gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

20 Dordtenaren onderscheiden tijdens jaarlijkse lintjesregen: ‘Een bijzonder moment’

c5c55f8c9302708904dbaccecff46cb2.jpg

“Tot anderhalf uur geleden wist ik nog van niks.” Blij verrast waren de 17 gedecoreerden die woensdagochtend in Schouwburg Kunstmin een lintje kregen. Een van hen was Henk van der Net. Hij werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau voor zijn vrijwilligerswerk sinds 1990.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Van der Net was onder andere actief bij Trefpunt De Nieuwe Stoof, een voedselverdeelpunt voor mensen die net iets te veel verdienen om in aanmerking te komen voor de voedselbank. Daarnaast organiseert hij diverse activiteiten voor mensen en kinderen in de wijk en is hij actief voor de wijkkrant.

Brand Troelstraweg
Tijdens de grote brand in een flatgebouw aan de Troelstraweg, begin mei 2022, speelde hij ook een belangrijke rol. “We waren net helemaal klaar. Net de deur dicht gedaan toen er twee agenten aan kwamen lopen, en die keken bij de bibliotheek naar binnen. Toen hoorde ik de agenten zeggen dat het dicht was. Ik bevestigde dat. ‘Morgen zijn we weer open’ zei ik. ‘We zoeken opvang voor mensen van de brand’ zeiden de agenten. Toen heb ik de deur weer open gedaan.” Een half uur later zaten er mensen, kinderen en dieren in het buurthuis.

De Dordtenaar is niet de enige met een lintje. In totaal werden er 20 mensen onderscheiden. Waarvan er drie niet aanwezig konden zijn. Een van hen was op vakantie en krijgt zijn onderscheiding op 1 mei. Meneer en mevrouw Teunissen hebben de onderscheiding begin deze maand al ontvangen. Meneer Teunissen is op 9 april overleden.

“Ik heb de onderscheiding mogen opspelden bij het echtpaar thuis”, vertelt burgemeester Wouter Kolff die de Koninklijke onderscheiding voor de zesde in Dordrecht mocht uitreiken. “Meneer Teunissen heeft dat gelukkig nog bewust mee kunnen maken. Dat was een heel bijzonder moment.”

Kijk hier naar een volledig overzicht van de gedecoreerden

Lees ook

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.

IMG_2282.jpg

Lotte van Drunen scoort zes WK-punten tussen de mannen

Lotte van Drunen mag zes WK-punten bijschrijven in de MX2-klasse. Tussen de mannen in Italië werd de Sliedrechtse in beide races achttiende. “Het was een zwaar, maar fantastisch weekend.”

autobrandZWI3.png

Auto gaat in vlammen op in Zwijndrecht

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in de wijk Nederhoven in Zwijndrecht. Omwonenden zouden de brand hebben ontdekt, meldt Rijnmond.