag tot en met zondag zijn er tal van festiviteiten in Dordrecht. We zetten ze voor je op een rij.

jeugdlintjealb.png

Hardinxveld-Giessendam roept jeugdlintje in het leven

De gemeenteraad van Hardinxveld-Giessendam heeft een motie om een jeugdlintje in te stellen, unaniem aangenomen. Het lintje is bedoeld voor kinderen en jongeren in de gemeente die zich op een bijzondere manier inzetten voor de samenleving en zou in november 2027 voor het eerst uitgereikt moeten worden.

Heel holland bakt ASz.png

Genieten zónder gluten: ziekenhuis organiseert bakwedstrijd voor kinderen met ziekte

Een glutenvrije editie van Heel Holland Bakt, die werd deze week georganiseerd in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Deze versie was speciaal voor patiënten die lijden aan coeliakie, een chronische auto-immuunziekte waardoor zij geen gluten mogen eten. Maar nu was daar even niets van te merken.