gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

250-jarig behang Regentenkamer zo goed als nieuw

0871406a901097aa47d8a6555eadfcc5

Het goudleerbehang in de Regentenkamer op de Lenghenhof is gerestaureerd. Ruim 250 jaar geleden aanschouwde de burgemeester het als eerste, en nu na de restauratie had burgemeester Wouter Kolff de eer om de kamer te heropenen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Een groep uit Maastricht is druk in de weer geweest met het behang. "Het werd met een busje vervoerd naar Maastricht en moest in de zelfde situatie zoals woensdag door de sneeuw terug naar Dordrecht", vertelt regentes Janneke Buns. "Maar tussen het heen en weer brengen van het behang zit een goede twee jaar. En nu is het dan eindelijk zo ver.

Vroeger werd de kamer gebruikt om in te vergaderen, maar tegenwoordig gebeurt dat nog maar een paar keer per jaar. Maar het is belangrijk, volgens Janneke Buns, om de oude gebouwen en monumenten die we hebben in Dordt te behouden en zuinig op te zijn.

Voor wie zelf een kijkje wil komen nemen in de gerestaureerde Regentenkamer kan op zaterdag 26 januari tussen 11:00 uur en 16:00 uur terecht op de Lenghenhof.

Lees ook

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

PSX_20260529_191757

Bewoners afgebrande woonboerderij dankbaar voor hulp: 'Geraakt door de enorme betrokkenheid'

De bewoners van de woonboerderij die vrijdag in Bleskensgraaf in vlammen is opgegaan, hebben hun dank uitgesproken voor alle hulp sindsdien. Ze kregen een dag later al vervangende woon- en werkruimte. “Deze gebeurtenis laat zien hoe kwetsbaar alles kan zijn, maar ook hoeveel kracht er schuilt in saamhorigheid, medemenselijkheid en geloof.”

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.