gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verdachte achter dodelijke brand zou gas in woning hebben gespoten

4b61e463f01d8e719de66215be364a01.jpg

De 65-jarige man uit Ridderkerk die is opgepakt voor de dodelijke woningbrand in Overijssel zou gas naar binnen hebben gespoten in het huis dat doelwit was. Dat blijkt uit getuigenverklaringen. De twee bewoners van het huis en hun drie honden kwamen om bij de brand.

RTV Oost |  | Aangepast op
Eerder kwam al naar buiten dat de verdachte een gasfles door een ruit van het huis zou hebben gegooid, meldt RTV Oost. De man uit Ridderkerk die vrijdagavond werd opgepakt voor de brand, wordt verdacht van dubbele doodslag.

Uit besparingsoverwegingen verwarmden de slachtoffers hun huis in het dorp Vroomshoop met een gaskacheltje. De lege gasflessen had één van de bewoners voor het huis neergezet. Maar mogelijk zat in een van de flessen toch nog wat gas.

Buurtbewoners hebben gezien dat de Ridderkerker met een van die gasflessen een ruit aan diggelen heeft gegooid, waarna hij gas naar binnen zou hebben gespoten.

Tsjechië
Het is het toppunt van een al langer slepende ruzie met de vijftien maanden oude Boheemse herder Bobby als middelpunt. De Ridderkerker heeft een groot hart voor de hond. Hij woont in een klein vrijstaand huisje, dat onlangs is verkocht. Omdat de man en zijn echtgenote wilden emigreren naar Tsjechië.

Op het adres van de man zijn meerdere bedrijven ingeschreven: een verhuurbedrijf voor trouwauto's en een centrale voor elektrische taxi's. En ook een vereniging waar hondenliefhebbers ervaringen uitwisselen.

De Ridderkerker ging hier nog heel wat verder in. Hij reisde volgens zijn Facebookpagina geregeld naar Tsjechië, waar hij meerdere vrienden had. Onlangs was hij hier weer geweest, schrijft hij op Facebook. Ook handelde hij in hetzelfde ras honden als zijn eigen huisdier. Op internet zijn allerlei schema's te vinden met statistieken van deze viervoeters.

Bobby
Een van zijn troeteldieren was dus Bobby. Het lastige was alleen: deze hond ging totaal niet samen met katten. Reden waarom hij een liefdevol adres voor Bobby zocht. Dat meende hij te hebben gevonden in Vroomshoop. Maar kennelijk kon Bobby hier niet aarden. Het liep vooral niet lekker met de twee rottweilers van de Vroomshoper, waarop werd besloten dat Bobby weer weg moest.

Eerst probeerde hij dit via een Facebookpagina, speciaal gewijd aan de Boheemse herder. Maar dat leverde kennelijk nogal wat negatieve reacties op. Overigens is de Ridderkerker een van de beheerders van een 400 leden tellende Facebookpagina voor dit hondenras.

De Vroomshoper was kwaad hierover en noemde het "bemoeihalzen".
Het gevolg: Bobby werd op Markplaats gezet. En daar was de Ridderkerker op zijn zachtst gezegd niet blij mee. Daarop reisde hij vrijdagmiddag af naar Vroomshoop. Met het idee om Bobby weer op te halen.

Confrontatie
Maar de Vroomshoper stond in zijn woonplaats bekend als iemand die niet zo heel gemakkelijk over zich heen liet lopen. Integendeel, hij schuwde de confrontatie niet. De gesprekken met de Vroomshoper verliepen dan ook niet helemaal naar wens, want de gemoederen liepen hoog op.

Enkele uren later meldde de Ridderkerker zich nog eens bij de woning. En was zo kwaad dat hij zijn Bobby niet meekreeg, dat hij een van de gasflessen, die voor het huis stond, naar binnen gooide. Op het moment dat hij gas naar binnen spoot, ging het helemaal mis.

'Wilde alleen hond ophalen'
De man raakte daarbij zelf ook behoorlijk gewond. Op het moment dat de brandweer en ambulances er waren, stond hij ontdaan voor de woning en zei dat dit niet was wat hij wilde en dat hij alleen maar mijn hond wilde ophalen. Nadat hij medisch was behandeld, is hij opgepakt vanwege brandstichting.

Morgen beslist de rechtbank over verlenging van zijn voorarrest. Justitie heeft tegen de Ridderkerker zogenoemde beperkingen opgelegd, wat inhoudt dat zijn advocaat niks mag zeggen over de zaak.

Deze publicatie verscheen eerder bij RTV Oost.

Lees ook

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

Weinig hoop voor wandelaar Erik (53), al dagen vermist op Saba

De 53-jarige Erik Matthijsen, die al dagen wordt vermist op het Caribische eiland Saba, is waarschijnlijk overleden. Dat zegt Jonathan Johnson, gezaghebber van Saba, in een videoboodschap op sociale media.

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.