gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

1500 afvalcontainers voor wachtende automobilisten

fbe7bc5d1c596dc5a8c6830ecc502283

Automobilisten op de toerit van de N3 naar de A16 werden vrijdagmiddag verrast met een minicontainer vol snoep. 1500 stuks werden er uitgedeeld om te zorgen voor minder zwerfafval op straat.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We willen dat de mensen die voor het stoplicht staan een snoepje, uiteraard met papiertje, nemen", vertelt initiatiefnemer Tony Bruys. "En we hopen dat het papiertje dan weer teruggaat in de afvalcontainer, en dat die in de auto blijft staan."

Ook wethouder Maarten Burggraaf deelde de containers rond het middaguur uit. "Ik heb gisteren weer een rondje over het bedrijventerrein gereden met de parkbeheerder. Dan zie je echt veel afval in de bermen liggen. We kunnen het opruimen, maar het is nog mooier als we voorkomen dat het er ligt."

Volgens Bruys, die zelf actief afval opruimt in de stad, ligt er steeds meer zwerfvuil, met name op de bedrijventerreinen omdat daar minder toezicht is.

De uitdeelactie was vrijdag omdat dit weekend de 17e editie van de landelijke schoonmaakdag Landelijke Opschoondag plaatsvindt. Het idee erachter is dat tienduizenden Nederlanders deze dag de handen uit de mouwen voor een schone buurt. In Dordrecht wordt er onder andere opgeruimd rond de McDonalds op de Staart.

&t=2s
80f0a391f6dbd49865f339e81bb7099f
14c6a3efcaf1d37f4ab8edc5c316d0f8
c97c0b5f4fff780982d577652a8716c1

Lees ook

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.