gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

20 nieuwe Stolpersteine in Dordrecht

In de binnenstad van Dordrecht worden woensdag 18 februari weer 20 nieuwe Stolpersteine ingemetseld.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Stolpersteine zijn tegels die voor een adres in het trottoir wordt ingemetseld. Daarop zit een messingplaatje waarop de naam staat van een voormalige Joodse bewoner die in de Tweede Wereldoorlog is gedeporteerd en vermoord. Gunter Demnig, de Duitse bedenker, zal er een paar inmetselen. Dat gebeurt vanaf 10.30 uur op de Voorstraat, eerst bij nummer 232, daarna bij 164. Leerlingen van de Bavinckschool zijn daarbij aanwezig, evenals wethouder Onderwijs Bert van de Burgt. Die gaat daarna met de leerlingen mee naar het schoolgebouw, waar zij er een tentoonstelling over hebben ingericht.


De resterende Stolpersteine worden in de loop van de dag aangebracht. Het college van B&W zal daar voor een deel bij aanwezig zijn.


Vorig jaar werden de eerste acht stenen gelegd, op 27 januari van dit jaar gevolgd door twintig nieuwe. In totaal zullen er dus 48 liggen in het centrum. De organisatie heeft geld bijeengebracht voor 60 exemplaren.

Lees ook

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

foto vierdaagse

VIERDAAGSE

Onweer zet streep door start Avondvierdaagse: 'We willen geen risico nemen'

De start van de Dordtse Avondvierdaagse wordt een dag uitgesteld. Vanaf de ochtend tot aan 21.00 uur dinsdagavond geldt voor heel ons land code geel: er wordt gewaarschuwd voor onweer en stevige regenbuien. Bij die buien zijn hagel en windstoten mogelijk.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."