Dordrecht, Netherlands

366 dagen durende Kunstmin-voorstelling stopt met Nielson

Al 365 dagen lang zit er elke zonsopgang en zonsondergang een Dordtenaar op het dak van het Energiehuis als onderdeel van een voorstelling van Kunstmin. Deze inwoner is een uur lang 'Waarnemer van Dordrecht' en houdt wacht over de stad. Zijn ervaring beschrijft hij in een logboek. Ook maakt hij een foto. De 'Waarnemer van Dordrecht' leverde al veel verhalen op, maar op donderdag 30 april zal Singer-songwriter Nielson op dag 366 de laatste waarnemer zijn.
Nynke Cuperus | 29 april 2020 16:18 | Aangepast op 29 april 2020 16:18
Van alle 732 waarnemers was de jongste 14 jaar oud en de oudste 92 jaar oud. Al hun verhalen en foto's zijn gepubliceerd op www.waarnemervandordrecht.kunstmin.nl. Die site blijft voorlopig nog online. De verhalen zullen ook gebundeld worden in een boek dat dit najaar zal verschijnen.

De laatste vijftien minuten van deze laatste waarneming met Nielson zijn voor iedereen te volgen via een livestream op de Facebookpagina van Kunstmin vanaf 20:47 uur.

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...

Fransman ramt politieauto, agent gewond en snelweg deels dicht

Een Fransman is vrijdagochtend aangehouden langs de A16 bij Dordrecht. De man was op de vlucht voor ...

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

De Baanhoekbrug tussen Dordrecht en Sliedrecht is per direct dicht voor autoverkeer. Bij een inspect...

Alle gemeenten in onze streek gaan oefenen met noodsteunpunten: 'Belangrijk om te ervaren'

In de hele streek zullen gemeentes gaan oefenen noodsteunpunten. Met de verschillende pilots kan er ...