gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

1200 handtekening tegen sloop Willemshoeve

Buurtcomité Behoud de Willemshoeve heeft al 1200 steunbetuigingen binnen tegen de sloop van het pand aan de Venuslaan in Sterrenburg. De handtekeningenactie in Winkelcentrum Sterrenburg heeft afgelopen zaterdag alleen al 900 handtekeningen opgeleverd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Buurtcomité Behoud de Willemshoeve heeft al 1200 steunbetuigingen binnen tegen de sloop van het pand aan de Venuslaan in Sterrenburg. De handtekeningenactie in Winkelcentrum Sterrenburg heeft afgelopen zaterdag alleen al 900 handtekeningen opgeleverd. Het comité wil de handtekeningen overhandigen aan wethouder Sleeking. Daarvoor moet nog een afspraak worden gemaakt.

De Willemshoeve is gebouwd in 1941 als vervanging van de 17e eeuwse Hoeve Bouwlust die een jaar eerder was afgebrand tijdens een aanval van de Duitsers in de Tweede Wereldoorlog. Bouwlust stond iets zuidelijker.

De Willemshoeve is geen monument. Het pand staat leeg en wordt volgende maand geveild. Het buurtcomité vreest dat het wordt afgebroken en vervangen door nieuwbouw. Als het alsnog de status van gemeentelijk monument krijgt, wordt dat voorkomen.

Lees

Lees ook

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.