Dordrecht, Netherlands

250.000 euro naar leer-werkprojecten voor kwetsbare jongeren

Dordrecht trekt 250.000 euro uit om jongeren aan een baan te helpen. Het gaat vooral om kwetsbare jongeren die hun school niet hebben afgemaakt. Ze worden begeleid zodat ze kunnen leren tijdens het werk dat ze doen.
Vivian Rutte | 9 december 2020 17:05 | Aangepast op 9 december 2020 17:05
Wethouder Peter Heijkoop vertelt dat het belangrijk is dat deze jongeren nu aandacht krijgen. "Wij denken dat deze jongeren heel veel talenten hebben. Ze kunnen een mooi leven hebben als wij ze nu beetpakken, ondersteunen en niet te snel loslaten."

Vijf projecten die al eerder zijn opgezet met positieve resultaten krijgen daarom een financiële injectie. De TOP Academie is daar een van. De leerlingen van dit project lopen stage bij het Albert Schweitzer ziekenhuis. Daar leren jongeren op de werkvloer van het ziekenhuis hoe een bijvoorbeeld een operatiekamer moet worden schoongemaakt. Komend jaar wordt er een vergelijkbare academie opgezet. Daar zullen jongeren leren om stijgers te bouwen.

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...