gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

380 duizend euro voor parkeerprobleem bij Oranje Wit

2a25d602cf69d70a279858e6c2265a38.jpg

Elke zaterdag is het weer raak: de parkeerplaatsen bij voetbalvereniging Oranje Wit zijn overvol. Daardoor stroopt het verkeer zich op en worden er gevaarlijke manoeuvres uitgehaald. Het CDA heeft een oplossing bedacht voor het parkeerprobleem, dat kost alleen wel 380.000 euro.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Het plan moet een bijdrage geven om het parkeren beter te regelen. Er moeten meer auto’s kunnen parkeren”, zegt gemeenteraadslid Theo Oostenrijk. Er zouden volgens hem 35 extra parkeerplaatsen moeten komen. “Ook trachten we de fietsers een eigen fietsbaan te geven zodat fietsers makkelijker bij het fietsenhok kunnen komen.”

De chaos wordt volgens Oostenrijk veroorzaakt door de massale opkomst van autoverkeer. De auto’s worden dan veel langs de oprijlaan geparkeerd en dat zorgt voor gevaarlijke situaties. Door de weeks is er geen kip te vinden en is er geen overlast.


“Het is zeker op zaterdagochtend een complete chaos.. fietsers slalommen met gevaar voor eigen leven naar het fietsenhok”, vertelt gemeenteraadslid Theo Oostenrijk.

De plannen kosten bijna vier ton. Goedkopere opties zoals het inzetten van verkeersregelaars is volgens Oostenrijk geen optie. “Het gebied is te groot om ze in te zetten. Het is veel geld, maar het gaat natuurlijk wel om de fiets en verkeersveiligheid.


Dinsdagavond worden de plannen besproken in de commissievergadering. Het CDA hoopt voor de zomer een akkoord te krijgen voor de plannen.

Lees ook

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.

drugslab SLI.png

Politie zwaarbewapend bij ontmanteling van drugslab

Aan de Lelystraat in Sliedrecht is woensdag een drugslab ontmanteld. De politie was daarbij aanwezig met vuurwapens. Twee verdachten zijn aangehouden. Het gaat om een 49-jarige man uit Dordrecht en een 47-jarige Vlaardinger.

wasbeer.png

Gedode Dordtse wasbeer: politiek reageert verontwaardigd, museum wil het dier graag hebben

De wasbeer die deze week werd gesnapt in de bevoorradingsruimte van Maasplaza in Dordrecht, maakt veel los. Zo roeren Dordtse politici zich en wil het Natuurhistorisch Museum Rotterdam het dier graag tentoonstellen. De wasbeer werd maandagnacht gevangen en afgemaakt, omdat het als bedreiging voor andere dieren wordt gezien. “Zegt iets over spanning tussen mens en natuur.”

jeugdboa.png

Alblasserdam stelt eerste jeugd-BOA aan: 'Voor de jongeren, tegen overlast'

De gemeente Alblasserdam heeft alsnog een jeugd-BOA aangesteld. Die moet zichtbaar zijn in de wijken, op scholen en bij evenementen en werkt samen met onder meer jongerenwerk, politie en het onderwijs.

fotoautobrandd.jpg

Geen rem op autobranden: nacht na vorige vuurzee is het opnieuw raak

De nieuwe reeks autobranden in Dordrecht stopt voorlopig niet. Ook een in de wijk Krispijn geparkeerde Volkswagen ontkwam dinsdagnacht niet aan vlammen.