Dordrecht, Netherlands

14-jarige Dordtenaar genomineerd voor prestigieuze fotoprijs

De 14-jarige Dordtse Timon Muller is genomineerd voor de WWF-Frans Lanting Photo Award. Hij maakte de foto afgelopen zomer in Lombok, een mooie herrinnering aan een horrorvakantie.
Lois Haanskorf | 6 november 2018 17:58 | Aangepast op 6 november 2018 17:58
Al voordat het gezin vertrok vanaf Schiphol, kregen zij een melding dat een aardbeving hun toekomstige vakantiebestemming had getroffen. Op 5 augustus trof een aardbeving het eiland opnieuw met een schaal van 7.0 op de schaal van richter. Het epicentrum bevond zich ongeveer 20 kilometer van hun vakantiebestemming. Vlak na de beving kregen zij waarschuwingen voor een mogelijke tsunami.

"We hebben die vakantie drie keer afscheid van elkaar genomen", vertelt Timons vader. Op het vliegveld op weg naar huis werd het eiland nog een keer getroffen met 6.3 op de schaal van richter. "Het was heel eng, het plafond stortte in en iedereen moest naar de start- en landingsbaan", vertelt Timon.

Drie dagen nadat de inschrijving voor de wedstrijd gesloten was, stuurde Muller de foto pas in. Toch is hij genomineerd met de foto, die is gemaakt met een GoPro tijdens het snorkelen. Naar eigen zeggen was het een 'lucky shot', omdat je op een GoPro geen scherm hebt. Timon zwom tussen de vissen in een school waar een Trompetvis zich plots voor zijn camera waagde.

Timon heeft de interesse voor fotografie van zijn vader en elke vakantie maakt hij foto's. "Ik ben een ranger en ik vind het prachtig om dierenfoto's te maken", vertelt Timon. De vakantie zou drie weken duren, maar werd abrupt ingekort door een natuurramp.

Tot en met 8 november kan gestemd worden op Timons foto. De prijsuitreiking zal 8 december worden gehouden in het Fotomuseum in Rotterdam.

https://photoaward.wnf.nl/home.htm

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Oud-burgemeester zit vast voor bezit kinderporno

Oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. zit vast voor het bezit van kinderporno. De 77-ja...

112-nieuws: brand in gaskachel en chauffeur overleden

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een woning aan de Krommedijk in Dordrecht...

De Stemming in Hardinxveld-Giessendam: ‘Er is hier niet zo veel aan cultuur’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe massaclaim tegen Chemours op komst: 'Stoppen, opruimen en schade vergoeden'

Omwonenden van chemiereus Chemours, verenigd in de stichting 'PFAS Vrij Green Claim', stappen naar d...

Gezocht: extra plekken voor mogelijke azc's in deze gemeente

De gemeente Molenlanden vraagt inwoners opnieuw om hulp in de zoektocht naar nieuwe plekken voor mog...

Raad voelt opnieuw niks voor zero-emissiezone: 'Wereldvreemd plan'

Een zero-emissiezone in de Dordtse binnenstad is opnieuw van de baan. Het initiatiefvoorstel van Gro...