gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

12 woningen Oostendiep zwaar beschadigd door storm

Bewoners van 21 huizen in de Dordtse wijk De Staart kunnen voorlopig niet terug naar huis. De daken zijn donderdag door de heftige westerstorm van de woningen afgerukt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Ik zag het dak omhoog komen. Een meter of 6,7. Het dak lag precies op de bungalow waar ik op uitkijk", vertelt een van de getroffen bewoners. "Het was een gigantische bende."

Een windvlaag zorgde ervoor dat de daken van meerdere huizen op de Oosterdiep en Keteldiep wegwaaiden. De brokstukken kwamen op huizen op de achtergelegen Haringvlietstraat terecht.

Wonder

Een andere bewoner zat net aan tafel te eten toen de daken losraakten. "Het hele spul kwam naar binnen. Gelukkig mankeer ik niks. Als je ziet waar we hadden kunnen zitten, bijvoorbeeld op de bank, dan was het wel een behoorlijk ongeluk geweest."

De andere bewoner vindt het een wonder is dat er geen gewonden zijn gevallen. "Er vlogen grote stenen lange me. Ik heb toch wel een engeltje op m'n schouder."

Burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht ging 's middags op bezoek bij de gedupeerden. "Dit is zeker even schrikken. Het ziet er heel heftig uit. Ik probeer de bewoners een steuntje in de rug te bieden."


(Tekst: Rijnmond.nl)

Lees ook

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

PSX_20261025_023824

Schade aan ruit na explosie bij rijtjeshuis in Zwijndrecht

Bij een woning in Zwijndrecht is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Er ontplofte iets bij de voordeur. Daardoor sneuvelde een ruit. Niemand raakte gewond.