gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

20 nieuwe Stolpersteine in Dordrecht

In de binnenstad van Dordrecht worden woensdag 18 februari weer 20 nieuwe Stolpersteine ingemetseld.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Stolpersteine zijn tegels die voor een adres in het trottoir wordt ingemetseld. Daarop zit een messingplaatje waarop de naam staat van een voormalige Joodse bewoner die in de Tweede Wereldoorlog is gedeporteerd en vermoord. Gunter Demnig, de Duitse bedenker, zal er een paar inmetselen. Dat gebeurt vanaf 10.30 uur op de Voorstraat, eerst bij nummer 232, daarna bij 164. Leerlingen van de Bavinckschool zijn daarbij aanwezig, evenals wethouder Onderwijs Bert van de Burgt. Die gaat daarna met de leerlingen mee naar het schoolgebouw, waar zij er een tentoonstelling over hebben ingericht.


De resterende Stolpersteine worden in de loop van de dag aangebracht. Het college van B&W zal daar voor een deel bij aanwezig zijn.


Vorig jaar werden de eerste acht stenen gelegd, op 27 januari van dit jaar gevolgd door twintig nieuwe. In totaal zullen er dus 48 liggen in het centrum. De organisatie heeft geld bijeengebracht voor 60 exemplaren.

Lees ook

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.