gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

230 miljoen extra voor techniekonderwijs

330247cd12e534859da50ba4ad0dfe4e

Minister Slob bracht maandag 1,8 miljoen euro mee bij zijn bezoek aan het Insula College en het Dalton College in Dordrecht. De scholen krijgen extra geld voor het techniekonderwijs, dat ze in gezamenlijke praktijklokalen verzorgen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In totaal deelde het ministerie van Onderwijs ruim 230 miljoen euro uit aan scholen, die samen met bedrijven goeie plannen hadden ingediend om het techniekonderwijs te verbeteren en meer kinderen te verleiden om te kiezen voor techniek.

Niet alleen in Dordrecht kwam extra geld terecht. Ook op andere plaatsen in de regio was het een beetje feest. Het Edudelta College in Middelharnis kreeg 3,7 miljoen, scholengemeenschap Nieuw Zuid in Rotterdam 8 miljoen.


Dringend

Het Zwijndrechtse Develstein College ontving 6 miljoen euro en de scholengemeenschap Helenium in Hellevoetsluis 5,6 miljoen. "Het is nodig" oordeelt de minister; "want het bedrijfsleven zit dringend verlegen om goed geschoold personeel."

De 'eeuwige' kritiek dat onderwijs en bedrijfsleven niet goed op elkaar aansluiten, wordt in Dordrecht niet herkend. "We werken hier de laatste jaren met moderne spullen", zegt een leerling. "Maar met extra geld kun je nog meer", zegt een andere.

Schoolleiding en docenten in Dordrecht zijn in hun nopjes met het extra geld. Net als Werkgevers Drechtsteden. Een aantal bij die organisatie aangesloten techniekbedrijven betaalt aan de verbeteringen mee.

Lees ook

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.