gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

1500 afvalcontainers voor wachtende automobilisten

fbe7bc5d1c596dc5a8c6830ecc502283

Automobilisten op de toerit van de N3 naar de A16 werden vrijdagmiddag verrast met een minicontainer vol snoep. 1500 stuks werden er uitgedeeld om te zorgen voor minder zwerfafval op straat.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We willen dat de mensen die voor het stoplicht staan een snoepje, uiteraard met papiertje, nemen", vertelt initiatiefnemer Tony Bruys. "En we hopen dat het papiertje dan weer teruggaat in de afvalcontainer, en dat die in de auto blijft staan."

Ook wethouder Maarten Burggraaf deelde de containers rond het middaguur uit. "Ik heb gisteren weer een rondje over het bedrijventerrein gereden met de parkbeheerder. Dan zie je echt veel afval in de bermen liggen. We kunnen het opruimen, maar het is nog mooier als we voorkomen dat het er ligt."

Volgens Bruys, die zelf actief afval opruimt in de stad, ligt er steeds meer zwerfvuil, met name op de bedrijventerreinen omdat daar minder toezicht is.

De uitdeelactie was vrijdag omdat dit weekend de 17e editie van de landelijke schoonmaakdag Landelijke Opschoondag plaatsvindt. Het idee erachter is dat tienduizenden Nederlanders deze dag de handen uit de mouwen voor een schone buurt. In Dordrecht wordt er onder andere opgeruimd rond de McDonalds op de Staart.

&t=2s
80f0a391f6dbd49865f339e81bb7099f
14c6a3efcaf1d37f4ab8edc5c316d0f8
c97c0b5f4fff780982d577652a8716c1

Lees ook

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.