gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

20 nieuwe Stolpersteine in Dordrecht

In de binnenstad van Dordrecht worden woensdag 18 februari weer 20 nieuwe Stolpersteine ingemetseld.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Stolpersteine zijn tegels die voor een adres in het trottoir wordt ingemetseld. Daarop zit een messingplaatje waarop de naam staat van een voormalige Joodse bewoner die in de Tweede Wereldoorlog is gedeporteerd en vermoord. Gunter Demnig, de Duitse bedenker, zal er een paar inmetselen. Dat gebeurt vanaf 10.30 uur op de Voorstraat, eerst bij nummer 232, daarna bij 164. Leerlingen van de Bavinckschool zijn daarbij aanwezig, evenals wethouder Onderwijs Bert van de Burgt. Die gaat daarna met de leerlingen mee naar het schoolgebouw, waar zij er een tentoonstelling over hebben ingericht.


De resterende Stolpersteine worden in de loop van de dag aangebracht. Het college van B&W zal daar voor een deel bij aanwezig zijn.


Vorig jaar werden de eerste acht stenen gelegd, op 27 januari van dit jaar gevolgd door twintig nieuwe. In totaal zullen er dus 48 liggen in het centrum. De organisatie heeft geld bijeengebracht voor 60 exemplaren.

Lees ook

Leidingsportalen

Waarom er negen dagen geen treinen rijden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Gedurende 9 dagen is er geen treinverkeer mogelijk tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Pech voor reizigers, maar een noodzakelijke maatregel volgens spoorwegbeheerder ProRail. De reden: de bovenleidingportalen op dit traject zijn grondig toe aan vervanging. Ze stammen uit de tijd na de Tweede Wereldoorlog, waardoor de levensduur voorbij is.

moestuininbraak

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

pexelssliedrecht

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

FOTO WEBSITE

Ridderkerks natuurgebied is bijzonder monument rijker: ‘Het verhaal doorvertellen’

Met uitspraken die Winston Churchill ooit deed, de klanken van het Wilhelmus, bloemen, kransen en het trompetsignaal van The Last Post is maandag een bijzonder monument in de Crezéepolder in Ridderkerk onthuld. De omgekomen bemanning van het vliegtuig Fokker T-5 uit de Tweede Wereldoorlog wordt hiermee geëerd.

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.