gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

1500 afvalcontainers voor wachtende automobilisten

fbe7bc5d1c596dc5a8c6830ecc502283

Automobilisten op de toerit van de N3 naar de A16 werden vrijdagmiddag verrast met een minicontainer vol snoep. 1500 stuks werden er uitgedeeld om te zorgen voor minder zwerfafval op straat.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We willen dat de mensen die voor het stoplicht staan een snoepje, uiteraard met papiertje, nemen", vertelt initiatiefnemer Tony Bruys. "En we hopen dat het papiertje dan weer teruggaat in de afvalcontainer, en dat die in de auto blijft staan."

Ook wethouder Maarten Burggraaf deelde de containers rond het middaguur uit. "Ik heb gisteren weer een rondje over het bedrijventerrein gereden met de parkbeheerder. Dan zie je echt veel afval in de bermen liggen. We kunnen het opruimen, maar het is nog mooier als we voorkomen dat het er ligt."

Volgens Bruys, die zelf actief afval opruimt in de stad, ligt er steeds meer zwerfvuil, met name op de bedrijventerreinen omdat daar minder toezicht is.

De uitdeelactie was vrijdag omdat dit weekend de 17e editie van de landelijke schoonmaakdag Landelijke Opschoondag plaatsvindt. Het idee erachter is dat tienduizenden Nederlanders deze dag de handen uit de mouwen voor een schone buurt. In Dordrecht wordt er onder andere opgeruimd rond de McDonalds op de Staart.

&t=2s
80f0a391f6dbd49865f339e81bb7099f
14c6a3efcaf1d37f4ab8edc5c316d0f8
c97c0b5f4fff780982d577652a8716c1

Lees ook

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

kat dierenarts Pexels

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

foto artikel leny

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”