gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

13 bekeuringen uitgedeeld in De Biesbosch

In Nationaal Park De Biesbosch zijn afgelopen zaterdag 13 bekeuringen uitgeschreven en 23 officiële waarschuwingen uitgedeeld. Dat gebeurde tijdens een handhavingsdag van verscheidene diensten, waaronder politie en Rijkswaterstaat. Gecontroleerd werd op naleving van de parkregels.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Tijdens de grootschalige controle werd gelet op vaarsnelheid, afval, verstoring, geluid, visserij, veiligheid, vuur, vernieling, honden en toegangsbepalingen. De controles vonden plaats in de gehele Biesbosch, zowel in Dordrecht als in Brabant. De parkregels zijn ingesteld om irritaties en schade te voorkomen.

Het Parkschap vindt 13 bekeuringen niet veel. In 23 gevallen is een officiële waarschuwing uitgedeeld. Dat betekent dat de overtreding alleen wordt geregistreerd in het gezamenlijke BOA-registratiesysteem. Tijdens de controles is gebruik gemaakt van verschillende vaartuigen, off-the-road-motoren, paarden en auto's.

Tijdens de zogenoemde handhavingsdag is samengewerkt door het Parkschap Nationaal Park De Biesbosch, Staatsbosbeheer, Nationale Politie, Rijkswaterstaat, Sportvisserij Nederland, Gemeente Drimmelen, Gemeente Dordrecht en de Omgevingsdiensten Zuid-Holland Zuid en Brabant Noord.

De gezamenlijke handhavingsdag is goed bevallen. Besloten is om vaker dit soort actiedagen te organiseren. Daarnaast zijn er ook reguliere controles.

Lees ook

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

merwedebrugrws2

Camera's handhaving vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

yv2026711A1B07460

Quinn (20) werd ineens van tribune geplukt om profs te fluiten: 'Dit moment vergeet ik nooit meer'

Nietsvermoedend keek de jonge amateurscheidsrechter Quinn Vugts op de tribune naar zijn broer tijdens FC Dordrecht-Excelsior. Totdat de scheidsrechter geblesseerd raakte. Een kwartier later floot hij niet de amateurs van Overmaas en Zwarte Pijl, maar bevond hij zich tussen de profvoetballers.