Dordrecht, Netherlands

19e eeuwse ornamenten te koop

Een grote verzameling ornamenten uit 19e eeuwse Dordtse panden is te koop. Ze gaan weg voor vaak maar een paar tientjes. Het huis van de verzamelaar is namelijk verkocht.
Peter Tromp | 15 juni 2016 16:57 | Aangepast op 15 juni 2016 16:57
Martien van Ruitenbeek verzamelde jarenlang ornamenten. Hij haalde ze zelf weg uit panden die werden gesloopt. Met toestemming. Hij knapte ze op en verkocht ze. Allemaal uit hobby.


Van Ruitenbeek overleed in 2010. Zijn kapitale huis aan het Steegoversloot stond sindsdien te koop. Pas nu is het verkocht. Zijn dochter Nicole ruimt het leeg en biedt de ornamenten te koop aan. “Met pijn in ons hart”, zegt ze, maar ze moet wel. Volgende week vrijdag moet het huis leeg zijn.


De ornamenten zijn komende vrijdag 17 en zondag 19 juni te koop tussen 10.00 en 14.00 uur aan het

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

De Stemming in Alblasserdam: ‘Wonen is nu natuurlijk wel een probleem’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Weer levenslang geëist tegen ‘Lucky’, die afwezig was bij hoger beroep na inslikken scheermes

Het Openbaar Ministerie ziet het als typerend gedrag voor moordverdachte ‘Lucky’: hij wordt boos als...

Moordverdachte ‘Lucky’ slikt scheermes in vlak voor hoger beroep

Moordverdachte Minh V., alias ‘Lucky’, is maandagochtend niet verschenen bij zijn hoger beroep, na h...

Dubbel pech op deze snelweg: in beide richtingen ongeluk gebeurd

Het was op de A15 tussen Hardinxveld-Giessendam en knooppunt Gorinchem maandagochtend al vroeg erg d...

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...