gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

12 woningen Oostendiep zwaar beschadigd door storm

Bewoners van 21 huizen in de Dordtse wijk De Staart kunnen voorlopig niet terug naar huis. De daken zijn donderdag door de heftige westerstorm van de woningen afgerukt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Ik zag het dak omhoog komen. Een meter of 6,7. Het dak lag precies op de bungalow waar ik op uitkijk", vertelt een van de getroffen bewoners. "Het was een gigantische bende."

Een windvlaag zorgde ervoor dat de daken van meerdere huizen op de Oosterdiep en Keteldiep wegwaaiden. De brokstukken kwamen op huizen op de achtergelegen Haringvlietstraat terecht.

Wonder

Een andere bewoner zat net aan tafel te eten toen de daken losraakten. "Het hele spul kwam naar binnen. Gelukkig mankeer ik niks. Als je ziet waar we hadden kunnen zitten, bijvoorbeeld op de bank, dan was het wel een behoorlijk ongeluk geweest."

De andere bewoner vindt het een wonder is dat er geen gewonden zijn gevallen. "Er vlogen grote stenen lange me. Ik heb toch wel een engeltje op m'n schouder."

Burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht ging 's middags op bezoek bij de gedupeerden. "Dit is zeker even schrikken. Het ziet er heel heftig uit. Ik probeer de bewoners een steuntje in de rug te bieden."


(Tekst: Rijnmond.nl)

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.