Dordrecht, Netherlands

20 juni was eigenlijk Recordstore Day

"Het is de feestdag voor alle platenzaken, wereldwijd, en staan mensen te grasduinen in de winkels en later op de dag bandjes te kijken. Maar dat is er dit jaar niet bij helaas." vertelt een teleurgestelde Peter Paul van der Hout van Velvet op de Voorstraat. 20 juni was eigenlijk Recordstore Day, maar ook daarop heeft het coronavirus een nadelige invloed.
Dennis Koorevaar | 20 juni 2020 14:41 | Aangepast op 20 juni 2020 14:41
"Eerst was het 18 april, toen 20 juni maar ook vandaag gaat het niet door. Recordstory Day Nederland heeft bedacht dat toch alle releases die gepland stonden toch uit te brengen, als goedmakertje. Maar het is toch anders." Peter Paul vertelt dat het vele malen leuker is als er een bandje in de winkel staat. Zo stonden voorgaande jaren onder andere De Staat en Rondé in de platenzaak.

Er worden nog verbazingwekkend veel platen verkocht, vertelt Peter Paul. "Ondanks de online diensten loopt het erg goed. Tijdens de overgang van plaat naar cd was er wel even een dipje, maar ineens ging het weer omhoog."

Peter Paul kijkt uit naar volgend jaar, als de Recordstore Day hopelijk wel door kan gaan.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...