gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verdachte achter dodelijke brand zou gas in woning hebben gespoten

4b61e463f01d8e719de66215be364a01

De 65-jarige man uit Ridderkerk die is opgepakt voor de dodelijke woningbrand in Overijssel zou gas naar binnen hebben gespoten in het huis dat doelwit was. Dat blijkt uit getuigenverklaringen. De twee bewoners van het huis en hun drie honden kwamen om bij de brand.

RTV Oost |  | Aangepast op
Eerder kwam al naar buiten dat de verdachte een gasfles door een ruit van het huis zou hebben gegooid, meldt RTV Oost. De man uit Ridderkerk die vrijdagavond werd opgepakt voor de brand, wordt verdacht van dubbele doodslag.

Uit besparingsoverwegingen verwarmden de slachtoffers hun huis in het dorp Vroomshoop met een gaskacheltje. De lege gasflessen had één van de bewoners voor het huis neergezet. Maar mogelijk zat in een van de flessen toch nog wat gas.

Buurtbewoners hebben gezien dat de Ridderkerker met een van die gasflessen een ruit aan diggelen heeft gegooid, waarna hij gas naar binnen zou hebben gespoten.

Tsjechië
Het is het toppunt van een al langer slepende ruzie met de vijftien maanden oude Boheemse herder Bobby als middelpunt. De Ridderkerker heeft een groot hart voor de hond. Hij woont in een klein vrijstaand huisje, dat onlangs is verkocht. Omdat de man en zijn echtgenote wilden emigreren naar Tsjechië.

Op het adres van de man zijn meerdere bedrijven ingeschreven: een verhuurbedrijf voor trouwauto's en een centrale voor elektrische taxi's. En ook een vereniging waar hondenliefhebbers ervaringen uitwisselen.

De Ridderkerker ging hier nog heel wat verder in. Hij reisde volgens zijn Facebookpagina geregeld naar Tsjechië, waar hij meerdere vrienden had. Onlangs was hij hier weer geweest, schrijft hij op Facebook. Ook handelde hij in hetzelfde ras honden als zijn eigen huisdier. Op internet zijn allerlei schema's te vinden met statistieken van deze viervoeters.

Bobby
Een van zijn troeteldieren was dus Bobby. Het lastige was alleen: deze hond ging totaal niet samen met katten. Reden waarom hij een liefdevol adres voor Bobby zocht. Dat meende hij te hebben gevonden in Vroomshoop. Maar kennelijk kon Bobby hier niet aarden. Het liep vooral niet lekker met de twee rottweilers van de Vroomshoper, waarop werd besloten dat Bobby weer weg moest.

Eerst probeerde hij dit via een Facebookpagina, speciaal gewijd aan de Boheemse herder. Maar dat leverde kennelijk nogal wat negatieve reacties op. Overigens is de Ridderkerker een van de beheerders van een 400 leden tellende Facebookpagina voor dit hondenras.

De Vroomshoper was kwaad hierover en noemde het "bemoeihalzen".
Het gevolg: Bobby werd op Markplaats gezet. En daar was de Ridderkerker op zijn zachtst gezegd niet blij mee. Daarop reisde hij vrijdagmiddag af naar Vroomshoop. Met het idee om Bobby weer op te halen.

Confrontatie
Maar de Vroomshoper stond in zijn woonplaats bekend als iemand die niet zo heel gemakkelijk over zich heen liet lopen. Integendeel, hij schuwde de confrontatie niet. De gesprekken met de Vroomshoper verliepen dan ook niet helemaal naar wens, want de gemoederen liepen hoog op.

Enkele uren later meldde de Ridderkerker zich nog eens bij de woning. En was zo kwaad dat hij zijn Bobby niet meekreeg, dat hij een van de gasflessen, die voor het huis stond, naar binnen gooide. Op het moment dat hij gas naar binnen spoot, ging het helemaal mis.

'Wilde alleen hond ophalen'
De man raakte daarbij zelf ook behoorlijk gewond. Op het moment dat de brandweer en ambulances er waren, stond hij ontdaan voor de woning en zei dat dit niet was wat hij wilde en dat hij alleen maar mijn hond wilde ophalen. Nadat hij medisch was behandeld, is hij opgepakt vanwege brandstichting.

Morgen beslist de rechtbank over verlenging van zijn voorarrest. Justitie heeft tegen de Ridderkerker zogenoemde beperkingen opgelegd, wat inhoudt dat zijn advocaat niks mag zeggen over de zaak.

Deze publicatie verscheen eerder bij RTV Oost.

Lees ook

drugspand

Meerdere wapens en drugs gevonden: burgemeester sluit pand

Een pand aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is met spoed gesloten. Dat gebeurde nadat daar dinsdagavond meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs werden aangetroffen. Vijf mensen zijn aangehouden, al zijn zij inmiddels weer op vrije voeten.

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.

coalitiepapendrecht

'Niet links, niet rechts, maar Papendrechts': dit zijn de plannen van de nieuwe coalitie

De onderhandelingen tussen PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht zijn afgerond. Onder leiding van formateur Koen Becking bereikten de partijen op 16 juni overeenstemming over een coalitieakkoord voor Papendrecht. De inhoud van het akkoord is deze vrijdag gepresenteerd.