gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

380 duizend euro voor parkeerprobleem bij Oranje Wit

2a25d602cf69d70a279858e6c2265a38.jpg

Elke zaterdag is het weer raak: de parkeerplaatsen bij voetbalvereniging Oranje Wit zijn overvol. Daardoor stroopt het verkeer zich op en worden er gevaarlijke manoeuvres uitgehaald. Het CDA heeft een oplossing bedacht voor het parkeerprobleem, dat kost alleen wel 380.000 euro.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Het plan moet een bijdrage geven om het parkeren beter te regelen. Er moeten meer auto’s kunnen parkeren”, zegt gemeenteraadslid Theo Oostenrijk. Er zouden volgens hem 35 extra parkeerplaatsen moeten komen. “Ook trachten we de fietsers een eigen fietsbaan te geven zodat fietsers makkelijker bij het fietsenhok kunnen komen.”

De chaos wordt volgens Oostenrijk veroorzaakt door de massale opkomst van autoverkeer. De auto’s worden dan veel langs de oprijlaan geparkeerd en dat zorgt voor gevaarlijke situaties. Door de weeks is er geen kip te vinden en is er geen overlast.


“Het is zeker op zaterdagochtend een complete chaos.. fietsers slalommen met gevaar voor eigen leven naar het fietsenhok”, vertelt gemeenteraadslid Theo Oostenrijk.

De plannen kosten bijna vier ton. Goedkopere opties zoals het inzetten van verkeersregelaars is volgens Oostenrijk geen optie. “Het gebied is te groot om ze in te zetten. Het is veel geld, maar het gaat natuurlijk wel om de fiets en verkeersveiligheid.


Dinsdagavond worden de plannen besproken in de commissievergadering. Het CDA hoopt voor de zomer een akkoord te krijgen voor de plannen.

Lees ook

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.

foto artikel hoedenmaakster.jpg

Erna maakt hoed voor Beatrix in 'Máxima': 'Ik heb de serie al drie keer teruggekeken'

Waar de een de serie ‘Máxima’ één keer uitkijkt, heeft Erna de afleveringen al honderden keren gezien. Aankomende zaterdag komt laatste aflevering van de bekende serie uit. En juist Erna’s hoeden hebben een prominente plek in de populaire serie.