gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

1200 handtekening tegen sloop Willemshoeve

Buurtcomité Behoud de Willemshoeve heeft al 1200 steunbetuigingen binnen tegen de sloop van het pand aan de Venuslaan in Sterrenburg. De handtekeningenactie in Winkelcentrum Sterrenburg heeft afgelopen zaterdag alleen al 900 handtekeningen opgeleverd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Buurtcomité Behoud de Willemshoeve heeft al 1200 steunbetuigingen binnen tegen de sloop van het pand aan de Venuslaan in Sterrenburg. De handtekeningenactie in Winkelcentrum Sterrenburg heeft afgelopen zaterdag alleen al 900 handtekeningen opgeleverd. Het comité wil de handtekeningen overhandigen aan wethouder Sleeking. Daarvoor moet nog een afspraak worden gemaakt.

De Willemshoeve is gebouwd in 1941 als vervanging van de 17e eeuwse Hoeve Bouwlust die een jaar eerder was afgebrand tijdens een aanval van de Duitsers in de Tweede Wereldoorlog. Bouwlust stond iets zuidelijker.

De Willemshoeve is geen monument. Het pand staat leeg en wordt volgende maand geveild. Het buurtcomité vreest dat het wordt afgebroken en vervangen door nieuwbouw. Als het alsnog de status van gemeentelijk monument krijgt, wordt dat voorkomen.

Lees

Lees ook

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.

bigrivers2025

Meer dan 150 artiesten op tien podia: hoe Big Rivers duizenden bezoekers trekt

De historische binnenstad van Dordrecht verandert vanaf vrijdag weer drie dagen lang in één groot openluchtpodium. Big Rivers trekt jaarlijks zo'n 140.000 bezoekers en behoort daarmee tot de grootste gratis muziekfestivals van Nederland.

xiefei__123-marry-2507289

Trouwen wordt steeds duurder, kijk hier wat het in onze streek kost

Voor velen is het een dag om over te dromen. De trouwdag. De kosten van een bruiloft houden je daartegen wellicht ’s nachts wél wakker. Deze verschillen per gemeente, en niet zo een beetje ook. Zo kan je, doordeweeks, in sommige gemeenten voor een paar honderd euro al het ja-woord geven en in anderen zit je boven de 1000 euro. Gelukkig lopen de kosten in onze streek niet zo hoog op.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

pexels-markusspiske-218445

Stroomstoring in Stadspolders verholpen na ruim een uur

Meer dan tweeduizend huishoudens in de Dordtse wijk Stadspolders hebben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. De oorzaak van de stroomstoring was een defecte kabel, meldt netbeheerder Stedin.