gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

250-jarig behang Regentenkamer zo goed als nieuw

0871406a901097aa47d8a6555eadfcc5

Het goudleerbehang in de Regentenkamer op de Lenghenhof is gerestaureerd. Ruim 250 jaar geleden aanschouwde de burgemeester het als eerste, en nu na de restauratie had burgemeester Wouter Kolff de eer om de kamer te heropenen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Een groep uit Maastricht is druk in de weer geweest met het behang. "Het werd met een busje vervoerd naar Maastricht en moest in de zelfde situatie zoals woensdag door de sneeuw terug naar Dordrecht", vertelt regentes Janneke Buns. "Maar tussen het heen en weer brengen van het behang zit een goede twee jaar. En nu is het dan eindelijk zo ver.

Vroeger werd de kamer gebruikt om in te vergaderen, maar tegenwoordig gebeurt dat nog maar een paar keer per jaar. Maar het is belangrijk, volgens Janneke Buns, om de oude gebouwen en monumenten die we hebben in Dordt te behouden en zuinig op te zijn.

Voor wie zelf een kijkje wil komen nemen in de gerestaureerde Regentenkamer kan op zaterdag 26 januari tussen 11:00 uur en 16:00 uur terecht op de Lenghenhof.

Lees ook

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.