gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

13 bekeuringen uitgedeeld in De Biesbosch

In Nationaal Park De Biesbosch zijn afgelopen zaterdag 13 bekeuringen uitgeschreven en 23 officiële waarschuwingen uitgedeeld. Dat gebeurde tijdens een handhavingsdag van verscheidene diensten, waaronder politie en Rijkswaterstaat. Gecontroleerd werd op naleving van de parkregels.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Tijdens de grootschalige controle werd gelet op vaarsnelheid, afval, verstoring, geluid, visserij, veiligheid, vuur, vernieling, honden en toegangsbepalingen. De controles vonden plaats in de gehele Biesbosch, zowel in Dordrecht als in Brabant. De parkregels zijn ingesteld om irritaties en schade te voorkomen.

Het Parkschap vindt 13 bekeuringen niet veel. In 23 gevallen is een officiële waarschuwing uitgedeeld. Dat betekent dat de overtreding alleen wordt geregistreerd in het gezamenlijke BOA-registratiesysteem. Tijdens de controles is gebruik gemaakt van verschillende vaartuigen, off-the-road-motoren, paarden en auto's.

Tijdens de zogenoemde handhavingsdag is samengewerkt door het Parkschap Nationaal Park De Biesbosch, Staatsbosbeheer, Nationale Politie, Rijkswaterstaat, Sportvisserij Nederland, Gemeente Drimmelen, Gemeente Dordrecht en de Omgevingsdiensten Zuid-Holland Zuid en Brabant Noord.

De gezamenlijke handhavingsdag is goed bevallen. Besloten is om vaker dit soort actiedagen te organiseren. Daarnaast zijn er ook reguliere controles.

Lees ook

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.