Dordrecht, Netherlands

15-jarige Ryan spaart voor AED in zijn buurt: bijna 1400 euro opgehaald

De inzamelingsactie van de 15-jarige Dordtse Ryan loopt bijna op zijn eind. De teller staat ondertussen op 1389 euro. Om daadwerkelijk een AED aan het Mina Krüsemanerf te kunnen ophangen is er nog 1278 euro nodig.
Dennis Koorevaar | 4 maart 2023 10:00 | Aangepast op 3 maart 2023 14:34
“Er spelen hier vaak kinderen, die komen dan met hun grootouders. En die zijn wat ouder, daar kan iets mee gebeuren”, vertelde Ryan al eerder aan RTV Dordrecht. Hij woont aan het Mina Krüsemanerf. Dat hij zo betrokken is, komt waarschijnlijk door zijn vader. “Hij was burgerhulpverlener, maar kon dat niet meer doen toen hij last kreeg van zijn knie.”

Burgerhulpverleners komen in actie als er bij hen in de buurt bijvoorbeeld iemand een hartstilstand krijgt. Vaak zijn zij eerder dan een ambulance en dat vergroot de kans op overleven. Hoe eerder er gehandeld wordt, hoe beter. Zelf heeft hij nog nooit in actie hoeven komen, zegt Ryan. “Maar ik weet wel wat ik moet doen, als iemand onwel wordt.”

Doneren voor de AED in Stadspolders kan hier.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Tóch geen werkzaamheden aan de N3 dit weekend

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 23 mei 2025 17:00

Lees ook

Jongens van 14 en 15 jaar verdacht van straatroof in Dordtse wijk

Een 14-jarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 15-jarige uit de omgeving Utrecht zijn opgepakt ...

Dordrecht helpt Babette sparen voor een hulphond: ‘Altijd een veilig maatje aan je zijde’

De GoFundMe-campagne van Babette uit Dordrecht gaat als een speer. Zij heeft deze campagne opgezet o...

645 inwoners verstoken van AED in de buurt bij hartstilstand

In de gemeente Molenlanden staan in verschillende wijken geen AED apparaten. Hierdoor kunnen meer d...

Levenswerk Matthijs gaat in vlammen op: 'De kleinste dingen zoals foto’s, ben ik kwijt'

In de nacht van drie op vier januari werd Matthijs van Dijk wakker van een knisperend geluid, waarna...

Nathan zet inzamelactie op na brand: 'Ik wist niet wat een goed bedrag zou zijn, dus ben ervoor gaan bidden'

Nathan de Bruijn heeft al ruim 17.000 euro opgehaald voor Wendy en Matiss uit Hoogblokland. Het huis...

Opkomst bij AED-oproepen sterk toegenomen

Noodoproepen voor vrijwilligers om te komen helpen bij een hartstilstand leiden steeds vaker tot res...