gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

230 miljoen extra voor techniekonderwijs

330247cd12e534859da50ba4ad0dfe4e

Minister Slob bracht maandag 1,8 miljoen euro mee bij zijn bezoek aan het Insula College en het Dalton College in Dordrecht. De scholen krijgen extra geld voor het techniekonderwijs, dat ze in gezamenlijke praktijklokalen verzorgen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In totaal deelde het ministerie van Onderwijs ruim 230 miljoen euro uit aan scholen, die samen met bedrijven goeie plannen hadden ingediend om het techniekonderwijs te verbeteren en meer kinderen te verleiden om te kiezen voor techniek.

Niet alleen in Dordrecht kwam extra geld terecht. Ook op andere plaatsen in de regio was het een beetje feest. Het Edudelta College in Middelharnis kreeg 3,7 miljoen, scholengemeenschap Nieuw Zuid in Rotterdam 8 miljoen.


Dringend

Het Zwijndrechtse Develstein College ontving 6 miljoen euro en de scholengemeenschap Helenium in Hellevoetsluis 5,6 miljoen. "Het is nodig" oordeelt de minister; "want het bedrijfsleven zit dringend verlegen om goed geschoold personeel."

De 'eeuwige' kritiek dat onderwijs en bedrijfsleven niet goed op elkaar aansluiten, wordt in Dordrecht niet herkend. "We werken hier de laatste jaren met moderne spullen", zegt een leerling. "Maar met extra geld kun je nog meer", zegt een andere.

Schoolleiding en docenten in Dordrecht zijn in hun nopjes met het extra geld. Net als Werkgevers Drechtsteden. Een aantal bij die organisatie aangesloten techniekbedrijven betaalt aan de verbeteringen mee.

Lees ook

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.