gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

1500 afvalcontainers voor wachtende automobilisten

fbe7bc5d1c596dc5a8c6830ecc502283

Automobilisten op de toerit van de N3 naar de A16 werden vrijdagmiddag verrast met een minicontainer vol snoep. 1500 stuks werden er uitgedeeld om te zorgen voor minder zwerfafval op straat.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We willen dat de mensen die voor het stoplicht staan een snoepje, uiteraard met papiertje, nemen", vertelt initiatiefnemer Tony Bruys. "En we hopen dat het papiertje dan weer teruggaat in de afvalcontainer, en dat die in de auto blijft staan."

Ook wethouder Maarten Burggraaf deelde de containers rond het middaguur uit. "Ik heb gisteren weer een rondje over het bedrijventerrein gereden met de parkbeheerder. Dan zie je echt veel afval in de bermen liggen. We kunnen het opruimen, maar het is nog mooier als we voorkomen dat het er ligt."

Volgens Bruys, die zelf actief afval opruimt in de stad, ligt er steeds meer zwerfvuil, met name op de bedrijventerreinen omdat daar minder toezicht is.

De uitdeelactie was vrijdag omdat dit weekend de 17e editie van de landelijke schoonmaakdag Landelijke Opschoondag plaatsvindt. Het idee erachter is dat tienduizenden Nederlanders deze dag de handen uit de mouwen voor een schone buurt. In Dordrecht wordt er onder andere opgeruimd rond de McDonalds op de Staart.

&t=2s
80f0a391f6dbd49865f339e81bb7099f
14c6a3efcaf1d37f4ab8edc5c316d0f8
c97c0b5f4fff780982d577652a8716c1

Lees ook

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.