gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

230 miljoen extra voor techniekonderwijs

330247cd12e534859da50ba4ad0dfe4e

Minister Slob bracht maandag 1,8 miljoen euro mee bij zijn bezoek aan het Insula College en het Dalton College in Dordrecht. De scholen krijgen extra geld voor het techniekonderwijs, dat ze in gezamenlijke praktijklokalen verzorgen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In totaal deelde het ministerie van Onderwijs ruim 230 miljoen euro uit aan scholen, die samen met bedrijven goeie plannen hadden ingediend om het techniekonderwijs te verbeteren en meer kinderen te verleiden om te kiezen voor techniek.

Niet alleen in Dordrecht kwam extra geld terecht. Ook op andere plaatsen in de regio was het een beetje feest. Het Edudelta College in Middelharnis kreeg 3,7 miljoen, scholengemeenschap Nieuw Zuid in Rotterdam 8 miljoen.


Dringend

Het Zwijndrechtse Develstein College ontving 6 miljoen euro en de scholengemeenschap Helenium in Hellevoetsluis 5,6 miljoen. "Het is nodig" oordeelt de minister; "want het bedrijfsleven zit dringend verlegen om goed geschoold personeel."

De 'eeuwige' kritiek dat onderwijs en bedrijfsleven niet goed op elkaar aansluiten, wordt in Dordrecht niet herkend. "We werken hier de laatste jaren met moderne spullen", zegt een leerling. "Maar met extra geld kun je nog meer", zegt een andere.

Schoolleiding en docenten in Dordrecht zijn in hun nopjes met het extra geld. Net als Werkgevers Drechtsteden. Een aantal bij die organisatie aangesloten techniekbedrijven betaalt aan de verbeteringen mee.

Lees ook

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.