gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

18-jarige Dordtenaren voor het eerst naar stembus: als niemand stemt, wat moet je dan?

7e2146507558c9a06685176d2be16e2c

Zoveel mogelijk jongeren naar de stembus krijgen, dat hoopt de gemeente Dordrecht woensdag tijdens de verkiezingen voor de Provinciale Staten en het Waterschap voor elkaar te krijgen. Daarvoor is er speciaal op Hogeschool InHolland aan het Achterom een stemlokaal ingericht.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Of het effect heeft is nog niet bekend, wel hebbenom 15:00 uur ruim vijf procent meer Dordtenaren hun stem uitgebracht dan in 2015. Om 15:00 uur heeft 25,23 procent (in 2015: 19,7 procent) van de Dordtenaren gestemd voor de Provinciale Staten en 22,88 procent (in 2015: 17,5 procent) voor het Waterschap.

Burgemeester Wouter Kolff bracht woensdagmorgen zijn stem uit in het het gebouw van de Hogeschool InHolland. Daar is een stemlokaal gemaakt om het voor jongeren makkelijker te maken om te stemmen, en de hoop is dat ze dat ook gaan doen.

In het kielzog van de burgemeester brachten ook vier Dordtse 18-jarigen hun stem uit. Zij mochten deze verkiezingen voor het eerst hun stem uitbrengen. Dat was nog best lastig.

"Het was heel bijzonder samen met de burgemeester stemmen voor de eerste keer, maar het vouwen van die blaadjes, dat was nog best ingewikkeld", vertelt Roos Krijger.

De burgemeester is onder de indruk van de nieuwe stemmers. "Ik vind het geweldig om te zien. Ze zijn net 18, hartstikke enthousiast en zich goed voorbereid: ze hebben stemwijzers ingevuld en daarna bij de uitkomst van de stemwijzers ook de verkiezingsprogramma's erbij gepakt voor een deel. Dus ze hebben zich goed verdiept en het er ook op school - bij lessen zoals Maatschappijleer - over gehad wat ze belangrijk vinden."

"We hebben het vooral veel over waterschappen gehad", vertelt Roos Krijger. "Dat was toch wel wat we het minst kenden. "

Deze eerste gang naar de stembus, gaat het als aan het viertal ligt, nog vele malen vervolgd worden. "Je maakt een verschil", zegt Roos van Rooij. "Het kan net die ene zijn, die jij bent."

"Het is misschien een beetje onwaarschijnlijk dat jij die ene bent", vult Roos Krijger aan. "Aan de andere kant stem jij niet, dan zeg je helemaal niks. Dan heb je helemaal geen invloed. Stel je voor dat helemaal niemand zal stemmen, wat moet je dan?"

Lees ook

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.