gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

12 woningen Oostendiep zwaar beschadigd door storm

Bewoners van 21 huizen in de Dordtse wijk De Staart kunnen voorlopig niet terug naar huis. De daken zijn donderdag door de heftige westerstorm van de woningen afgerukt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Ik zag het dak omhoog komen. Een meter of 6,7. Het dak lag precies op de bungalow waar ik op uitkijk", vertelt een van de getroffen bewoners. "Het was een gigantische bende."

Een windvlaag zorgde ervoor dat de daken van meerdere huizen op de Oosterdiep en Keteldiep wegwaaiden. De brokstukken kwamen op huizen op de achtergelegen Haringvlietstraat terecht.

Wonder

Een andere bewoner zat net aan tafel te eten toen de daken losraakten. "Het hele spul kwam naar binnen. Gelukkig mankeer ik niks. Als je ziet waar we hadden kunnen zitten, bijvoorbeeld op de bank, dan was het wel een behoorlijk ongeluk geweest."

De andere bewoner vindt het een wonder is dat er geen gewonden zijn gevallen. "Er vlogen grote stenen lange me. Ik heb toch wel een engeltje op m'n schouder."

Burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht ging 's middags op bezoek bij de gedupeerden. "Dit is zeker even schrikken. Het ziet er heel heftig uit. Ik probeer de bewoners een steuntje in de rug te bieden."


(Tekst: Rijnmond.nl)

Lees ook

opma verkiezingen.png

Ad peilt de stemming na gemeenteraadsverkiezingen: ‘Nu moeten de partijen het laten zien’

De stemmen zijn geteld en GroenLinks-PvdA en de VVD zijn met beide 6 zetels de grootste Dordtse partijen. Een week na de gemeenteraadsverkiezingen gaat Ad van den Herik op zoek naar de mening van de kiezers. Wat moet er volgens hen als eerste worden aangepakt in Dordrecht? Daarnaast is de vraag hoe de partijen nader tot elkaar kunnen komen in de formatie van een nieuw college.

pexels-basmasseus-1117063.jpg

13-jarig meisje in Alblasserdam verkracht, Brabander bekent

Een man uit Oosterhout zou tientallen jonge kinderen hebben bedreigd en eiste seksfoto’s van ze, zelfs als ze op school zaten. Ook wordt hij verdacht van verkrachting van een minderjarig meisje in Alblasserdam. Maar waarom hij zich aangetrokken voelt tot kinderen, dat weet hij niet. Deskundigen zien een pedofiele stoornis bij hem en ze adviseren daarom een of andere vorm van tbs. "Ik heb hulp nodig", zegt B. zelf.

artikelfoto nah.png

Sporten met hersenletsel in Dordrecht: ‘Je hoort er gewoon nog bij’

Voor mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) is sporten niet altijd vanzelfsprekend. Vermoeidheid, overprikkeling of fysieke beperkingen kunnen een flinke drempel vormen. Met het project NAH Sportief in Dordrecht moet daar verandering in komen. Het initiatief slaat een brug tussen zorg en sport en helpt deelnemers op een veilige manier weer in beweging te komen.

hennepkwekerijZWI.png

168 hennepplanten aangetroffen in woning, pand gesloten

Een woning aan de Mimosastraat in Zwijndrecht is door burgemeester Anink voor drie maanden gesloten. In het pand is een hennepkwekerij gevonden met maar liefst 168 hennepplanten.

foto bever rijnmond 2jpg

Andy moet hard remmen voor overstekende bever: 'Ik dacht: wat is dit nou voor rare kat'

Andy Westhoff beleefde maandagavond een opmerkelijk moment toen hij naar huis reed. Bij een rotonde in Dordrecht moest hij plotseling hard op de rem trappen voor een dier op de weg. Wat hij in eerste instantie aanzag voor een vreemde kat, bleek een heel ander dier te zijn.

onderwijsmuseum.png

Onderwijsmuseum gered: bezuiniging door Tweede Kamer teruggedraaid

Goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht. De Tweede Kamer heeft dinsdag een bezuiniging teruggedraaid en ingestemd met een voorstel om juist meer geld in het museum te steken. In plaats van jaarlijks 590.000 euro, gaat het museum elk jaar meer dan 945.000 euro incasseren. Hiermee is sluiting van het museum van de baan.