gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

250-jarig behang Regentenkamer zo goed als nieuw

0871406a901097aa47d8a6555eadfcc5

Het goudleerbehang in de Regentenkamer op de Lenghenhof is gerestaureerd. Ruim 250 jaar geleden aanschouwde de burgemeester het als eerste, en nu na de restauratie had burgemeester Wouter Kolff de eer om de kamer te heropenen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Een groep uit Maastricht is druk in de weer geweest met het behang. "Het werd met een busje vervoerd naar Maastricht en moest in de zelfde situatie zoals woensdag door de sneeuw terug naar Dordrecht", vertelt regentes Janneke Buns. "Maar tussen het heen en weer brengen van het behang zit een goede twee jaar. En nu is het dan eindelijk zo ver.

Vroeger werd de kamer gebruikt om in te vergaderen, maar tegenwoordig gebeurt dat nog maar een paar keer per jaar. Maar het is belangrijk, volgens Janneke Buns, om de oude gebouwen en monumenten die we hebben in Dordt te behouden en zuinig op te zijn.

Voor wie zelf een kijkje wil komen nemen in de gerestaureerde Regentenkamer kan op zaterdag 26 januari tussen 11:00 uur en 16:00 uur terecht op de Lenghenhof.

Lees ook

stadsparkasfalt

Verschillende kleuren asfalt op deze plek: dit is de reden

Een bijzonder gezicht voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Dordrecht. Tussen voetbalvereniging Dubbeldam en sporthal De Dijk op sportpark Schenkeldijk zijn verschillende kleuren asfalt aangebracht. Het gaat om proefstroken, die de gemeente moeten helpen om te bepalen hoe de nieuwe Parkloop er uiteindelijk uit komt te zien.

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.