gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

380 duizend euro voor parkeerprobleem bij Oranje Wit

2a25d602cf69d70a279858e6c2265a38.jpg

Elke zaterdag is het weer raak: de parkeerplaatsen bij voetbalvereniging Oranje Wit zijn overvol. Daardoor stroopt het verkeer zich op en worden er gevaarlijke manoeuvres uitgehaald. Het CDA heeft een oplossing bedacht voor het parkeerprobleem, dat kost alleen wel 380.000 euro.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Het plan moet een bijdrage geven om het parkeren beter te regelen. Er moeten meer auto’s kunnen parkeren”, zegt gemeenteraadslid Theo Oostenrijk. Er zouden volgens hem 35 extra parkeerplaatsen moeten komen. “Ook trachten we de fietsers een eigen fietsbaan te geven zodat fietsers makkelijker bij het fietsenhok kunnen komen.”

De chaos wordt volgens Oostenrijk veroorzaakt door de massale opkomst van autoverkeer. De auto’s worden dan veel langs de oprijlaan geparkeerd en dat zorgt voor gevaarlijke situaties. Door de weeks is er geen kip te vinden en is er geen overlast.


“Het is zeker op zaterdagochtend een complete chaos.. fietsers slalommen met gevaar voor eigen leven naar het fietsenhok”, vertelt gemeenteraadslid Theo Oostenrijk.

De plannen kosten bijna vier ton. Goedkopere opties zoals het inzetten van verkeersregelaars is volgens Oostenrijk geen optie. “Het gebied is te groot om ze in te zetten. Het is veel geld, maar het gaat natuurlijk wel om de fiets en verkeersveiligheid.


Dinsdagavond worden de plannen besproken in de commissievergadering. Het CDA hoopt voor de zomer een akkoord te krijgen voor de plannen.

Lees ook

pexels-jan-van-der-wolf-11680885-33307521.jpg

Ouderen, onder wie 96-jarige, opgelicht: met hun passen gepind in deze streek

De bankpas van een opgelichte man uit het Limburgse Vaals is eerder dit jaar gebruikt in onder meer Hardinxveld-Giessendam. Ook de pas in een andere oplichtingszaak, in Lopik, is in onze streek gebruikt. De politie is op zoek naar de verdachten en heeft beelden verspreid.

IMG_8768.jpg

Pech voor wielerliefhebbers in onze streek: Dit jaar geen etappe van hernoemde Tour of Holland

Liefhebbers van het bezoeken van wielerwedstrijden worden dit jaar teleurgesteld. De editie van de Eneco Tour 2026 (vorig jaar nog Tour of Holland) zal namelijk dit jaar niet door de streek trekken. De reden: Door de sluiting van de Papendrechtse brug zijn er te weinig ontsluitingswegen over voor normaal verkeer op het moment dat de koers door de streek trekt.

ep en vloet vrijwilligers

Vrijwilligersorganisatie Ep en Vloet naar Albanië om weeskinderen te helpen

Ep en Vloet, een vrijwilligersorganisatie uit Hardinxveld-Giessendam, gaat met tien vrijwilligers naar Albanië. Tijdens een 10-daags project gaan de vrijwilligers werkzaamheden verrichten om de leefomstandigheden van weeskinderen te verbeteren.

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.