gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

20 nieuwe Stolpersteine in Dordrecht

In de binnenstad van Dordrecht worden woensdag 18 februari weer 20 nieuwe Stolpersteine ingemetseld.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Stolpersteine zijn tegels die voor een adres in het trottoir wordt ingemetseld. Daarop zit een messingplaatje waarop de naam staat van een voormalige Joodse bewoner die in de Tweede Wereldoorlog is gedeporteerd en vermoord. Gunter Demnig, de Duitse bedenker, zal er een paar inmetselen. Dat gebeurt vanaf 10.30 uur op de Voorstraat, eerst bij nummer 232, daarna bij 164. Leerlingen van de Bavinckschool zijn daarbij aanwezig, evenals wethouder Onderwijs Bert van de Burgt. Die gaat daarna met de leerlingen mee naar het schoolgebouw, waar zij er een tentoonstelling over hebben ingericht.


De resterende Stolpersteine worden in de loop van de dag aangebracht. Het college van B&W zal daar voor een deel bij aanwezig zijn.


Vorig jaar werden de eerste acht stenen gelegd, op 27 januari van dit jaar gevolgd door twintig nieuwe. In totaal zullen er dus 48 liggen in het centrum. De organisatie heeft geld bijeengebracht voor 60 exemplaren.

Lees ook

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.