Dordrecht, Netherlands

14-jarige Dordtenaar genomineerd voor prestigieuze fotoprijs

De 14-jarige Dordtse Timon Muller is genomineerd voor de WWF-Frans Lanting Photo Award. Hij maakte de foto afgelopen zomer in Lombok, een mooie herrinnering aan een horrorvakantie.
Lois Haanskorf | 6 november 2018 17:58 | Aangepast op 6 november 2018 17:58
Al voordat het gezin vertrok vanaf Schiphol, kregen zij een melding dat een aardbeving hun toekomstige vakantiebestemming had getroffen. Op 5 augustus trof een aardbeving het eiland opnieuw met een schaal van 7.0 op de schaal van richter. Het epicentrum bevond zich ongeveer 20 kilometer van hun vakantiebestemming. Vlak na de beving kregen zij waarschuwingen voor een mogelijke tsunami.

"We hebben die vakantie drie keer afscheid van elkaar genomen", vertelt Timons vader. Op het vliegveld op weg naar huis werd het eiland nog een keer getroffen met 6.3 op de schaal van richter. "Het was heel eng, het plafond stortte in en iedereen moest naar de start- en landingsbaan", vertelt Timon.

Drie dagen nadat de inschrijving voor de wedstrijd gesloten was, stuurde Muller de foto pas in. Toch is hij genomineerd met de foto, die is gemaakt met een GoPro tijdens het snorkelen. Naar eigen zeggen was het een 'lucky shot', omdat je op een GoPro geen scherm hebt. Timon zwom tussen de vissen in een school waar een Trompetvis zich plots voor zijn camera waagde.

Timon heeft de interesse voor fotografie van zijn vader en elke vakantie maakt hij foto's. "Ik ben een ranger en ik vind het prachtig om dierenfoto's te maken", vertelt Timon. De vakantie zou drie weken duren, maar werd abrupt ingekort door een natuurramp.

Tot en met 8 november kan gestemd worden op Timons foto. De prijsuitreiking zal 8 december worden gehouden in het Fotomuseum in Rotterdam.

https://photoaward.wnf.nl/home.htm

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Bom onder gezamenlijk zwembad Hardinxveld en Sliedrecht, wordt die vanavond ontmanteld?

Geen duidelijkheid over een azc, geen gezamenlijk zwembad. Dat is de beknopte samenvatting van het b...

Recordaantal optredens tijdens warme zomereditie Gluren bij de Buren

Het was afgelopen zondag een recorddag voor het Gluren bij de Buren-festival. Nooit eerder werden e...

Expert over seksueel misbruik: 'Intens triest dat een slachtoffer een dader wordt'

Cornelis den D. kreeg onlangs 6,5 jaar celstraf en tbs met dwangverpleging voor seksueel misbruik va...

Een halve eeuw De Hoop: ‘De passie die zij toen hadden voel je nu nog steeds’

Een mensenbieb, swingende koormuziek en een groot luchtkussen. Organisatie De Hoop vierde zaterdag h...

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Het lichaam van de vermiste jongeman is gevonden in de Beneden Merwede bij Hardinxveld-Giessendam. V...

Vierde autobrand binnen twee weken in Alblasserdam

In Alblasserdam is voor de vierde keer in twee weken tijd een auto uitgebrand. In de nacht van maand...