gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

250-jarig behang Regentenkamer zo goed als nieuw

0871406a901097aa47d8a6555eadfcc5

Het goudleerbehang in de Regentenkamer op de Lenghenhof is gerestaureerd. Ruim 250 jaar geleden aanschouwde de burgemeester het als eerste, en nu na de restauratie had burgemeester Wouter Kolff de eer om de kamer te heropenen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Een groep uit Maastricht is druk in de weer geweest met het behang. "Het werd met een busje vervoerd naar Maastricht en moest in de zelfde situatie zoals woensdag door de sneeuw terug naar Dordrecht", vertelt regentes Janneke Buns. "Maar tussen het heen en weer brengen van het behang zit een goede twee jaar. En nu is het dan eindelijk zo ver.

Vroeger werd de kamer gebruikt om in te vergaderen, maar tegenwoordig gebeurt dat nog maar een paar keer per jaar. Maar het is belangrijk, volgens Janneke Buns, om de oude gebouwen en monumenten die we hebben in Dordt te behouden en zuinig op te zijn.

Voor wie zelf een kijkje wil komen nemen in de gerestaureerde Regentenkamer kan op zaterdag 26 januari tussen 11:00 uur en 16:00 uur terecht op de Lenghenhof.

Lees ook

foto wim

Gemeente start onderzoek naar verwarmingsprobleem Rivierenplein: 'Heel zorgelijk'

Het gemeentebestuur van Dordrecht laat onderzoek doen naar de verwarmingsproblemen in een flat bij het Dordtse Rivierenplein. Al acht maanden zitten flatbewoners daar zonder werkende verwarming en dat is zorgelijk, vindt wethouder Wim van der Kruijff: “Ouderen in de kou wil natuurlijk niemand en we voelen echt de urgentie.”

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

NaomiLindner

Dordts raadslid Naomi (22) gevolgd voor NPO-documentaire: ‘Het was wel wennen’

Overdag werken bij de Lidl, daarnaast studeren en tussendoor vergaderen in de Dordtse gemeenteraad. Het leven van Naomi Lindner (22), raadslid voor Beter voor Dordt, is te zien in de nieuwe KRO-NCRV-documentaire Jong & Raadslid: 100 dagen politiek. Een bijzondere ervaring, vertelt ze aan RTV Dordrecht. Al moest ze er wel aan wennen dat er voortdurend een cameraploeg bij haar was.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

Explosie Doctor Boutensstraat ZWI (Busink)

Zwijndrechtenaar aangehouden voor explosie, politie onderzoekt verband

De politie heeft een 18-jarige man uit Zwijndrecht aangehouden in verband met een explosie aan de Doctor Boutensstraat in Zwijndrecht. Het is de tweede van de drie explosies die in een week tijd in Zwijndrecht plaatsvond. De politie onderzoekt of er een verband is.

nk20261102NKS01516

FC Dordrecht komt na dramatische start net tekort tegen tien man van Jong Utrecht

FC Dordrecht heeft de belangrijke wedstrijd onderin de Keuken Kampioen Divisie tegen Jong FC Utrecht met 3-2 verloren. De Schapekoppen keken op Sportcomplex Zoudenbalch al binnen twintig minuten tegen een 3-0 achterstand aan. Dankzij twee doelpunten van Robin van Asten en een rode kaart voor de thuisploeg werd het nog spannend, maar de gelijkmaker bleef uit.