gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

20 Dordtenaren onderscheiden tijdens jaarlijkse lintjesregen: ‘Een bijzonder moment’

c5c55f8c9302708904dbaccecff46cb2.jpg

“Tot anderhalf uur geleden wist ik nog van niks.” Blij verrast waren de 17 gedecoreerden die woensdagochtend in Schouwburg Kunstmin een lintje kregen. Een van hen was Henk van der Net. Hij werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau voor zijn vrijwilligerswerk sinds 1990.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Van der Net was onder andere actief bij Trefpunt De Nieuwe Stoof, een voedselverdeelpunt voor mensen die net iets te veel verdienen om in aanmerking te komen voor de voedselbank. Daarnaast organiseert hij diverse activiteiten voor mensen en kinderen in de wijk en is hij actief voor de wijkkrant.

Brand Troelstraweg
Tijdens de grote brand in een flatgebouw aan de Troelstraweg, begin mei 2022, speelde hij ook een belangrijke rol. “We waren net helemaal klaar. Net de deur dicht gedaan toen er twee agenten aan kwamen lopen, en die keken bij de bibliotheek naar binnen. Toen hoorde ik de agenten zeggen dat het dicht was. Ik bevestigde dat. ‘Morgen zijn we weer open’ zei ik. ‘We zoeken opvang voor mensen van de brand’ zeiden de agenten. Toen heb ik de deur weer open gedaan.” Een half uur later zaten er mensen, kinderen en dieren in het buurthuis.

De Dordtenaar is niet de enige met een lintje. In totaal werden er 20 mensen onderscheiden. Waarvan er drie niet aanwezig konden zijn. Een van hen was op vakantie en krijgt zijn onderscheiding op 1 mei. Meneer en mevrouw Teunissen hebben de onderscheiding begin deze maand al ontvangen. Meneer Teunissen is op 9 april overleden.

“Ik heb de onderscheiding mogen opspelden bij het echtpaar thuis”, vertelt burgemeester Wouter Kolff die de Koninklijke onderscheiding voor de zesde in Dordrecht mocht uitreiken. “Meneer Teunissen heeft dat gelukkig nog bewust mee kunnen maken. Dat was een heel bijzonder moment.”

Kijk hier naar een volledig overzicht van de gedecoreerden

Lees ook

yv202643NKS08299.jpg

Play-offplek FC Dordrecht verder uit zicht na dreun van Roda JC

Wat eindelijk weer eens een stap richting play-offdeelname moest worden, eindigde voor FC Dordrecht vrijdagavond in mineur én in het rechterrijtje. In eigen stadion ging de ploeg van Dirk Kuijt hard onderuit tegen Roda JC: 0-3.

foto skatepark.png

Skatepark Maasplaza heeft een nieuwe look: ‘Zorgen dat het aantrekkelijk blijft’

Het bekende skatepark Maasplaza in Dordrecht heeft een make-over gekregen. Voor Project Clean the Scene 2.0 hebben tien kunstenaars zich gestort op het opknappen van de plek. Met kleurrijke kunstwerken van graffiti wordt het skatepark aantrekkelijker gemaakt.

foto erik rtv papendrecht

Crowdfunding geeft RTV Papendrecht-vrijwilliger Erik Vastenouw zijn drive-in terug

De Papendrechter die afgelopen november zijn dj-spullen kwijtraakte, is nu weer gigantisch blij. Erik Vastenouw heeft via een crowdfunding, opgestart door zijn vrouw Cora, genoeg geld bij elkaar verzameld om de gestolen spullen opnieuw te kopen.

OPMA20260401 Nieuwe Raad.jpg

Ad neemt een kijkje bij de kersverse gemeenteraad

We hebben een nieuwe gemeenteraad in Dordrecht. De woensdag beëdigde raad is een combinatie van oude bekenden en nieuwe gezichten. In de nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik enkele van deze nieuwe gezichten. Daarna is Ad ook nog in gesprek gegaan met verschillende lijsttrekkers over de bevindingen van de verkenner, waarover de partijen diezelfde dag hebben gedebatteerd.

ongehoord.png

Verdachten mishandeling koe veroordeeld: ‘Het lijkt wel alsof jullie hier plezier uithaalden’

Vier verdachten die in Oud-Alblas een koe zouden hebben mishandeld, hebben zich voor de rechter moeten verantwoorden. Zij zouden een zieke koe hebben geschopt, geprikt met een veeprikker en het dier vervolgens levend de stal uit gesleept hebben. Drie van de verdachten hebben taakstraffen en voorwaardelijke gevangenisstraffen opgelegd gekregen.

nugterenhia.png

Lijsttrekker Ambachtse partij splitst zich net na beëdiging af

Melis Nugteren stond afgelopen gemeenteraadsverkiezingen als lijsttrekker op de kandidatenlijst in Hendrik-Ido-Ambacht voor de partij Gemeente Belangen. Maar zijn raadslidmaatschap onder deze partijnaam heeft deze raadsperiode nog geen dag geduurd. Nugteren splitst zich af en gaat verder als eenmansfractie.