gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

12 woningen Oostendiep zwaar beschadigd door storm

Bewoners van 21 huizen in de Dordtse wijk De Staart kunnen voorlopig niet terug naar huis. De daken zijn donderdag door de heftige westerstorm van de woningen afgerukt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Ik zag het dak omhoog komen. Een meter of 6,7. Het dak lag precies op de bungalow waar ik op uitkijk", vertelt een van de getroffen bewoners. "Het was een gigantische bende."

Een windvlaag zorgde ervoor dat de daken van meerdere huizen op de Oosterdiep en Keteldiep wegwaaiden. De brokstukken kwamen op huizen op de achtergelegen Haringvlietstraat terecht.

Wonder

Een andere bewoner zat net aan tafel te eten toen de daken losraakten. "Het hele spul kwam naar binnen. Gelukkig mankeer ik niks. Als je ziet waar we hadden kunnen zitten, bijvoorbeeld op de bank, dan was het wel een behoorlijk ongeluk geweest."

De andere bewoner vindt het een wonder is dat er geen gewonden zijn gevallen. "Er vlogen grote stenen lange me. Ik heb toch wel een engeltje op m'n schouder."

Burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht ging 's middags op bezoek bij de gedupeerden. "Dit is zeker even schrikken. Het ziet er heel heftig uit. Ik probeer de bewoners een steuntje in de rug te bieden."


(Tekst: Rijnmond.nl)

Lees ook

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.