gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

18-jarige Dordtenaren voor het eerst naar stembus: als niemand stemt, wat moet je dan?

7e2146507558c9a06685176d2be16e2c

Zoveel mogelijk jongeren naar de stembus krijgen, dat hoopt de gemeente Dordrecht woensdag tijdens de verkiezingen voor de Provinciale Staten en het Waterschap voor elkaar te krijgen. Daarvoor is er speciaal op Hogeschool InHolland aan het Achterom een stemlokaal ingericht.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Of het effect heeft is nog niet bekend, wel hebbenom 15:00 uur ruim vijf procent meer Dordtenaren hun stem uitgebracht dan in 2015. Om 15:00 uur heeft 25,23 procent (in 2015: 19,7 procent) van de Dordtenaren gestemd voor de Provinciale Staten en 22,88 procent (in 2015: 17,5 procent) voor het Waterschap.

Burgemeester Wouter Kolff bracht woensdagmorgen zijn stem uit in het het gebouw van de Hogeschool InHolland. Daar is een stemlokaal gemaakt om het voor jongeren makkelijker te maken om te stemmen, en de hoop is dat ze dat ook gaan doen.

In het kielzog van de burgemeester brachten ook vier Dordtse 18-jarigen hun stem uit. Zij mochten deze verkiezingen voor het eerst hun stem uitbrengen. Dat was nog best lastig.

"Het was heel bijzonder samen met de burgemeester stemmen voor de eerste keer, maar het vouwen van die blaadjes, dat was nog best ingewikkeld", vertelt Roos Krijger.

De burgemeester is onder de indruk van de nieuwe stemmers. "Ik vind het geweldig om te zien. Ze zijn net 18, hartstikke enthousiast en zich goed voorbereid: ze hebben stemwijzers ingevuld en daarna bij de uitkomst van de stemwijzers ook de verkiezingsprogramma's erbij gepakt voor een deel. Dus ze hebben zich goed verdiept en het er ook op school - bij lessen zoals Maatschappijleer - over gehad wat ze belangrijk vinden."

"We hebben het vooral veel over waterschappen gehad", vertelt Roos Krijger. "Dat was toch wel wat we het minst kenden. "

Deze eerste gang naar de stembus, gaat het als aan het viertal ligt, nog vele malen vervolgd worden. "Je maakt een verschil", zegt Roos van Rooij. "Het kan net die ene zijn, die jij bent."

"Het is misschien een beetje onwaarschijnlijk dat jij die ene bent", vult Roos Krijger aan. "Aan de andere kant stem jij niet, dan zeg je helemaal niks. Dan heb je helemaal geen invloed. Stel je voor dat helemaal niemand zal stemmen, wat moet je dan?"

Lees ook

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.