gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

123 monumenten erbij

Het college van burgemeester en wethouders wil 123 objecten en gebouwen in het buitengebied aanwijzen als gemeentelijk monument. Mogelijk krijgen in de toekomst ook complete polders die status.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Vooralsnog gaat het in de helft van de gevallen om kazematten en groepsschuilplaatsen. Verder staan er bruggen, dammen en een paar woningen en griendketen op de lijst. Het college heeft zich laten leiden door deskundigen van verenigingen en organisaties, zoals Natuur- en Vogelwacht en Vereniging Oud Dordrecht. Volgens wethouder Piet Sleeking is de monumentenstatus noodzakelijk om te voorkomen dat de objecten verloren gaan, "Er is al veel verdwenen en sommige objecten zijn in slechte staat". De eigenaren worden binnenkort geïnformeerd. Vorig jaar vond al een informatie-avond plaats. Een aantal nieuwe monumenten zijn eigendom van Staatsbosbeheer of Rijkswaterstaat. De raad moet de toekenning overigens nog wel goedkeuren.

Lees ook

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.