gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

1200 handtekening tegen sloop Willemshoeve

Buurtcomité Behoud de Willemshoeve heeft al 1200 steunbetuigingen binnen tegen de sloop van het pand aan de Venuslaan in Sterrenburg. De handtekeningenactie in Winkelcentrum Sterrenburg heeft afgelopen zaterdag alleen al 900 handtekeningen opgeleverd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Buurtcomité Behoud de Willemshoeve heeft al 1200 steunbetuigingen binnen tegen de sloop van het pand aan de Venuslaan in Sterrenburg. De handtekeningenactie in Winkelcentrum Sterrenburg heeft afgelopen zaterdag alleen al 900 handtekeningen opgeleverd. Het comité wil de handtekeningen overhandigen aan wethouder Sleeking. Daarvoor moet nog een afspraak worden gemaakt.

De Willemshoeve is gebouwd in 1941 als vervanging van de 17e eeuwse Hoeve Bouwlust die een jaar eerder was afgebrand tijdens een aanval van de Duitsers in de Tweede Wereldoorlog. Bouwlust stond iets zuidelijker.

De Willemshoeve is geen monument. Het pand staat leeg en wordt volgende maand geveild. Het buurtcomité vreest dat het wordt afgebroken en vervangen door nieuwbouw. Als het alsnog de status van gemeentelijk monument krijgt, wordt dat voorkomen.

Lees

Lees ook

fatbike1

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

FOTO WEBSITE

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

OPMA20260527 Moskee te klein

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.