gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

230 miljoen extra voor techniekonderwijs

330247cd12e534859da50ba4ad0dfe4e.jpg

Minister Slob bracht maandag 1,8 miljoen euro mee bij zijn bezoek aan het Insula College en het Dalton College in Dordrecht. De scholen krijgen extra geld voor het techniekonderwijs, dat ze in gezamenlijke praktijklokalen verzorgen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In totaal deelde het ministerie van Onderwijs ruim 230 miljoen euro uit aan scholen, die samen met bedrijven goeie plannen hadden ingediend om het techniekonderwijs te verbeteren en meer kinderen te verleiden om te kiezen voor techniek.

Niet alleen in Dordrecht kwam extra geld terecht. Ook op andere plaatsen in de regio was het een beetje feest. Het Edudelta College in Middelharnis kreeg 3,7 miljoen, scholengemeenschap Nieuw Zuid in Rotterdam 8 miljoen.


Dringend

Het Zwijndrechtse Develstein College ontving 6 miljoen euro en de scholengemeenschap Helenium in Hellevoetsluis 5,6 miljoen. "Het is nodig" oordeelt de minister; "want het bedrijfsleven zit dringend verlegen om goed geschoold personeel."

De 'eeuwige' kritiek dat onderwijs en bedrijfsleven niet goed op elkaar aansluiten, wordt in Dordrecht niet herkend. "We werken hier de laatste jaren met moderne spullen", zegt een leerling. "Maar met extra geld kun je nog meer", zegt een andere.

Schoolleiding en docenten in Dordrecht zijn in hun nopjes met het extra geld. Net als Werkgevers Drechtsteden. Een aantal bij die organisatie aangesloten techniekbedrijven betaalt aan de verbeteringen mee.

Lees ook

foto artikel streetart.jpg

Schilderen op nummer, maar dan levensgroot: ‘Hopen de buurt op te fleuren’

Schilderen op nummer is normaal gesproken een gepriegel met een penseel en kleine vakjes, maar in Sliedrecht kan het deze week op veel grotere schaal worden uitgevoerd. Een meterslange muur onderaan de Havikflat wordt namelijk vrolijk ingekleurd. Straatkunstenaar Anouk Brand maakte het ontwerp speciaal voor de buurt. “En iedereen mag een eigen stukje schilderen”, vertelt ze.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

55215952560_f1f1dbc360_o.jpg

Nieuw wereldrecord voor zwemmer Rogier Dorsman: 'Lang gekoesterde droom en doel'

Paralympisch atleet Rogier Dorsman uit Heerjansdam heeft afgelopen weekend een nieuw wereldrecord binnengesleept. Na vijf jaar trainen is het hem eindelijk gelukt om het record op de honderd meter schoolslag te bemachtigen. “Ik ben super blij en trots dat het gelukt is”, vertelt de zwemmer.

visvereniging.png

Deze visvereniging moet op zoek naar een nieuwe plek: 'Grote teleurstelling'

Visvereniging VAH in Alblasserdam moet haar clubgebouw uit. De gemeente gaat het pand verkopen. Het bestuur baalt, want zij zijn van mening dat de vereniging een flink sociale bijdrage heeft en veel betekent voor de bewoners van Alblasserdam. “Ik vind het zeer kwalijk, zeer vervelend en een grote teleurstelling”, aldus voorzitter Bert Kooijman.

45305.jpg

Auto op zijn kant op kruising N3, inzittenden bekneld

Op de kruising van de N3 zijn maandagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. Eén auto is daarbij op zijn kant terechtgekomen.

Training defensie Dordtse Kil.png

Schoten en helikopters te horen in de Dordtse Kil

Defensie gaat maandagmiddag van 16.00 tot 19.00 trainen in Dordrecht. Deze training vindt plaats bij het Spinel Veiligheidscentrum, op het industrieterrein Dordtse Kil III. Er wordt geschoten met oefenmunitie, wat in de omgeving te horen is.