gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

20 nieuwe Stolpersteine in Dordrecht

In de binnenstad van Dordrecht worden woensdag 18 februari weer 20 nieuwe Stolpersteine ingemetseld.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Stolpersteine zijn tegels die voor een adres in het trottoir wordt ingemetseld. Daarop zit een messingplaatje waarop de naam staat van een voormalige Joodse bewoner die in de Tweede Wereldoorlog is gedeporteerd en vermoord. Gunter Demnig, de Duitse bedenker, zal er een paar inmetselen. Dat gebeurt vanaf 10.30 uur op de Voorstraat, eerst bij nummer 232, daarna bij 164. Leerlingen van de Bavinckschool zijn daarbij aanwezig, evenals wethouder Onderwijs Bert van de Burgt. Die gaat daarna met de leerlingen mee naar het schoolgebouw, waar zij er een tentoonstelling over hebben ingericht.


De resterende Stolpersteine worden in de loop van de dag aangebracht. Het college van B&W zal daar voor een deel bij aanwezig zijn.


Vorig jaar werden de eerste acht stenen gelegd, op 27 januari van dit jaar gevolgd door twintig nieuwe. In totaal zullen er dus 48 liggen in het centrum. De organisatie heeft geld bijeengebracht voor 60 exemplaren.

Lees ook

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.