gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

250-jarig behang Regentenkamer zo goed als nieuw

0871406a901097aa47d8a6555eadfcc5

Het goudleerbehang in de Regentenkamer op de Lenghenhof is gerestaureerd. Ruim 250 jaar geleden aanschouwde de burgemeester het als eerste, en nu na de restauratie had burgemeester Wouter Kolff de eer om de kamer te heropenen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Een groep uit Maastricht is druk in de weer geweest met het behang. "Het werd met een busje vervoerd naar Maastricht en moest in de zelfde situatie zoals woensdag door de sneeuw terug naar Dordrecht", vertelt regentes Janneke Buns. "Maar tussen het heen en weer brengen van het behang zit een goede twee jaar. En nu is het dan eindelijk zo ver.

Vroeger werd de kamer gebruikt om in te vergaderen, maar tegenwoordig gebeurt dat nog maar een paar keer per jaar. Maar het is belangrijk, volgens Janneke Buns, om de oude gebouwen en monumenten die we hebben in Dordt te behouden en zuinig op te zijn.

Voor wie zelf een kijkje wil komen nemen in de gerestaureerde Regentenkamer kan op zaterdag 26 januari tussen 11:00 uur en 16:00 uur terecht op de Lenghenhof.

Lees ook

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

PSX_20261025_024136

Aanhoudingen en gewonde na frontale botsing op Noordendijk

In Dordrecht zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen aangehouden na een frontale botsing. Ze waren er lopend vandoor gegaan. Een agent zette de achtervolging in. Bij de botsing is een gewonde gevallen.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

margreet van driel burgemeester papendrecht vuurwerk

Geen lokale vuurwerkshows tijdens jaarwisseling in dit dorp: 'Kunnen niet handhaven'

Lokale verenigingen en stichtingen krijgen in Papendrecht geen toestemming om de komende jaarwisseling gezamenlijk vuurwerk af te steken. Burgemeester Margreet van Driel ziet af van de mogelijkheid om uitzonderingen te verlenen, omdat er onvoldoende capaciteit is om extra locaties te controleren en te handhaven. De gezamenlijke professionele vuurwerkshow met Dordrecht bij het Drierivierenpunt gaat wel door.