Dordrecht, Netherlands

17 opvolgers voor Arno Brok

Zeventien mensen hebben gesolliciteerd naar de functie van burgemeester van Dordrecht. Het gaat om twaalf mannen en vijf vrouwen. De jongste is 18. De oudste 63.
Peter Tromp | 12 april 2017 13:12 | Aangepast op 12 april 2017 13:12
De mensen die hebben gesolliciteerd zijn lid van CDA, GroenLinks, PvdA, SGP, SP, VVD of zijn niet aan een politieke partij verbonden. Drie sollicitanten zijn (voormalig) burgemeester en vier sollicitanten zijn (voormalig) wethouder of hebben een vergelijkbare bestuurlijke functie vervuld.

Op gesprek

De sollicitanten moeten binnenkort op gesprek komen bij de commissaris van de Koning. Vervolgens komt de vertrouwenscommissie bijeen die daarna ook met de sollicitanten gesprekken voert.

Begin juli worden twee kandidaten voorgedragen aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelatie.

Vacature

De vacature is ontstaan na het vertrek van burgemeester Arno Brok per 1 maart 2017. Brok is vanaf die datum benoemd als commissaris van de Koning in de provincie Friesland. Na overleg met de fractievoorzitters van de gemeente heeft de commissaris van de Koning op dat moment Peter van der Velden benoemd als waarnemend burgemeester. Van der Velden blijft tot het moment waarop de vacature is vervuld waarnemend burgemeester.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...