gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

189 boterhammen met kaas, jam en pindakaas: wethouder en Nobels Brood zorgen voor lunch op school

66e7684ee0ae2283908faa2a7638c30f

Samen met drie vrijwilligers stond wethouder Peter Heijkoop maandagochtend 189 boterhammen met kaas te smeren. Dit deed hij voor leerlingen van basisschool Het Kompas, in Dordrecht. Steeds meer kinderen hebben geen lunchpakket bij zich omdat de ouders dat vaak niet kunnen betalen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"Vanmorgen heb ik eerst een lunchpakketje gemaakt voor mijn eigen kinderen en nu voor de kinderen van Het Kompas," vertelt de wethouder. "Acties als deze zijn belangrijk omdat je steeds vaker ziet dat kinderen op school zitten te slapen. Puur omdat zij niet hebben gegeten. Een goed ontbijt draagt bij aan een goede concentratie. Het is een groot probleem dat kinderen zonder ontbijt naar school gaan."

Willemijn van Nobel's Brood werd geïnspireerd door de actie van Jan de Boterhammenman uit Rotterdam. "Toen ik dat zag dacht ik: 'Dat kunnen wij ook!'." Maar hoe zet je zoiets op? "Door het gewoon te gaan doen." En zo doende stond een klein gezelschap in de keuken aan de Lorentzstraat een goede 600 boterhammen te smeren.
"Het moet niet zo zijn dat ouders zelf niet kunnen eten om hun kinderen te kunnen voeden. Zeker in deze tijd merk je dat gezinnen gewoon moeilijk rond kunnen komen. Dit is dan een mooie actie om die gezinnen te helpen."

De boterhammenactie loopt voor de komende acht weken. En of de wethouder tijdens die periode nog eens een boterham komt smeren? "Ze kunnen altijd bellen!"

Lees meer over:

Lees ook

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.