gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

380 duizend euro voor parkeerprobleem bij Oranje Wit

2a25d602cf69d70a279858e6c2265a38.jpg

Elke zaterdag is het weer raak: de parkeerplaatsen bij voetbalvereniging Oranje Wit zijn overvol. Daardoor stroopt het verkeer zich op en worden er gevaarlijke manoeuvres uitgehaald. Het CDA heeft een oplossing bedacht voor het parkeerprobleem, dat kost alleen wel 380.000 euro.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Het plan moet een bijdrage geven om het parkeren beter te regelen. Er moeten meer auto’s kunnen parkeren”, zegt gemeenteraadslid Theo Oostenrijk. Er zouden volgens hem 35 extra parkeerplaatsen moeten komen. “Ook trachten we de fietsers een eigen fietsbaan te geven zodat fietsers makkelijker bij het fietsenhok kunnen komen.”

De chaos wordt volgens Oostenrijk veroorzaakt door de massale opkomst van autoverkeer. De auto’s worden dan veel langs de oprijlaan geparkeerd en dat zorgt voor gevaarlijke situaties. Door de weeks is er geen kip te vinden en is er geen overlast.


“Het is zeker op zaterdagochtend een complete chaos.. fietsers slalommen met gevaar voor eigen leven naar het fietsenhok”, vertelt gemeenteraadslid Theo Oostenrijk.

De plannen kosten bijna vier ton. Goedkopere opties zoals het inzetten van verkeersregelaars is volgens Oostenrijk geen optie. “Het gebied is te groot om ze in te zetten. Het is veel geld, maar het gaat natuurlijk wel om de fiets en verkeersveiligheid.


Dinsdagavond worden de plannen besproken in de commissievergadering. Het CDA hoopt voor de zomer een akkoord te krijgen voor de plannen.

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.