Dordrecht, Netherlands

19e eeuwse ornamenten te koop

Een grote verzameling ornamenten uit 19e eeuwse Dordtse panden is te koop. Ze gaan weg voor vaak maar een paar tientjes. Het huis van de verzamelaar is namelijk verkocht.
Peter Tromp | 15 juni 2016 16:57 | Aangepast op 15 juni 2016 16:57
Martien van Ruitenbeek verzamelde jarenlang ornamenten. Hij haalde ze zelf weg uit panden die werden gesloopt. Met toestemming. Hij knapte ze op en verkocht ze. Allemaal uit hobby.


Van Ruitenbeek overleed in 2010. Zijn kapitale huis aan het Steegoversloot stond sindsdien te koop. Pas nu is het verkocht. Zijn dochter Nicole ruimt het leeg en biedt de ornamenten te koop aan. “Met pijn in ons hart”, zegt ze, maar ze moet wel. Volgende week vrijdag moet het huis leeg zijn.


De ornamenten zijn komende vrijdag 17 en zondag 19 juni te koop tussen 10.00 en 14.00 uur aan het

Lees ook

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...