Dordrecht, Netherlands

19e eeuwse ornamenten te koop

Een grote verzameling ornamenten uit 19e eeuwse Dordtse panden is te koop. Ze gaan weg voor vaak maar een paar tientjes. Het huis van de verzamelaar is namelijk verkocht.
Peter Tromp | 15 juni 2016 16:57 | Aangepast op 15 juni 2016 16:57
Martien van Ruitenbeek verzamelde jarenlang ornamenten. Hij haalde ze zelf weg uit panden die werden gesloopt. Met toestemming. Hij knapte ze op en verkocht ze. Allemaal uit hobby.


Van Ruitenbeek overleed in 2010. Zijn kapitale huis aan het Steegoversloot stond sindsdien te koop. Pas nu is het verkocht. Zijn dochter Nicole ruimt het leeg en biedt de ornamenten te koop aan. “Met pijn in ons hart”, zegt ze, maar ze moet wel. Volgende week vrijdag moet het huis leeg zijn.


De ornamenten zijn komende vrijdag 17 en zondag 19 juni te koop tussen 10.00 en 14.00 uur aan het

Lees ook

Minima kunnen in deze zes gemeenten gratis met het ov dit jaar

Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht bieden inwoners met een laag inkomen een gratis ov-chipkaart aan v...

Loftrompet voor Ed: een gemeentepenning als kroon op vrijwilligerswerk

Een bijzonder moment voor Sliedrechter Ed Grootveld (64). Donderdagavond vertrekt de trompettist nie...

Twee Dordtenaren opgepakt in onderzoek naar reeks explosies Baarn

Twee Dordtenaren worden verdacht van betrokkenheid bij een poging tot brandstichting in Baarn. Ze zi...

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Moet het centrale plein van de Krispijnwijken straks verder zonder de dönerzaak, tabakswinkel en min...

Veertien jaar vol inzet, naastenliefde en groei: Riet neemt afscheid van geliefde buurtcentrum

Na veertien jaar zit het erop voor Riet Duykers als voorzitter van buurtcentrum De Buitenwacht in he...

Scholen, verenigingen en particulieren opgelet: verdien geld met tegelwippen

Tegels wippen en meer groen in je tuin levert geld op. Particulieren, scholen en verenigingen kunnen...