Dordrecht, Netherlands

12-jarige Dordtse naar EK Schaken

De 12-jarige Dana Verheij vertrekt donderdag naar de Slowaakse hoofdstad Bratislava om deel te nemen aan het EK Schaken. De Dordtse Verheij is Nederlands kampioen meisjes D.
Petra Scheurwater | 29 juli 2019 16:33 | Aangepast op 29 juli 2019 16:33
Op haar vijfde jaar begon ze met de denksport, gestimuleerd door haar vader maar die schaakte zij al snel voorbij.Hoewel de concurrentie groot is maakt Dana een goede kans om ver te komen in het EK toernooi.

Of ze ook professioneel schaker wordt weet ze nog niet. Komend schooljaar begint ze op het Johan de Witt Gymnasium met voorlopig de bedoeling om daarna medicijnen te gaan studeren en arts te worden.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...

Rechtbank: Nederlandse Staat doet genoeg om PFAS-problemen tegen te gaan

De Nederlandse Staat doet voldoende om de verspreiding van PFAS tegen te gaan. Dat is de uitspraak v...

Ziekenhuis stelt operaties uit vanwege griepgolf: 'Veel patiënten met griepklachten'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft noodgedwongen operaties uit moeten stellen vanwege een griepg...

Helft minder treinen op MerwedeLingelijn door verzakte dijk

Er reden woensdag urenlang minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Volgens vervoerder Qbuzz wa...