gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

13 bekeuringen uitgedeeld in De Biesbosch

In Nationaal Park De Biesbosch zijn afgelopen zaterdag 13 bekeuringen uitgeschreven en 23 officiële waarschuwingen uitgedeeld. Dat gebeurde tijdens een handhavingsdag van verscheidene diensten, waaronder politie en Rijkswaterstaat. Gecontroleerd werd op naleving van de parkregels.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Tijdens de grootschalige controle werd gelet op vaarsnelheid, afval, verstoring, geluid, visserij, veiligheid, vuur, vernieling, honden en toegangsbepalingen. De controles vonden plaats in de gehele Biesbosch, zowel in Dordrecht als in Brabant. De parkregels zijn ingesteld om irritaties en schade te voorkomen.

Het Parkschap vindt 13 bekeuringen niet veel. In 23 gevallen is een officiële waarschuwing uitgedeeld. Dat betekent dat de overtreding alleen wordt geregistreerd in het gezamenlijke BOA-registratiesysteem. Tijdens de controles is gebruik gemaakt van verschillende vaartuigen, off-the-road-motoren, paarden en auto's.

Tijdens de zogenoemde handhavingsdag is samengewerkt door het Parkschap Nationaal Park De Biesbosch, Staatsbosbeheer, Nationale Politie, Rijkswaterstaat, Sportvisserij Nederland, Gemeente Drimmelen, Gemeente Dordrecht en de Omgevingsdiensten Zuid-Holland Zuid en Brabant Noord.

De gezamenlijke handhavingsdag is goed bevallen. Besloten is om vaker dit soort actiedagen te organiseren. Daarnaast zijn er ook reguliere controles.

Lees ook

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

yv202672593A05427

Goals Vugts en Venema niet voldoende voor zege FC Dordrecht op Al Khaleej

FC Dordrecht leek zaterdag nipt af te rekenen met Al Khaleej uit Saoedi-Arabië, maar in de allerlaatste minuut slikte de club alsnog een tegentreffer: 2-2. Senne Vugts en Nick Venema scoorden in het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.