Dordrecht, Netherlands

34 nieuwe coronabesmettingen in Parkhuis

In Het Parkhuis zijn nog eens 34 bewoners besmet met het coronavirus. Dat blijkt uit testen die zijn uitgevoerd onder alle bewoners van het verpleeghuis in Dubbeldam, maakt Het Parkhuis donderdag bekend.
Petra Scheurwater | 14 mei 2020 10:00 | Aangepast op 14 mei 2020 10:00
 In totaal zijn er nu 77 bewoners positief getest op het coronavirus. Drie bewoners zijn door het virus komen te overlijden. Eerder deze week werd al bekend dat 43 van de 200 bewoners in het verpleeghuis besmet zijn en 20 medewerkers.

Het Parkhuis verdeelt de hoofdlocatie nu in twee sectoren. De gehele bovenverdieping is omgebouwd tot corona-afdeling, mensen die niet besmet zijn worden verhuisd naar de benedenverdieping. Onder andere de brandweer heeft meegeholpen met de massale verhuizing. Bijna 80 mensen moesten naar een andere kamer. 

Tot eind april wist de zorgorganisatie het coronavirus buiten de deur te houden, maar sinds de eerste besmetting op 30 april is het hard gegaan. Het Parkhuis meldt dat alle voorzorgsmaatregelen worden nageleefd en dat zij breed inzetten op het testen van zowel bewoners als zorgpersoneel. 

Begin komende week opent het tehuis een speciaal informatienummer rondom deze situatie.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...